Jump to content

Въпрос за конски сили


Audi_S2_quattro

Recommended Posts

Здравейте на всички,бих искал да получа отговор на въпроса ми,а именно как мога да разбера моята В3 със мотор 1.8 карбуратор колко конски сили е.Знам че с този мотор вариянтите са два 75 и 90,но за моята нямам представа.Ще се радвам да разбера какви са нагледните разлики между двата мотора.Благодаря ви предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два варианта чис карбуратор е 75к.с, карбуратор моно инжекцион 90к.с. Ако нямаш лосче за смукач под контактния ключ ти е моно инжекцион ако имаш ти е чис карбуратор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обикновено моторите с карбуратор кайхин 1 са 75 коня, не е задължително мотора да е моно инж за да е 90 коня,може да познаеш малкия карбуратор по това че отстрани ина една малка бъчияка пласмасова зелена на цвят в която влизат маркучета за вакум и по това че гърлото на карбуратора е значително по малко от по мощния модел, диаметъра е около 5 см на другия карбуратор е по голям :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обикновено моторите с карбуратор кайхин 1 са 75 коня, не е задължително мотора да е моно инж за да е 90 коня,може да познаеш малкия карбуратор по това че отстрани ина една малка бъчияка пласмасова зелена на цвят в която влизат маркучета за вакум и по това че гърлото на карбуратора е значително по малко от по мощния модел, диаметъра е около 5 см на другия карбуратор е по голям :bia:

На по-по-старото ми ауди беше Keihin II ,а беше 75 к.с.(RU-двигател).Иначе по темата- виж си буквите на двигателя и ще ти стане ясно ,колко магарета пасат под капака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Айде като става въпрос за конски сили кажете Б3 1.8S JN мотор , колко е ? уж пълна инжекция се води ама някои ми казват че е 90 други казват 113 ? кажете вие ? И каква е разликата между 1.8 90 к.с. и 1.8 113 к.с. , с какво е по-различен двигателя ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде като става въпрос за конски сили кажете Б3 1.8S JN мотор , колко е ? уж пълна инжекция се води ама някои ми казват че е 90 други казват 113 ? кажете вие ? И каква е разликата между 1.8 90 к.с. и 1.8 113 к.с. , с какво е по-различен двигателя ?

JN е 90 к.с, DZ е 112 к.с. разликата е в степента на сгъстяване и инджекторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам моноинжекция 1.8 75 коня, разликата от 90 коня е в буталата и разпределителният вал. 75-коня му идва въртящият момент на 2500оборота(неагресивни валове), на 90 на към 4000(по агресивни валове), освен това и степента на сгъстяване е различна.

Най-общо разликата е в разхода, 75коня харчат малко по-малко, във вървежа във високи обороти, 90-коня си въвят във високите, докато 75-те са от 2500 оборота нагоре-черта, но до 3000 оборота вървят еднакво. Разликата е и във данъците и във разните му застраховки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...