Jump to content

MISLQ DA SI VZIMAM NQKVO AUDI 80/100 NO NEZNAM KOE OT DVATA MODELA E PO DOBRO


jordan911

Recommended Posts

MNOGO SHTE SAM BLAGODAREN ZA DA MI POMOGNETE S MALKO MNENIA ZASHTOTO TVA SHTE MI E PARVO AUDI I MISLIA DA NE SI ZIMAM NESHTO DRUGA.AUDI MISLIA 4E E DOBRA KOLA NO DALI DA E 100-4KA ILI DA E NQKOE B4 NO MNOGO MI HARESVAT I DVETO NO MNOGO SHTE SAM VI BLAGODAREN ZA MALKO SAVETI.BLAGODARQ PREDVARITELNO :):moon::(

Редактирано от jordan911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Първо искам само да те преупредя, че тук се пише на кирилица :moon:

Иначе дали да е B4 или 100 (C4) си реши ти. И двете са страхотни коли, единствено стотицата е по-добра от към комфорт - по-широка и с по-добра возия.

Аз исках да си взема 100 с мотор 2.3, но гаражът ми не може да я събере, за това си взех B4.. иначе 100-тицата трябваше да я държа на улицата.

Но да ти кажа не съжалявам, като качество B4 не отстъпва :)

Освен това е леко по-евтина поддръжката и разходите за гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мерси.Но малко повече за горивото ако ми кажеш.Смисал горе доло едно б4 2,0Е и едно 100 сас 2,0 16V горе долу ква е разликата.Демек ---/100км е едно б4 и едно 100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мерси.Но малко повече за горивото ако ми кажеш.Смисал горе доло едно б4 2,0Е и едно 100 сас 2,0 16V горе долу ква е разликата.Демек ---/100км е едно б4 и едно 100

Ами Аудито ми - B4 2.0E 115 коня на дълъг път без климатик и каране 80-90 гори около 6.5 л. бензин и около 9-10 газ.

Чичо ми имаше Ауди 100 2.3, според него гореше малко над 7.5 литра на дълъг път, ако се кара с 90 км/ч. Обаче в неговите ръце (яко гонене) + климатик му даваше 11-12 смесен разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти една добра оферта http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=30324

Палиш и караш и не мислиш за нищо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти една добра оферта http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=30324

Палиш и караш и не мислиш за нищо повече.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=31567 - Една класа повече и един бон по-малко! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

б4 гори по 12-14 градско, 100 гори 14-16 градско

Това като пиеш от бензина ли :hilezh: ? Щото моята 100-ца гори 11 градско. Само зимата ми гои 14, но това го отдадох на пре*бания термостат, заради който колата не работеше в "приятните" и градуси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...моята 100-ца гори 11 градско. Само зимата ми гои 14, но това го отдадох на пре*бания термостат, заради който колата не работеше в "приятните" и градуси.

Може да го отдадеш на много неща, но най-вече на кога, къде, как и по колко караш. Рендето Туинго на жена ми софийско лапа 12. А онзи ден на извънградско - 4.9

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам много, карам по 3км сутрин до работа, след работа слизам до центъра, въртя до някое време вечерта... и така.

Извънградско, до морето, ми даде 7.5-8 при пуснат климатроник и скорост 120-130км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе големи магьосници сте бе! Хората дет са го измислели туй Ауди му дават 8,3/100 при 120 км/ч без клима, па вие сте си екстра! Вънка нек се вали !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам какво му дават. Аз ти казвам на мен колко ми даде като разход. Засякох - до горе, минах 100км и пак до горе. Долях малко по-малко от 8 литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам много, карам по 3км сутрин до работа, след работа слизам до центъра, въртя до някое време вечерта... и така.

Извънградско, до морето, ми даде 7.5-8 при пуснат климатроник и скорост 120-130км/ч

Да бе, на всеки гаджето е най-красиво, а колата най-икономична... :help:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе! Моите коли все харчат най-много! Добре че жена ми поне не е от най- грозните!!! :help:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе! Моите коли все харчат най-много! Добре че жена ми поне не е от най- грозните!!! :wink:

Ти си добре. При мен жената харчи много! Добре че колата поне не е от най-грозните :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колеги карам 100, 2.0, 16V и ми гори 13.2 градско както и да се потя с нея. А колата е куатро все пак. Мноого рядко в яко задръстване да качи леко и после пак заковава на 13.2 бензин. И то А95Н. Чувал съм от колеги че колите им харчат по 15-16 градско, но явно има нещо гнило или ги карат само на 1-ва втора или реглажа е кофти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми маий сще се спрем на 80 б4 защото разходите на 100 ще са ми доста пак и по 13 или дори 10 ще зема да фалирам а няма да я карам само аз тай ще баде 80 б4 2.0 Е явно сега ше поизчакам за една оферта за Б4 и ше видия мерси ама нема да стане с тиа 100 ще си умрем при толко разход, но нали за тва искам мнения .Мерси пак няма да спирам,но ще гледам да е Б4 шощ нали няма да я карам само аз и за тва пак и не ми се дават толко пари само за бензинец

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колеги карам 100, 2.0, 16V и ми гори 13.2 градско както и да се потя с нея. А колата е куатро все пак. Мноого рядко в яко задръстване да качи леко и после пак заковава на 13.2 бензин. И то А95Н. Чувал съм от колеги че колите им харчат по 15-16 градско, но явно има нещо гнило или ги карат само на 1-ва втора или реглажа е кофти.

Явно си екзотично изключение. Ако двигателя е ACE, и с тежкото купе на 100-цата, е странно как харчи по-малко от тези на купетата, от чийто градски разход всички така се оплакват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, на всеки гаджето е най-красиво, а колата най-икономична... :lol:

SPAM: А бе жената не е най-красива, но поне е еблива :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си екзотично изключение. Ако двигателя е ACE, и с тежкото купе на 100-цата, е странно как харчи по-малко от тези на купетата, от чийто градски разход всички така се оплакват.

Двигателят е ACE наистина. Не знам защо е така, но дано си остане така ))). Като слушам за 15-16 ми се изправят косите. А това показва компютъра. За всеки случай го засекох от лампа до лампа и пак сметката така излезе. За двата месеца откогато я имам все така излизат сметките. Аз я пълня до горе всяка седмица и после смятам. Искам да преценя дали ще е по-добре с газов инжекцион и за колко време би ми се върнала инвестицията (1750лв не са малко пари).

Още не съм излизал извън София да я засека и на извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако слагаш газ непременно мисли за газов инжекцион с обикновена уредба ще си навлечеш зловещи проблеми, от сорта на играене на обороти гаснене огромна загуба на мошност особено ако пуснеш клима :D повишен разход на гориво опасност от детонаций след който ще се запознаеш отблизо с половината майстори в софия и почти през цялото време ще караш половин кола ;) споделям ти тези неща от личен опит не просто да се намираме на приказка :)

Тоя мотор не е лош ама си иска своето]

С газов инжекцион би трябвало да нямаш проблеми само не вявай че ще ти харчи колкото на бензин , не поради много причини + калпавата газ по бензиностанцийте|разбирай нашите велики химици и физици +управителите $ :D | а и предполагам ще натискаш малко повече със синьото гориво но се пак едва ли ще превишиш 15-16л градско което си е добре за тази кола

с нормална уредба разходът ще ти гони 20 в тези задръствания и студ и то само при положение че нямаш проблеми с нея което не ми се вярва.

Ако не караш много не се разправяй с газ карай си на бензин да ти е мирна главата щото сметката не единствено в разликата на цената на двете горива примерно 1.13\2 или далавера 46% не става с този мотор реалистично е да очакваш до макс 25 % реална икономия на парички сам си прецени дали си струва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...