Jump to content

18 инчови за 100 С4 Avant


комбито

Recommended Posts

1 цол = 1 inch = 2.56см. доколкото знам. Теоретично ако на колата дават стандартно 15" с размер (примерно) 195х15х65, това означава, че за 18" джанти разликата във височината на гумата трябва да е 18"-15"=3"х2.56=7.68см. Следващия приблизителен стандартен размер на 195х65 е 195х55 т.е гумата трябва да е 195х18х55. Размера на гумата съм го дал приблизително, но по същата формула би могло да се сметне и за друг размер гума/джанта :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе те петнайски на 195 изглеждат като велосипедни гуми погледнати отзад па 18ките вечее....

195 съм го дал примерно, може да си сложи 225 ако иска :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем да се сложат 18", но не ти го препоръчвам ще стане като каруца по хубавите ни пътища ... аз например съм с 235/45 17", за 18" гумите примерно трябва да са ти 235/40 18 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един цол наистина е равно на 1 инч = 2.54см. И.. да... ще станат, през дупки ще ти опира. Ще трябва да повдигаш и самата кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва ако го направиш колата ти ще вози по-зле и от каруца, може и ще се прецака окачването и със сигурност разхода ще ти стане двоен :)

По принцип би трябвало да стане

205*60*15.=62.7 см общо

225/40/18 =63.72 малко повече от сантиметър не играе но ще претоварваш сервото и няма да постигнеш нищо освен да си потрошиш колата.най -много нормално се кара с 16-ки до 55 за твоята кола, немецът го е измислил освен това ти ше караш ли или ще я гледаш пред вас :hilezh:

Задължително ще купуваш гими на толкова нисък борд балончетата са най-малкия проблем не съм гумаджия ама само една такава май струва колкото 4 нормални за комбито :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с 215/45/17 няма проблем ,но не ти препоръчвам по-големи от 215 защото почват да опират в калниците отстрани.(мисле че зависи и джантите какви са ,мойте са 8,5J на 30 офсет)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз съм виждал и 19-ски върху стотица, ама в Германия.

Ако ще слагаш 18-ски, смени и пружините, с обикновените ще имаш проблем, защото ще ти опират гумите по калниците!

Трябват ти твърди пружини, които да предотвратят това.Естетично погледнато пак е по-добре, не стоят добре големи джанти и високи пружини.

Мисля си, че едни хубави, 17 цолови жанти с ниско окачване, ще е перфектно.

няма да вози толкова твърдо, колкото с 18, защото гумите ще са по-високи,ще си намираш много по-лесно гуми,и няма толкова да трепериш по дупките от страх да не праснеш някоя джанта. Стотицата е със строен дизайн, ако мога така да се изразя. Не е "прасе" като А6 С5, където дизайна уема напълно примерно джанти 17' и трябва да се търси ефект от 18" нагоре.

17" стоят много добре на ауди 100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...