Jump to content

Светеща топка на скоростния лост


Recommended Posts

Имам въпрос шаблончето до колкото мисля :hilezh: го правите на оризова хартия.А в какъв размер го принтирате,за да се получи кръгче колкото капачето за скоростите?

Колега качил съм корелдрол файла със готов шаблон,сваляш го и отиваш най-добре на лазерно рязане ще ти го направят безупречно,от гледна точка на това че на принтер ще си играеш с изрязването на шаблона,докато при лазерното излиза абсолютно готово за лепене.Имайте предвид,че шаблончето което съм направил е с 2-3 мм по-малко,като си го изкарвате кажете на този дето ще ви го изработва на корелдрола да увеличи малко размера.Другото което на мен повече ми харесва и си го направих е шрифта е малко по-голям от оригиналният,седи доста по-добре.А шаблона се изработва от спец. фолио,от оризова хартия може да се направи блендата под фолиото за по-хубав вид на цифрите през деня,въпреки че най-красиво става с плътна чисто бяла хартия.

Ако някой има желание и средства и не му се занимава с направата нека се обажда,ще помагаме с квото можем :):rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегата дето е направил шаблонче: Аз имам проблем с моята топка като започнах да махам цифричките се спука боята по цялата дължина на токата и се отлепи от прозрачнато кръгче сега се опитвах на обикновенна хартия да принтирам но не се получава добре защото принтера на места не печата плътно черното и като светна с диода се получават точки и черти който пропускат светлината а много искам да го направя като твоете но съм от провинцията и немога да намеря такава техника за принтиране и рязане! Ще съм ти много благодарен ако ми помогнеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

! Ще съм ти много благодарен ако ми помогнеш!

Кажи как да ти помогна колега ? Какво предлагаш :flehan: пиши на ЛС да не мажем темата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Прилагам снимка и корелдрол файл за шаблончета :hilezh: понеже доста често се кърти и боята около цифрите и за резервен вариант се получава с шаблонче,като се изтърка капачето с цифрите изцяло :zustimm:89ad1355433104b2.jpg

Колега, извинявай за поправката, ама тъй ти хубаво си дал корелдрол фаила, ама си забравил да конвертираш текста на шаблоните в "curves" и понеже аз го нямах тоя специфичен шрифт Eurostile Extended Bold #2, както предполагам и никой друг няма да го има, ми отне едни добри 20 минути докато го намеря без да си го купувам. Затова просто ще постна един нов вариант на твоя файл, вече със оправен текст, така че всеки който го няма тоя шрифт, ще може да си го свали така и да си го принтира директно! :)

Файла свалете от :icon_arrow:ТУК :zustimm::)

Редактирано от Creative89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Айде и аз да се похваля със светеща топка, и само да отбележа, че на C5 е доста по-различно...! Аз съм доволен от резултата! :hilezh:

026694852.jpg?r=0

пп: Съжалявам за лошото качество! На мене снимката ми е кристална, но явно snimka.bg я прецаква и я прави толкова замазана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Моля някой от от колегите да ми каже, как мога да дръпна ток от регулатора на огледалата, който е до скоростния лост! Като колата е на габарити той също свети в червено! Ако може да ми кажете към кои кабели да ги вържа/цвят на кабелите/!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля някой от от колегите да ми каже, как мога да дръпна ток от регулатора на огледалата, който е до скоростния лост! Като колата е на габарити той също свети в червено! Ако може да ми кажете към кои кабели да ги вържа/цвят на кабелите/!

Пробвай смело преди да ги запояваш ;) Нема кво да изгориш....в единия случай ще светне в другият НЕ...просто въртиш кабелите и запояваш в положението,което светне :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Айде малко ъп :hilezh:

Направих да ми светят духалките, но не ми остана време за средата. През деня са си както нормалните, утре ще ги щракна :rolleyes:

1947h.jpg

1949g.jpg

1952n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Чисто нови топка и маншон от естествен кожа от голф 4. Завъртя се без проблем, и е моднах.. :hilezh:

2145va.jpg

2138r.jpg

с оригиналната

2136l.jpg

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега казваш, че от голф 4 топката става на ауди 80 така ли? :flehan::zustimm:

Да колега върти се на резбата и се законтря точно като оригиналната.

А ето направих си шаблони по мой модел и стана бомба.

img3190a.jpg

img3195ad.jpg

img3185ag.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, от всичко изчетено до тук, реших да го принтирам на лазерен принтер, само не разбрах на каква хартия трябва да се принтира без да изрязвам цифрите отвътре само да изрежа около кръга и да го поставя и цифрите да ми светят, а останалата част не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наместват се 2 шаблончета едно върху друго и светят само символите. На обикновенна хартия си ги отпечатваш.

Редактирано от Stoian Dulgerov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А лепиш ли ги с двойнолепещо лепил като ги сложиш 1 върху друго, защото на мен стъкалцето се върти и като го докоснеш с длан дори и 1 скорост да превключиш се размества (върти се)? И как точно слагаш светодиода както колегата е обяснил в документа на първия пост ли? Демек с парче от кутия за дискове и изпилваме светодиода и го лепим по този начин ли или просто може да сложа диода отдоло без плексиглас? Ако обясниш ще ти бъда благодарен. :)/>/> Защото като гледам тази твоя снимка

img3185ag.jpg

май само си пробил топката и си прокарал канал за кабела и там си залепил диода.

Редактирано от audi-b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да! Диода съм го сложил в центъра (само един, но ярък и силен). Но за да запръсква светлината съм сложил и плексиглас над диода за да може светлината да се разпръсква навсякъде.

Иначе да с двойно залепящо съм ги залепил 2те шаблончета за не се разместват. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да! Диода съм го сложил в центъра (само един, но ярък и силен). Но за да запръсква светлината съм сложил и плексиглас над диода за да може светлината да се разпръсква навсякъде.

Иначе да с двойно залепящо съм ги залепил 2те шаблончета за не се разместват. :bia:/>

колега, какво се случва като махнеш тая прорачна пластмаска която е като лупичка, на този лост ?

аз си направих шаблони преди време, но оплесках "лупичката" на оригиналния лост, защото се оказа че в същност черното и цифрите са боядисани от долната и страна, и като се опитах да ги махна я надрах и стана нещо много грозно.

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз без да исках е надрах като свалях боята. Решението беше минаване със водна шкурка 2000 и след като се матира е полирах с паста за зъби и стана като нова лупичката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

ето и въпросния проблем:

48S.jpg

Решението на проблема според мен е, че ще измеря дебелината на парченцето от диска и ще изпиля същата дебелина от долната част със щипките и ще ги лепна трите и така. Обаче ще трябва да изпиля диодите от горната и долната част, след като ги сложа за кръга, за да може да си е равна повърхността. Дано стане... huh.gif

Ще има и снимков материал, след като го завърша. :flipoff: Само дано не пре**а капачката. :hilezh:

 

Колега, понеже гледам, че си разглобавял такива топки.. дали мога да сваля само капачето горе с надписите на моята топка? Прикачвам снимка. Искам да го сменя с друго.. имам друга такава топка, искам да взема от нея само надписите с капачето и да го разменя с капачето на тази топка. Просто не съм сигурен дали да подпъхна отверка или как става?

post-8769-0-92699900-1395352448_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здравейте.изчетох цялата тема и като човек учил електроника съм правил опити да слагам диоди къде ли не по предните ми две коли(б3 и б4) на палците на вратите,на дръжките на вратите,в плафони и  т.н. идеята за светещата топка на скоростия лост и емблемата на волана я видях сега от вас.и аз ще се захвана да си ги направя светещи.на един от доста по предните постове един от колегите беше писал,че ще опита да направи скоростния лост така,че на която предавка е включил съответната цифра да свети по-силно.това лично на мен ми се видя доста интересно и доста ме амбицира да направя и аз нещо подобно.само че аз мисла да направя индикатор,който да поставя някъде по таблото и да ми свети светодиод със съответната цифра на скоростта на която съм включил.няма да е кой знае какво освен 5 числа които ще светят от време на време някъде по таблото(не съм и решил къде още ще ги сложа)но мисля че ще бъде все пак интересно.и накрая бих се допитал и до вашето мнение,което ще ми е от полза а ако някой даде и някакъв съвет също.това за сега от мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...