Jump to content

Светеща топка на скоростния лост


Recommended Posts

оптичен кабел намери.......

Благодаря за идеята колега georgi <_<

Ти имаш ли нещо реализирано с такъв кабел?

Май ще взема да се поразровя в тази насока <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е лоша идеята,но този кабел за да свети трябва все пак да взима светлина от някъде

То е ясно ,че ще има източник на светлина,но една лампа може захрани 5-6 кабела и да закара светлината там където не може да се постави лампа или светодиод.На старото ми УНО от 85 година,италианците бяха осветили всяко бутонче по таблото с една единствена лампа ,която се намираше над педалите.С оптичен кабел бяха закарали светлината до бутоните и беше лесна за смяна ако изгори(намаше нужда да разглабям таблото). :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята все повече ми харесва :bia:

Супер елегантно решение, и най-вече безопасно.

georgi 80 avant :bia:

Сядам да уча оптични комуникации :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно не вярно!Ако не се шкурне няма как да се калайдиса,освен ако нямаш едно специално разтворче! Ако не се калайдиса няма как да запояваш!

Тва пък от къде ти дойде? :bia:

Изпосменил съм един чувал поялници и 5х по толкова човки повярвай в голяма грешка си. Калайдисва се без проблем а шкурне ли се пада покритието и тая човка я отпиши. Взимай качествен тинол и даже колофон не ти трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глицерин+нешадър и всичко се калайдисва(почти де ) :bia:

С тая тънкост много ще ме споменавате,но к"во да ва правя.

П.С. Сложих си барче с уредите и запалката се наложи да местя в задното барче,но с тази кофти подсветка която има дълго се лутах и днес реших да забия два светодиода в оранжевия светопровод.Стана мозък.Вече свети равномерно не к"ат оная тъпа лампа само от едната страна да ми свети.Аве мисля,темата е добра но заглавието и трябва да бъде сменено на:Как да осветим всичко в АУДИ :hilezh:

Редактирано от georgi 80 avant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали ви обещах снимки с ония лентички тип циганийка :bia:

снимките са правени на светло и не се вижда много колко силно светят ... уверявам ви на тумно ефекта е много по добър :) под вратите си осветяват напълно достатъчно. в купето ми става ден (малко грозно съм го лепнал там ама боли ме фара важното е да ми е светло) а фара в тъмно става доста яко :heul: нямаше кога да снимам на тъмно за да видите но ако ми падне чалъм ще снимам и на тъмно :heul:

post-40458-1260714678.jpg

post-40458-1260714683.jpg

post-40458-1260714686.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва пък от къде ти дойде? :f_ck_you:

Изпосменил съм един чувал поялници и 5х по толкова човки повярвай в голяма грешка си. Калайдисва се без проблем а шкурне ли се пада покритието и тая човка я отпиши. Взимай качествен тинол и даже колофон не ти трябва.

Еми примерно защото металът от които е направена човката се окислява?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали ви обещах снимки с ония лентички тип циганийка :wall:

снимките са правени на светло и не се вижда много колко силно светят ... уверявам ви на тумно ефекта е много по добър :2gunsfiring_v1: под вратите си осветяват напълно достатъчно. в купето ми става ден (малко грозно съм го лепнал там ама боли ме фара важното е да ми е светло) а фара в тъмно става доста яко :hilezh: нямаше кога да снимам на тъмно за да видите но ако ми падне чалъм ще снимам и на тъмно :steinigung:

[/quote

Колега дай малко инфо на ЛС как си направил осветлението около плафона в купето,че нещо ме заинтригува :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да те предупредя че не става кой знае колко красиво да лепнеш черна лента около плафона си :D аз я лепнах за да ми е по светло а не за газарията че имам диоден плафон :D. много исках да ми е по светло в купето и мислех за платка с диоди вместо крушката както беше направено от колегата L&R в темата за плавно изгасване на плафона (мисля че там беше) но тъй като нямам умения за запояване а и не знам от къде да си намеря материалите а и той каза че излизало по ефтино да си вземеш готова вместо да си я правиш ... абе ред причини ... реших да си я направя по алтернативен начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък сега на мен,ако ми кажеш откъде се сдоби с плафоните за осветяване на вратите/червено/белите/,цена няма да имаш! :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е врата на венто :stupid: аз нямам такива :flipoff: според мен с малко изобретателност може да се направят и при нас :flipoff:

ама ще иска рязане на кората :blink: ... а и там има един джоб та не знам как точно ще се направи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е врата на венто :stupid: аз нямам такива :flipoff: според мен с малко изобретателност може да се направят и при нас :flipoff:

ама ще иска рязане на кората :blink: ... а и там има един джоб та не знам как точно ще се направи...

Тъй,тъй,значи почвам да издирвам размазано Венто по моргите,а монтажа ще го нагодим по някакъв начин.Благодаря за насоката! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

теб ти харесаха ламБите ли :stupid: бива ги г/д ... някви такива ярки са

въпроса е къде ще ги лепнеш :flipoff: то при повече мерак можеш и отстрани да си изрежеш тенекията на врата :flipoff:

една малка дупчица не вярвам да навреди :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

теб ти харесаха ламБите ли :stupid: бива ги г/д ... някви такива ярки са

въпроса е къде ще ги лепнеш :flipoff: то при повече мерак можеш и отстрани да си изрежеш тенекията на врата :flipoff:

една малка дупчица не вярвам да навреди :blink:

Става въпрос за оригиналните плафони във вратите-мани ги тия диодни ленти.И ти гарантирам,че ако ги намеря,така ще ги поставя,че няма да познаеш,че на са фабрични. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз за оригиналните ти говоря :stupid:

само че ся малко не мога да си представя къде може да се сложат на кората на вратата... тряя да идат малко по нагоре щото там има джоб ... иначе може да се сложи както е ... на ладите ... не на кората а на ламарината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз за оригиналните ти говоря :stupid:

само че ся малко не мога да си представя къде може да се сложат на кората на вратата... тряя да идат малко по нагоре щото там има джоб ... иначе може да се сложи както е ... на ладите ... не на кората а на ламарината

А замислял ли си се какво ще стане,ако се поставят точно върху пластмасата на тези "джобове"/при мен ги има и на двете предни врати/.Даже,сега като ги гледам,те май точно върху подобен джоб са поставени и при Вентото.Само трябва да им се измисли капачка от към вътрешната част на джоба и монтажа ще стане за около половин час,а и джоба ще си се ползва без проблем. :flipoff:

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Еми примерно защото металът от които е направена човката се окислява?

Това става, когато човката е направено от доста примеси - а трябва главно да е от мед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съфорумци, вижте какво открих в eBay.co.uk:

Ето и линк към самата страница: Тук

100 лева как ти се струват :) Аз ги продавам по 30

IMG_0649.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Едно въпросче. При монтажа на вече готовата топка, сваляте ли кожения маншон?

Като завъртаме топката, проводниците не се ли омотават?

Тея дни ще взема да си избацам и аз една, купил съм си матералите, но още не ми се разглобява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...