Jump to content

ROAD RAGE


Recommended Posts

Предразсъдъкът е липса на разсъдък...

Много ми е забавно напоследък. Случи се така, че няколко месеца карах не моята, а колата на жена ми - Рено Туинго. Понеже предубедената шофьорска психика е склонна да тъждестви индивида с возилото, често попадах в ситуации, които, поради характеристиките на личния ми автомобил, до сега винаги съм избягвал. Има един подвид водачи, с характерни физически и/или умствени дефицити, изживяващи се като властелини на пътя, които винаги са ми напомняли някаква версия на Мр. Бийн с неговото Мини и извечния му тормоз над единствения му уязвим съперник - триколката. Та тези хубостници умрат да зърнат кола, по-жалка от тях самите, за да проектират върху водача й негативите на собствените си грандомански стремления. То не ме засичаха, то не ме изпреварваха без мигач, то не ми присветваха отзад да бързам, при положение, че съм в очевидна невъзможност да го направя... Аз съм доста уравновесен, не излизам на път като на война и толерирам всеки, който не демонстрира неуважение към останалите участници в движението. Но... В задръстване съм на Ситняково в посока Телевизионната. Малко след отбивката за Цариградско. В най-дясната лента, до 50 сантиметровия тротоар, отвъд който започват дърветата на Парка на свободата. Лепва ми се джип - Лендкруизър, 98/99-та, в който прозирам намерението да качи десните гуми на тротоара и така да издуха дузините балъци, дето чакаме светофар. С лееееко чукване на волана му затварям пътя - и аз съм гад :nein: Почва се клаксонна фиеста, дълги-къси и агресивни текове на полусъединител. Понеже джипът е висок, типът вътре няма как да види, че съм с характерното, натрапено от пата-кюта продукциите излъчване, тоест 107 кг/190 см (без мазнини), бръсната глава и доста татуировки. А и да беше видял, няма как да знае, че се занимавам с кик-бокс от години и бутам 170 на лежанка :nein: Спокойно излизам, бавно го приближавам и просто го питам дали има проблем, който мога да отстраня... После чак ми стана неудобно, защото возеше момиче, пълно с желание за превъзходство и сигурно му е било унизително.

Сега съм ОК. Джиткам си с Аудито, правя път на мъниците (най-малко защото не знам кой ги кара :hilezh: ), а и аз не се налага да си говоря през прозореца :hilezh:

Редактирано от Freestyler
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предразсъдъкът е липса на разсъдък...

...Понеже предубедената шофьорска психика е склонна да тъждестви индивида с возилото...

Абсолютно вярно... :hilezh:

Малоумия,провокирани от това,че някой кара скъпа и мощна кола-непрекъснато...

Подценявания на шофьорски умения или просто кой седи зад волана-още повече..

Всичко това на какъв принцип!?!?

На принципа-карам голяма,скъпа,бърза кола и всичко ми е позволено...Аз му викам: Фанал си Господ за шлифера... :flipoff:

Омръзнало ми е от такива на пътя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно.

И аз забелязвам сериозна разлика в отношението между Рено 5 и Ауди (дори и Б3).

Когато съм с реното са много по-нервни от колкото когато съм с аудито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на колегата Freestyler имам колега от фирмата и тои е правил същия номер като пропорции е колкото Freestyler а кара едно Пежо 205 и по подобен начин им е вземал акъла на разни типове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, като сравня отношението на пътя срещу Голф 2-ката и Ауди-то има коренна разлика... Общо взето освен Шишо бакшишо или чичко ксенончо друг не смее да се бута пред мен... Овчи народ със селски манталитет....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено разлика има!!! Огромна! Усещам я, когато ми се налага да карам Ибизата на гаджето. Изведнъж всички участници в движението започват да си позволяват разни неща спрямо мен и колата, която карам, които никога не ми се случват с Аудито!

Но има и нещо друго колеги! Всчка монета си има две страни! Аз например съм забелязал, че като процент тези с неадекватното поведение на пътя са точно в тези коли! Имам предвид, коли от нисък клас (малки) независимо страри или не. Не веднъж ми се е случвало някое Пежо 205 или Рено клио да се "кротне" в най-лява лента на цариградско с 50км/ч и каквото и да правиш да си седи там! Дори ми се е случвало да ми показва разни пръсти отвътре! :hilezh:

Как никога досега не съм видял подобно поведение с скъпа кола? Защо досега нито веднъж, не ми е давал наклон на хуя и скороста на пътя, някой с мерцедес, бмв, ауди или друга машина от тоя клас? А като им присветна, или ускоряват или правят път? Най-са ме хранили с жестове, разни нагли девойки от малки коли, които разчитат на това, че никой нема да им тресне шамарите и се водят от максимата, "щом аз не ги забелязвам и те не ме забелязват"! :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене се получи обратното - аз дадох на моята мацка да кара аудито и си се возя до нея.. В Стара Загора сме, има един мост с двулентови платна, тя си кара с 50 км/ч, колкото е по правилник, място има за изпреварване, обаче след нас се образува огромна колона от коли! Никой нямаше желание да изпреварва АУДИ :hilezh:

Моето коте взе да се обезпокоява - казва: Абе защо никой не ме изпреварва????

А аз - Ами защото ти си човека с аудито :D

Начи по този мост няма видимост напред. Смятам че всички са мислели, че караме с 50 щото има полицаи отпред :D

Е та това беше феноменално просто...

Та като минахме моста, вече имаше видимост и взеха да ни изпреварват :D

Ако бяхме с някоя малка количка, да бяха ни издухали още по моста :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Общо взето освен Шишо бакшишо или чичко ксенончо друг не смее да се бута пред мен...

Ми тури си ксенонче и ти!Не са скъпи вече... :flipoff:

Колкото до Шишо бакшишо и всичките му братя-тях ги остави-те се движат по специалния правилник за движение на междугалактическия таксиметраджия,в който най-важната и основна точка 1. гласи: "Пътя е космос..."Този правилник е разработен и въведен съвместно със шофьрите на маршрутки,които са възпитаници на автошкола "Гагарин"-фирма "За левче до Луната"... :hilezh::D:D

Бях ли изчерпателен... :D

Редактирано от iso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Freestyler ... само ти липсваше SUMISTA на съседната седалка и чиляка в джипката можеше преспокойно да оцапа гащите, макар че съм сигурен, че и така е преглъщал доста притеснено :hilezh:

Трябва да направите партия със SUMISTA - "за една по-добра България" :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

питайте ме мен какво ми е със Саксо-то сега - наистина отношението се различава тотално от това когато си карам Аудьо :D:) Всеки иска да мине през теб и не му пука хич :D Не съм равит чак като колегата но и мен са ме хранили на времето - 186 см / 98 кг :D:flipoff: Па и кикбокс потренирвахме при Мишо на ст. "Васил Левски" :D Абе трябва толерантност а за момчетата с големите коли и малки пишки има кой да се погрижи :D:hilezh::bia::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам да пратим Sumista и Freestyler на тайна мисия с Клиото из България, а пък може и Nico да им е шофьор и подкрепа. ДА ГО НАПРАВИМ ЗА ЕДНА ПО-ДОБРА И НОВА БЪЛГАРИЯ ПО ПЪТИЩАТА!!! :flipoff::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):D:D:D и аз съм имал подобни преживявания със ZASATAVA-та на тъста :D ........ или когато веднъж реших да спазвам правилника СТРИКТНО :D:D голям смях стана (макар че бях с ФИЕСТА 2005) ....... та така - простотията нивга нема умре :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм равит чак като колегата но и мен са ме хранили на времето - 186 см / 98 кг

Това си е напълно нормално телосложение, недей да хвърчиш в небето :-)

Само някой пигмей би трябвало да притесниш само с излъчване :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо досега нито веднъж, не ми е давал наклон на хуя...

Вероятно защото хуя ти е неотклоним. /от лафовете по форумите беше това, ма ме кефи :) /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е напълно нормално телосложение, недей да хвърчиш в небето :-)

Само някой пигмей би трябвало да притесниш само с излъчване :-)

да съм казал че съм Хълк Хоган бе колега? :):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало обратното - установих че доста често хората които карат малки коли са един вид комплексирани и се опитват на пътя да надскочат себе си. Например миналата година на връщане от морето бях преследван от очевидно луд чичка към 60-те с туинго който след като го задминах, започна да взема завоите по пътя Варна-София като Шумахер, почти на две гуми само и само да ме застигне. Движех се с около 130 и нарочно намалих да го пусна за да не се пребие някъде. :) Друга случка наскоро на магистрала Хемус - Пежо 205 с 5 човека вътре дето се вика душа под наем носи - след като го изпреварих, нещо се амбицира и ускори явно до максималната си скорост (150) и започна да ми присветква. Пуснах го да върви, като смешното беше, че след около 500 м започна баир и го задминах като спряло :D

Редактирано от Agent Smith
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове, вие верно ли си мислите че някой се впечетлява от 10-15 годишните ни Аудита?Имайки предвид какви коли за какви пари се движат в момента по пътищата.......И в крайна сметка, за да впечетлявате околните ли сте ги купили?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове, вие верно ли си мислите че някой се впечетлява от 10-15 годишните ни Аудита?Имайки предвид какви коли за какви пари се движат в момента по пътищата.......И в крайна сметка, за да впечетлявате околните ли сте ги купили?

И ти си прав, но като цяло народа по пътищата е доста прост и прави асоциацията Ауди = скъпа кола - без значение че колата е на 10-12 години.

Аз преди Аудито карах Пасат - отношението беше коренно различно - сега ме пускат много по-лесно да се вливам в движението и тем подобни - просто се усеща. За добро или за лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какво значени е има колко ти струва колата? Те хората се впечатляват от вървенето :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове, вие верно ли си мислите че някой се впечетлява от 10-15 годишните ни Аудита?!

Ми аз не си мисля така!

Ставаше въпрос за тия,които карат новите коли и си мислят,че пикаят одеколон... :hilezh:

Че не трябва да се подценява и преценява другия само по марката и годините на колата му... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове, вие верно ли си мислите че някой се впечетлява от 10-15 годишните ни Аудита?Имайки предвид какви коли за какви пари се движат в момента по пътищата.......И в крайна сметка, за да впечетлявате околните ли сте ги купили?

Найстина колата има значение :bia: ... Един приятел има много хубав Mercedes пура и да видиш как му правят път винаги. Там предполагам другите шофьори правят аналогия, че преди имаше доста правителствени такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не трябва да се подценява и преценява другия само по марката и годините на колата му... :bia:

Така де, и на мен това ми беше идеята, защото казвайки тия с Клиото не стават/примерно/, глей аз кво яко Ауди имам е същото, както тоя с Ку-7цата си казва за наще 15 годишни коли и искат да ни се качат в багажниците, мигат, светкат, изпреварват от десно и т.н.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...