Jump to content

Бордови компютър с Ауточек система


Recommended Posts

  • Отговори 283
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Проблема е открит.На борда има две крушки едната свети при даване на контакт а като се включат светлините се прехвърля на вторат.При мен беше изгоряла втората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги, някой може ли да даде точна информация кое точно какво показва (означава) на борда, че единственно ми станаха ясни само моментния и средния разход?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че ще напиша два поста едих след друг, ама така ли никой не знае какво означават (едва ли) показанията на Борд компютъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 никой не знае какво означават (едва ли) показанията на Борд компютъра?

Знаем,символите са достатъчно ясни.

1.Моментен разход на гориво.

2.За колко км. имаме още бензин при движение с определена скорост на съответната предавка.

3.Колко литра са изразходвани от последното стратиране на мотора.

4.Времето през,което автомобила е бил в движение.

5.Среден разход на гориво.

6.Средна скорост на движение на автомобила. 

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Благодаря ти колега, за изчерпателния отговор. :top:  Незнам, има ли възможност за репутация, защото не виждам такъв бутон, но ако има бих ти дал веднага.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз миспя, че бесплатен овят няма :respekt: а и искам всечко да е точно и всички да сме доволни. частите ги нямам но това ще го оредим. аз съм от София но ще дойда да ми го монтираш. защо не ми оставиш телефонен номер да се разберем нещо конкретно?

p.s. ако не искаш тук да ти се вижда номера ето това е моят: 0886099966 Цветан.

skam i az da mi montira6 tova ne6to

Писането на кирилица е задължително!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам едно питане към всички които са наясно с БОРДА. Има ли възможност да се настройва това чудо, да показва вярно средния, временния разход и средната скорост? Защото средната скорост е доста занижена а разходите на гориво са завишени. И да поясня предварително, борда е на В4 115к.с. АВК свален е от такава кола, настроен е по европейския стандарт. След цялостно зануляване на борда и километража тръгнах извънградско около 350 км. и ми показа среден разход 13,5л/100км а по резервоар и километраж ми излиза около 9л/100км. Временния разход при скорост между 100-120км/ч ми показва 12,5 до 14л а при тези показания няма как да падне средния нали така? При скорост 100-120км/ч поне 330км (по магистралата) от изминатото разстояние ми показва средна скорост 75км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги имам нужда от помощ. Опитвам се да свържа ауточек с трип компютър към кабриолета ми.

Купих си чека от английска кола и момчето ми даде нужнбите букси и удължени кабели. Бутона на чистачките е на мястото си, заедно с окабеляването до буксата на чека.

Остана сложната част: Да свържа ауточека без да изгоря нещо... Колкото и теми да съм прочел, тук и в щатските форуми, както и един познат който го направи на същия кабриолет с чек от купе (5 цил) посвотянно ми обеснява колко е лесно, аз все още не мога да схвана какво и ми се вижда ето това - 我不明白我不明白我不明白

 

Значи имам едно опасение, че буксичката с 26 пина е от ауди Ц4(100/А6)и жичките са разменени, но продавача не може да си спомни от каква точно кола е буксата.

Та значи разглобих си голямата 26 пинова букса и на снимките се вижда какво има като кабели. До колкото съм виждал по снимки на пин номер 16 е кафяв (или плътен или с допълнителен цвят не знам  точно) но на моята букса това го нямам. От къде да го взема, имате ли идея?

 

Релета за проверка на крушки и течност няма да слагам, защото не ми се занимава в моемента да свалям калник и сменям казанче. Затова може по-натам, но за сега няма.

ДО колкото знам това са пин 3(течност) 18 и 25 за светлините (червен плътен и сив плътен) . Също така мисля 3-ти не трябва да го замасявам, а просто да си го оставя така и ще показва ОК.

Тези които са елементарни за свързване са 17,19 и 23 до колкото виждам по колата и се водя по упътванията.

Моля който разбира, нека погледне снимките и каже дали това е правилната букса и да не би да е от ц4-ка да са на съвсем друго място, както и къде е проклетата кафява маса? :wall::hilezh: защо я няма на 14-тата позиция преди бяло-сивия кабел//? Благодаря

035172356-big.jpg?r=0

035172357-big.jpg?r=0

 

 

Това тук е бялата букса 14 пиновата от стария миничек.

035172358-big.jpg?r=0

035172362-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плътно кафяв кабел в тези коли обикновенно се ползва за маса. Моята е с фабричен Ауточек и тези дни ще свалям таблото за един ъпгрейт на термометъра и може да снимам буксата с цветовете, ако ще ти помогне нещо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това пише в документа на pif:

3  кафяв/черен  При 5 цилиндровите мотори се дава на маса16 кафяв/червен Ниво на водата в стъкломиещото у-во17 бял/сив      Налягане на маслото 2.5bar, 1.8bar или 0.9bar18 сив          Проверка предни светлини19 син/черен    Налягане на маслото 0.3bar20 Радио21 Радио22 Радио23 зелен/син    Обороти25 червен       Проверка задни светлини
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа виж къде съм пропуснал.. аз си мислех, че 3-ти е за стъкломиещия сензор, а то е 16-ти. Т.е. най-вероятно не ми трябва въпросната 16-та жичка кафяв/червен. За да показва ОК ще я оставя несвързана или по-скоро въобще не трябва да я слагам.

И излиза че 3-тия кабел кафяво/черен никъде не трябва да го свързвам. Колата ми е 6 цилиндъра, а не 5 и следователно ще го отстраня да не пречи :)

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодарение на упътванията си инсталирах ауточека с трип компютъра. Сложих бутона на чистачките и всичко се нареди, до мемнта в който не  проверих как работи.

Паля и съответно следвам инструкциите за калибриране. Ауточека си показва ОК както си му е реда, но трип компа показва какви ли не измишльотини.. числа, знаци, стрелки, точки...

В движение е същата работа. Направих и клипче..

Свалих го пак наново и го отворих да няма някоя скъсана спойка - всичко изглежда наред, само леко бяло замърсяване на едните магистрални, нищо сериозно, но го почистих и  после пак дава така.. Дисплея няма изтекло мастило и показва всичко... от време на време сменя сивмолите с други, както и показва числа рядко. На видеото натискам бутона нагоре - надолу за да покажа различните менюта

къде да търся проблема :(

 

https://youtu.be/C-hVN3REAok

Редактирано от Georgiiii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, отначало си мислех, че контактните гуми към дисплея на борда не правят контакт, но не е така. Според мене борда не работи, защото има едно триъгълниче, което показва на коя функция се намираш, а то излиза едновременно на няколко места. Това ме кара да мисля че не работи. Това бялото дето си го видял по пистите сигурно е било окис от проникнала влага. В такъв случай трябва да се измие платката обилно със спирт и с мека четка да се търка внимателно, защото тия окиси може да са влезли под някои елементи и да не се виждат и да дават накъсо. По този начин ще го почистиш. Може да извадиш и гумите, които контактуват с дисплея, да почистиш и тях, и дано нищо не е изгоряло. Много внимавай с дисплея, не го мии със спирт, а с меко парцалче леко забърши стъклото където опират гумите. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги открих къде се е "стопила" пластмасата и мисля там вътре има някаква скъсана спойка.

За сега намерих нов чек и се надявам скоро да пристигне, но все пак се опитвам да разбера да не би самата 10 пинова букса за трип компютъра да е с разменени или грешно наредени жички?

Според описанието на Pif цветовете ми не съвпадат точно с неговото. По принцип моята букса дойде с чека ама кой знае онзи какви ги е вършил преди мен.

Така като гледате на снимките личи ли да има разместена жичка? Също така и дали 4-те цветни жички на 6 пиновата букса зад лоста на чистачката от снимката са наредени по правилния ред!

Също така качих видео и се извинявам, че е на развален английски, но го правих за местния форум

https://www.youtube.com/watch?v=vxE1QlKroDc

 

035205189-big.jpg

035205188-big.jpg035205192-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бързо разглобих моите букси, за да добиеш представа, кое е объркано!

Дано ти свърши работа.

 

007affb19129dc4e9e819bd2c62374ef.jpg

 

 

4e449dabccfc1daefd035ab92e2e9be6.jpg

 

 

053c178f0cad484b58d4c6d597d89966.jpg

 

 

81815d290adc2f32ab52193c8c8e528b.jpg

 

022246335-big.jpg?r=0

пиновете на борда!

дано се ориентираш

цветовете може да не отговарят но свързването е това!

 

Най-важно ти е T10/3 да отиде на Т5/2 т.е. 3-ти пин от черната букса, да отиде на 2-ри пин на жълтата букса(тази за ръчката)

 

още информация:

 

 

 

 

част 1 - теория

https://www.drive2.ru/l/288230376152469973/#post

част 2 - монтаж

https://www.drive2.ru/l/288230376152476057/#post

част 3 - калибриране

https://www.drive2.ru/l/4062246863888582769/#post

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега значи не знам вече какво става с тея схеми но мисля, че или схемата е грешна или пък твоят е грешен.

Значи моята кола е точно 1:1същата направена като по схемата и ако погледнеш схемата  и с нимките ми по-горе ще видиш... дори и цветовете съвпадат. Твоите не съвпадат точно (например жълтото на 10 пин не ти е жълто и кабелите на буксата са съвсем разменени). Но това не е важното, тъй като твоя си работи и ти нямаш проблем с него

 

Аз направих следното - махнах 4-те излишни (дето отиват в голямата червена букса) както са при теб и просто ги извадих. 10-тия пин е ясен - отива отдолу. 6-ти и 3-ти пин са си така. На теб са ти разменени 2-ри и 4-ти пин. Според схемата по-горе Т6/3(зеления ти кабел от буксата на чистачките, при мен син, но нма значение) та тоя Т6/3-ти зелен кабел трябва да иде на пин Д2, а при теб е на Д4. Докато Д2 синия ти кабел който излиза от Т6/4 стои на позиция 2 а трябва да е на 4.... Та аз реших да ги разменя и да видя какво ще стане - ами нищо,..хаха дори още по -зле

Значи обмислям да се свържа с НАСА...свързал съм се с извънземни....хаха просто чека ми е прецакан.. Сега ще намеря нов чек и се чудя дали пак да не си върна тея въпросните 2 кабела на старите им места да не го горна и тоя чек

Значи Sinister евала ти правя че ми свърши такава услуга и ми направи детайни снимки с всичко описано, нищо че накрая не можах да оправя работата, но това както вече казах е че чека ми е прецакан :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...