Jump to content

Бордови компютър с Ауточек система


Recommended Posts

Умишлено съм номерирал всеки пин. Идеята ми беше да следваш номерирането а не цветовете! Важен ти е един единствен кабел а именно общия. Ако всичко по самия ти борд е ОК то грешка ще има само в начина по който бутоните управляват борда. Дали стрелките, дали ресета, все нещо ще работи. При такова положение, просто разменяш местата на пиновете, както е по схема а не както са по цветове!

 

 

При мен цветово, наистина са разменени два пина но си има причина за  мен и моето разбиране за посоки!

 

Написал съм ти към края на предния ми пост: 

 

Най-важно ти е T10/3 да отиде на Т5/2 т.е. 3-ти пин от черната букса, да отиде на 2-ри пин на жълтата букса(тази за ръчката)

 

 

пп: при теб е КАФЯВИЯ (brn) кабел!


А какъв е проблема, та реши да го търсиш по буксите?

 

Ако е онова от клипчето със странните символи, то ПРОБЛЕМА ти не е в бутоните/буксите!!!!!!!!

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 283
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Здравей те имате ли ел.схема на на двата конектора 26 пиновия бял и  10 пиновия черен подробно за  всеки пинове за какво се използват?Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравей те имате ли ел.схема на на двата конектора 26 пиновия бял и  10 пиновия черен подробно за  всеки пинове за какво се използват?Благодаря.

Да колегата pif ги обяснил кои за какво служи pdf файла на първа странница .

 

 

Днес и аз си вързах борд с ръчка по схемата на колегата  pif . Първият  проблем бе като дам на контакт борда си светна изписа на бързо ОК и запалих и угасна самият ауточек (дисплеят ) . Решението колегата е описал изгоряла крушка на борда която се пръхвърля като се даде на къси или на габарит. Махате червеното силиконче от крушката и ако имате старо табло вадете една от там със самият цокъл пластмасата (12v 1.2w) същите са и слагате червеното силиконче на новата .Само че на борда крушката е запоена за крачетата .Идеално си пасва на мястото.

Единсвеният проблем ми остана RESET бутона . 

Редактирано от Achoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги, имам  едно питане-взех си борд с ауточек,за сега нямам намерение да връзвам релетата за изгорели крушки само сигнала за течноста за чистачките,та питането ми е освен помпичката нещо друго трябва ли ми?и с колко пина е въпросната помпа да не ми продадат като моята(предполагам не ми трябва цялото казанче)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си я взех вчера. С 3 пина е(като отвориш буксата е с 3 крачета вътре),но все още не е ясно дали ще ми свърши работа (дали ще пасне на казанчето).Аз имам друг въпрос: Взех си и датчик за стопове/светлини,който има вид на кутия с червена и черна букса.Това ли е всичко,което ми трябва за светлините и стоповете? Монтирало се в багажника. Имам чувството ,че е само за стопове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм наясно с релетата за светлините,а цяло казанче от купе дали е същото като Б4 седан?

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам,колега.Трябва да питаш направо в моргата.До колкото знам зависи и от годината на производство на колата.Аз питах за голямото казанче(което е и за пръскалки за фарове) и ми каза човека,че имал,но нямало да стане за моята кола,защото било от друга година.Така че явно са различни и направо питай или попитай дали може да го пробваш най-напред.Относно релето за светлини-това е само,питах колегата swetli4ko и ми каза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,имам още едно питане-в момента съм с миничек и 14-пинова букса всички пинове от нея ли трябва да се прехвърлят на 26-пиновата?Трябва ли да дам някой на маса от 26-пиновата за да работи всичко коректно?С АБК мотор съм :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля,че и аз успях да вържа борда с ауточек-всичко заработи нормално,остана само да го калибрирам,единия плъзгач съм го сложил на Европа бензин,но не мога да разбера трите тумблера за средния разход в кое положение е 0 и в кое 1?

Да споделя и едно премеждие при свързването-всичко купих по отделно-ръчка,букси и борда,връзвам си буксите на ръчката по схемата по назад в темата и никаква реакция на борда маркера седи на моментен разход и не мърда,и като почнах едно пренареждане на пиновете на Т10 буксата и пак нищо не става,тогава ми направи впечатление че гнездото на буксата е наобратно-заоблената част сочи към борда :nixweiss:,завъртях САМО ПЛАСТМАСАТА наобратно като я издърпах внимателно и всичко проработи-така че колеги имайте го впредвид това не знам на моя борд как се е получило :stupid: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,днес си пуснах кабел от пин16(ниво на течноста в стъкломиещото устроиство) до моторния отсек за подготовка докато си взема помпичка с датчик за нивото,за проба го замасих,но на ауточека нищо не се появи,дали малко време задържах кабела на маса :nixweiss:,според вас защо не се появява индикация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги сложих си борда.Искам да попитам на Ауди 80 Б3 2.0 16V колко литра е резервоара? В интернет го дават 68,на таблото пише 70,ама аз повече от 60-61л (при тотално празен по уред резервоар) не съм зареждал.Питам,за да си калибрирам и борд компа.В момента показва така сякаш е около 60л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=199936:

1989 AUDI 80 2.0 16V TYP 89/B3

DATA:

fuel tank capacity 70 litres

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,моята кола беше фабрично с ауточек и борд,става на въпрос за Coupe,90г,1.8DZ

Та ако на някой му трябва нещо от инсталацията(мисля че само бялата букса я нямам) или релета + модули за светлини, за да си подкара благинката да звънка или пише ЛС! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Как да направя окабеляването за управлението на борда? Никой не продава отделно буксите (10 пиновата и другата за лостчетата ). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 пиновата можеш да я намериш в шофьорската врата на А4 Б5 (мисля фейслифт), ако имаш ръчката с бутоните свързваш директно с кабелите на 10 пиновата и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах им, ако нямат утре ще обикалям Б5 тиците във Варна. 

Жълтия ми кабел(сигнала от екуто) май е вързан към алармата, проблем ли ще е? Алармата е някаква италянска простотия която не работи, и ще е режа кабелите скоро.

ПП-Лостче не знам дали имам, утре ще разбера, продавача каза че има управление ама за 15лв ме съмнява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с Б4 ти трябва самото лостче, не целите ръчки или едната половина. Може и с бутон от Б3 на средната конзола над радиото, изхвърляш бутона за АБС и така. Може и да си направиш, в началото на темата е показано как става.

 

За алармата нищо немога да кажа.

Редактирано от Sklepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам бутон за АБС, така че имам празно място там. Ако утре дойте лостче без бутони ще мисла други варианти, има за по 40/50лв управление + кабели.

Колата е Б4 купе с АСЕ.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вече и аз съм с борд  :dance:  Благодаря на dominator за лостчето и кабелите, и на всички включили се в темата защото без тях нямаше да се справя. 

Разхода който показа е малко висок (50 л/100) ама май е нормално за началото. 

 

12784730_1015444035157529_847513891_n_zp

 

12784278_1015444051824194_1970398184_n_z

 

ПП- На жълтия кабел са вързани италянската аларма и Daviata??? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се е получило със жълтия кабел, под 50,9 не падат. Нито на празен ход нито в движение, ще търся още, ако ли не пусна от екуто. А изразходваното гориво много бързо скача на 15литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...