Jump to content

HID 6000K или 5000К


Recommended Posts

Здравейте решил съм твърдо да се ъпгрейдна и да прогледна повече. Колата е В4 с рефлектор и Н4 крушки. От всичко което прочетох тук не можах ясно да се ориентирам при кой цвят видимостта е по-добра. Целта ми е преди всичко повече светлина, а не забелязване от тоя или оня. Кажете сега колегите с ксенони и тези които монтират при 5000К или при 6000К видимостта е по-добра при различни условия - дъжд, мъгла, полумрак. мерси предварително! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с 5000 съм на Н4 и с рефлектори и е много добре, колегите , които днес ме видяха на срещата могат да потвърдят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-близо до 4300К, толкова по-добре се вижда. Следователно от китайските най-близкото е 5000К. Аз съм с 5000 и съм много доволен. Свети чисто бяло. 6000К вече синее. Все пак ти си преценяваш. Ако те кефи синкавия оттенък взимаш 6000к, 8000к и т.н. Ако искаш да вземеш ксенон с който да виждаш => 5000К

Ти си на ход :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Само да се похваля, че от вчера съм с HID Bi-Xenon 5000К и направо прогледнах!!! Благодаря за мненията на колегите. Всякакви крушки дето се обсъждат в други теми са ала-бала и съм 1000% сигурен, че нямат такава яркост. Всеки лев инвестиран в ксенонови крушки, дори и на по-стари коли си заслужава заради безопасността на движението при лошо време и нощем. Естествено правилния реглаж е задължителен особено при фарове с рефлектори. :hilezh::flipoff::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито :flipoff: да си жив и здрав да си ги ползваш

а когато имаш време ако може да видя ефекта че много съм се нагласил и аз да слагам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно ли е, че при мокър асфалт видимоста е по-слаба от колкото обикновенните крушки ?

Редактирано от Sasho Petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имаш ли проблеми със заслепяване на срещно движещите се автомобили?

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

За какви пари го взе?

Ами цената не е от най-ниските на пазара, но съм доволен от качеството. Марката не се сещам в една зелена кутия беше. Монтираха го в Тояга Плевен.

Колега, имаш ли проблеми със заслепяване на срещно движещите се автомобили?

Ако въпроса е към мен - не засега. Първоначално ми се струваше, че има много отблясъци и от долната част на рефлектора/за дълги/, въпреки че крушките са покрити с метални предпазители. След дълъг реглаж, с който малко се затрудних, защото при такава яркост трудно се определя посоката на лъча, всичко е ОК. На дълъг път още не съм пътувал, но поне в града не ми пресветкат. Все пак разликата между тъмен и осветен участък на къси е осезателна дори и с рефлектори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно ли е, че при мокър асфалт видимоста е по-слаба от колкото обикновенните крушки ?

точно снощи пътувах в отвратителен дъжд-сняг , много силен валеж беше, без проблеми си цепех със 130 , защото виждах осовите линии и създалите се гьолове по магистралата навреме - благодарение на 4300 ксенон се виждаше много добре в дъжда и снега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неделя вечерта и аз патувах по тъмно и мокро.Видимоста е перфектна,без никакво затруднение виждаш всичко пред теб.Продължавам да се убеждавам от положителните действия на ксенона!

П.С.между другото разминах се със 2-3ма с ксенон и рефлектори,та освен че видяха как ми светат дългите и бая благословии отнесоха!

Редактирано от SLO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако въпроса е към мен
към теб Е!

Слобо, бате, maverickpl е успял да реши проблема със заслепяването..., направо не ми излиза от главата...!

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
точно обратното.

светлината от ксеноновите фарове пробива водата върху платното и виждаш маркировката ....

Кажи ми моля те, добър ли ще е резултатът ако купя от теб и ми монтираш ксенон на GHC за Октавия 2 (без лупи във фара)

P.S. - преди месец ходих до Горубляне, за да се видим и да поговорим по темата, но не успях да намеря сервиза (GPS-a даже ме заблуди повече :f_ck_you: ) - имаше страхотни разкопки по горублянските улици ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е как да е ? добре е :unsure: Виждал ли си търговец да си плюе стоката ? :)

сервиза си е се там. виж на картата на сайта ни.

ако ти е далече горубляне, мини през RnB Audio на хладилния завод (пак на сайта ни в контакти има карта )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ти е далече горубляне, мини през RnB Audio на хладилния завод (пак на сайта ни в контакти има карта )

Останах с впечатление че 4300К е най-добре от към осветеност. Така ли е ? А собственика на другия сервиз кара лилав Грандис нали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DA така е!!! И не само към осветеност...поглеждайки към фара светлината е по бистра и по истинска от мътилката 6000/синята ламба/!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DA така е!!! И не само към осветеност...поглеждайки към фара светлината е по бистра и по истинска от мътилката 6000/синята ламба/!!

Супер, щото един приятел така ми се жалва, че накрая измислихме лафа "лепят му се, като полицаи на ксенон".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останах с впечатление че 4300К е най-добре от към осветеност. Така ли е ? А собственика на другия сервиз кара лилав Грандис нали!

да, ако купуваш ксенона за да виждаш по-добре 4300К

ако го купуваш за да е тон с лилавия цвят на колата - може и до 10000К да стигнеш :)

да, лилав грандис кара Боби

с ксенони на късите и халогените 4300К.

Така и не поиска на дългите :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е как да е ? добре е :) Виждал ли си търговец да си плюе стоката ? ;)

сервиза си е се там. виж на картата на сайта ни.

ако ти е далече горубляне, мини през RnB Audio на хладилния завод (пак на сайта ни в контакти има карта )

Еее значи направо ще дрънна едно телефонче на Роман да видим какво ще измислим :respekt:

Все си мисля, че на този фар светлината няма да се разсейва много

o2-044.jpg

Редактирано от Dineto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...