Jump to content

Audi Q7 срещу Mercedes G55 AMG


Recommended Posts

Главния въпрос на темата е: кое по-бързо набира от 0-100, кое ще победи на 400 метра и кое има по-голяма максимална скорост(това вече не е толкова важно)

Също ако може някой да каже как е возията на двете возила, оборудването вътре, простора, външния вид, интериори екстериори ала бала. Кои пари си заслужава возилото и т.н.

Абе всичко каквото се сетите

Редактирано от ChioChips
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това ви питам за мнението бре, и най-вече някой който се е возил и в двата автомобила да каже кой как вози, също кой ви харесва като външност повече

Иначе за гугъл, това успях да намера : Аудито ---Мерцидесчиту

Ако е така аудито рине :bia:

Но пък Караконджул даде линк за 500 коньов мерцидес, вече аудито и мерцидеса набират за 5.5с до 100км/ч . Ам сега ?!

Едит: Още нещо, нямаше ли Ауди Кю7 с бензинов двигател 4.2 ? поне www.audi.bg така пише или по-точно Т У К

Редактирано от ChioChips
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това ви питам за мнението бре, и най-вече някой който се е возил и в двата автомобила да каже кой как вози, също кой ви харесва като външност повече

Иначе за гугъл, това успях да намера : Аудито ---Мерцидесчиту

Ако е така аудито рине :bia:

Но пък Караконджул даде линк за 500 коньов мерцидес, вече аудито и мерцидеса набират за 5.5с до 100км/ч . Ам сега ?!

Едит: Още нещо, нямаше ли Ауди Кю7 с бензинов двигател 4.2 ? поне www.audi.bg така пише или по-точно Т У К

има такъв, те двигателите на к-то са 3 литров дизел и 4,2 бензин, също така според тебе колко коня е 55amg?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има такъв, те двигателите на к-то са 3 литров дизел и 4,2 бензин, също така според тебе колко коня е 55amg?

Лека корекция ... двигателите на Q7 са следните:

3.6 FSI - 280 k.c. 0-100 - 8,3 cek. разход - 12.9 l/100 km.

4.2 FSI - 350 k.c. 0-100 - 7,4 cek. разход - 13.3 l/100 km.

3.0 TDI - 233 k.c 0-100 - 9,1 cek. разход - 10,5 l/100 km.

4.2 TDI - 326 k.c. 0-100 - 6.4 cek. разход - 11.1 l/100 km.

Тоест ключовата абревиатура тук е TDI а не FSI.

DIESEL RULESSSS

:bia:

Редактирано от brunobanani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично според мен, макар да имам опит само с Q7-цата, тя има следните предимства спряма една G-class-a :

- по-комфортна

- по-голяма

- много по-красива

- по-нова като разработка

- 4.2TDI

- бъдещия 6.0 TDI звяр :bia: ...

Ако трябваше да избирам кой от двата джипа да взема със сигурност бих взел Q7-ка.

Редактирано от stilian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лека корекция ... двигателите на Q7 са следните:

3.6 FSI - 280 k.c. 0-100 - 8,3 cek. разход - 12.9 l/100 km.

4.2 FSI - 350 k.c. 0-100 - 7,4 cek. разход - 13.3 l/100 km.

3.0 TDI - 233 k.c 0-100 - 9,1 cek. разход - 10,5 l/100 km.

4.2 TDI - 326 k.c. 0-100 - 6.4 cek. разход - 11.1 l/100 km.

Тоест ключовата абревиатура тук е TDI а не FSI.

DIESEL RULESSSS

:bia:

мерси за поясненията, знаех, че има само тези двата, относно избора мерцедеса е много по добър джип, ако ще го ползваш за това, двигателя също е доооста напомпан, иначе да визията е стара, но е класика в жанра и чесно казано има доста негативни коментари относно кю-то от хора каращи такива коли, просто това е първия suv на марката
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"...има доста негативни коментари относно кю-то от хора каращи такива коли, ...."

Е.... поименно колега, Поименно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензина 4.2 = 350 коня , дизела 4.2 = 326 коня

Бензина = 7.4сек. , дизела = 6.4сек. :bia:

Едит: на един приятел баща му си купи Ауди 7-ца и преди 5000км. му се счупи нещо турбото, тръбата нещо се извадила ли кво тей и не разбрах. Странно :)

Редактирано от ChioChips
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"...има доста негативни коментари относно кю-то от хора каращи такива коли, ...."

Е.... поименно колега, Поименно!

поименно, колега, не мога защото тези хора не влизат във форума така или иначе, просто карат предимно и само ауди, но останаха неприятно изненадани от здравината на кю-то, също един от тях имаше проблем да се изкачи до вилата си на боровец при повече сняг... та продаде си кю-то и си взе наскоро новата екс5, иначе за S8-цата няма забележка :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензина 4.2 = 350 коня , дизела 4.2 = 326 коня

Бензина = 7.4сек. , дизела = 6.4сек. :unsure:

4,2 FSI - 440/3500 Nm

4,2 TDI - 760/1800-2500 Nm

Може би това обяснява предимството на дизела :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... та продаде си кю-то и си взе наскоро новата екс5

Това сравнение и на мен ми е доста интересно. Доста гласове в полза на бавареца чувам, но директно Q7 3.0tdi vs X5 3.0d искам да прочета или гледам от уважаван източник, или да покарам 2-3К км :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това сравнение и на мен ми е доста интересно. Доста гласове в полза на бавареца чувам, но директно Q7 3.0tdi vs X5 3.0d искам да прочета или гледам от уважаван източник, или да покарам 2-3К км :rolleyes:

ами и бавареца си има кусурите, но за момента след 60к за 8 месеца се е представил доста по добре от кю-то, сега възможно е и първите кю7 да са били зле, не знам нито едното съм карал нито другото, но кю-то за което говоря е точно 3.0 тди закупено юли месец

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам. Аудито ми грабна окото кат го видех, а вече казах че двама мои приятели бащите им имат такива машини и споделят че возията е много лека, от много висок клас. В Х5 съм се возил, наистина е много добро, но все пак си предпочитам "моята" марка ;) . А за мерцедес вече не знам. В крайна сметка мерцедеса май излиза по-бърз от аудито ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това са съвсем различен клас джипове, как изобщо може да се прави сравнение, че единия и тунинг...

Кое е тунинг? Нещо не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заигравка с надписите Ромка :hilezh:...някой се е шегувал на задния капак на Мерц-а

Абе хора как сравнявате тези коли даже и на майтап. G320CDI ....по-става. При това без никакви тунинги по моторчето.

Все едно кое ще е по бързо от А4 и S4....стига детски глупости от типа "Ама на тати на километража пише 280, ама забравих каква му беше колата"

Редактирано от kokonai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Всеки си има вкус" - казало кучето и си облизало задника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заигравка с надписите Ромка :hilezh:...някой се е шегувал на задния капак на Мерц-а

Абе хора как сравнявате тези коли даже и на майтап. G320CDI ....по-става. При това без никакви тунинги по моторчето.

Все едно кое ще е по бързо от А4 и S4....стига детски глупости от типа "Ама на тати на километража пише 280, ама забравих каква му беше колата"

то темата така или иначе не вървеше по въпорса.. иначе ако мерцедеса е пернишко изпълнение т.е. 2 литров дизел с надпис amg55 аудито бие :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое е тунинг? Нещо не се сещам.

AMG е тунинг фирма, която около 40 години 'разхубавява' всеки излезнал модел на Mercedes-Benz, от 1999 носи името Mercedes-AMG и е част от компанията Daimler Chrysler AG :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AMG е тунинг фирма, която около 40 години 'разхубавява' всеки излезнал модел на Mercedes-Benz, от 1999 носи името Mercedes-AMG и е част от компанията Daimler Chrysler AG :)

А сега бягай у форума на Мерцедес да им го разкажеш нас тука не ни е много ЕНЯ кво е АМГ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...