Jump to content

HOW TO: Монтаж на подлакътник


Recommended Posts

След заигравка в един търг в И-бей, се сдобих с това чудо.

Отне ми около месец, за да долети/допътува до тук. Но най-после е в ръцете ми. :dance:

Ако всичко е наред, утре ще го монтирам и ще направя нагледно "Как-да".

За сега само изглед:

DSCF2132.JPG

DSCF2133.JPG

DSCF2134.JPG

DSCF2135.JPG

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Публикувано (Редактирано)

Аз го спечелих на търг, така че моята цена не е меродавна.

Също така, не ги доставям аз, така че ако ти се занимава, пробвай тук: http://cgi.ebay.co.uk/AUDI-A4-B5-94-01-MIT...3QQcmdZViewItem

Пей-пол вече приема регистрации от Бг, така че ако имаш кредитна карта, няма да е никакъв проблем за си го поръчаш и ще ти излезе даже по-евтино от на мен. Аз преведох парите по банков път и само за тази работа заминаха 30лв.

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Монтажа се оказа относително прост:

Ето така изглеждат детайлите, които трябва да се свалят. На маркираните места има една скоба, с която се освобождава дръжката на ръчната спирачка (левият маркиран детайл) и тя се изважда напред, за да може след това да се извади и задният кожух (десният детайл).

10062007005.jpg

..предната подпора, за която се закрепва супорта на подлакътника:

10062007006.jpg

...тази част се изрязва...

10062007007.jpg

...така изглежда мястото на свалената кора (не забравяйте да откачите буксата за диагностика):

10062007008.jpg

...освен гайката намираща се под задният пепелник, която се развива, има и два болта, които са скрити под декоративни капачки в предната част на кората:

10062007009.jpg

10062007010.jpg

...така изглежда монтиран супорта....

10062007011.jpg

10062007013.jpg

...отвор, през който преминава втулката на подлакътникът и влиза в леглото на супорта:

10062007012.jpg

...в сглобен вариант:

10062007014.jpg

10062007015.jpg

...монтиран на колата:

10062007016.jpg

10062007017.jpg

10062007018.jpg

10062007019.jpg

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подлакътникът е готино допълнение. Аз си имам и си се кефя. Препоръчвам го но да се внимава с капака защото е с калпави панти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят салон е много светъл,а на линка не видях възможност

за поръчка на цвят.Аз ли пропускам нещо или се поръчва

само това дето е на снимката?

Станало е супер да си го ползваш с здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм питал, но мисля, че не можеш да избираш цвят, или поне не ако го купуваш чрез търг.

Но нищо не ти коства да попиташ. Освен това горната част е плат, винаги можеш да отидеш да си поръчаш да ти направят в тон с твойта тапицерия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подлакътникът е готино допълнение. Аз си имам и си се кефя. Препоръчвам го но да се внимава с капака защото е с калпави панти.

панти е силно казано ... на моя едната пластмаса е пукната вече ма поне не го отварям ... така че по малко отваряне по малко шанс да се преебе :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте колеги, имам проблем с разделянето на носещите елементи (тези дето са на първата снимка)на подлакътник, т.е. не мога да ги разделя, все едно са изляти. Ако някой има идея как да си монтирам подлакътника ще съм му много благодарен.

P.S. Подлакътника е от А4 2000г. facelift но основата изглежда като тази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Искам да попитам колегията ... Има ли разлика между основата при а3-8л и горепосочената а4-ка ?

На практика искам да си купя подлакътник от А4 и да го сложа в А3.

Възможно ли е ???? Горе някои спомена нещо за пасат ама според мен имаше в предвид формата на барчето и самият капак....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам същия подлакътник и започна да изтърва на повечето положения, удобни за ръката. Дали някой няма подобен проблем и да го е отварял за ремонт? ...а уж не се облягам много :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам колегията ... Има ли разлика между основата при а3-8л и горепосочената а4-ка ?

На практика искам да си купя подлакътник от А4 и да го сложа в А3.

Възможно ли е ???? Горе някои спомена нещо за пасат ама според мен имаше в предвид формата на барчето и самият капак....

Иииии благодаря за мигновената реакция. След часове ровене в нета установих, че не са съвместими.

Затова на вълка вратът му е дебел :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно друг не се е сблъсквал с това. Няма нужда да мрънкаш.

Твоя отговор ще е полезен на другите, изправили се пред същия въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно друг не се е сблъсквал с това. Няма нужда да мрънкаш.

Твоя отговор ще е полезен на другите, изправили се пред същия въпрос.

Е щом ще е полезен, ето линк към ибей откъдето си поръчах ЦЪК ( да компенсирам за мрънкането ). За пояснение цените в българия на втора употреба са в порядъкът на 100 лв. , докато немците за 120 лв. тотал с доставката ми пращат нов + това може да си избера цвета според салона. Очаквам да видя какво ще пратят и мисля да добавя някоя и друга снимка придружена с коментар за качеството и т.н.

Абе изобщо само да го доставят и ще кажа дали си е заслужавало. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...