Jump to content

Колеги, ВНИМАВАЙТЕ !!!!


krasig

Recommended Posts

За тези, които копуват от чужбина - не дължат 2% данък :hilezh:

не съм убеден,...............

ако си кОпуваш :hilezh: кОпче,обаче, нищо не дължиш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чел буква по буква закона, но преди няколко месеца продадохме един служебен бус.

Оказа се, че не сме платили данък придобиване 2%, като отидохме да го отписваме в данъчното.

Съответно точно както казва колегата 100 2.5 ТДИ отидох в един офис на ДЗИ и им казах, че ми трябва една застрахователна оценка за един стар бус. Оная лелка направо каза:

"Колко искаш да ти пиша?" ... ми ние го продаваме за 6000 хиляди ... пиши викам 700 лв.

"Ок ... нямаш проблем" .

Отивам след това на гишето в данъчното и с кофтия викам:

"Ей тука данък придобиване не сме платили преди 3 години като сме го купували още буса" .... и оная:

"Охоо глоба - 20 лв. Дай оценка за стойността сега!"

ОК плащам 20 лева, давам оценка за 700 и плащам данък 14 лв.

Това беше всичко. Никой не ме пита на каква стойност сме го купили , нито искат фактура, нищо! От там на другото гише го отписахме и туто финито.

Така че, колегата наистина малко се е набутал.

На гишето за регистрация ти искат фиша за платен данък 2%, но него спокойно можеш истимаро да го платиш на друго гише предварително, където никой не ти иска фактури от Автокъщи или Договори за покупко-продажба , нищо. Достатъчна е само оценка. Можело е да мине и с такава за 1000 лв. Тея лелки каквито са нЕграмотни въобще нямаше да го направят на проблем.

ПС: а и по този въпрос за глобата при изтичане на срока и точно тази процедура беше дискутиран отдавна.

Жалко, че не го е видял колегата и се очудвам, че данъчните не са го посъветвали правилно.

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поткрепям колегите бруно и ауди100!!! - когато и аз регистрирах моето ауди А6 преди две години платих някакъв много смешен данък придобиване понеже им дадох застрахователна оценка за има няма 1000лв, а на фактура беше около 20 000лв.

:bia:

ПС: а и по този въпрос за глобата при изтичане на срока и точно тази процедура беше дискутиран отдавна.

Жалко, че не го е видял колегата и се очудвам, че данъчните не са го посъветвали правилно.

:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следователно застрахователя е друг офциален източник, който ти дава приблизително реална оценка са сделката.

А бе да сме живи и здрави тФа страхователите, че иначе ше се ояде таз държаФка. Веднъж издадох удостоверение за оценка от 300 лв. на един Ягуар 2003 г. :bia:

Още се чудя как не ме беше срам. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......

Така че, колегата наистина малко се е набутал.

.......

Сега, предполагам не е необходимо да обяснявам как съм платил 100 лв. данък придобиване и 30 лв. годишен данък МПС.....

Предупреждението ми беше заради принципа !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе да сме живи и здрави тФа страхователите, че иначе ше се ояде таз държаФка. Веднъж издадох удостоверение за оценка от 300 лв. на един Ягуар 2003 г. :flipoff:

Още се чудя как не ме беше срам. :hilezh:

...не те е срам, а мен ме набута така :flipoff::hilezh:

...ся ше ма водиш на трапеза, за извинение :flipoff::flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе да сме живи и здрави тФа страхователите, че иначе ше се ояде таз държаФка. Веднъж издадох удостоверение за оценка от 300 лв. на един Ягуар 2003 г. :flipoff:

Още се чудя как не ме беше срам. :flipoff:

Е аз на такива пускам макс 2000лв, иначе ако е до към 10 бона колата, гледам по Еуротакс Шваке да излезе къде 1000 най-много. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...