Jump to content

И аз се чипосах


Recommended Posts

И аз се чипосах.........Разликата е уникална но Стефане пригатви се скоро да мапваме за по голямото турбо ;)

Ти земи първо малко стегни колата махни тия свински опашки от турбо пътищата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 159
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ааа не така ... Свинската опашка е универсална ремонтна част.

Радиатора и перката на един от служебните автомобили ги бяха вързали с пластмасови опашлета. Вместо болтове.

ПаднАх ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти още ли не си я махнал бе лелееее ей нали ти казах да я свършиш първо тая работа ще плювнеш пак маркуча ми се струва ;)

Редактирано от SUMISTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е па елементарно чипа му дърпа аванса и понеже си е кеджетроник си има регулатор на налягането повишава му и налягането на горивото и тва е общо взето и накратко :bia:

A въздух как му вкара у повече??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се чипосах.........Разликата е уникална но Стефане пригатви се скоро да мапваме за по голямото турбо :eusa_clap:

Колеги,

някой знае ли ги www.ComsisTuning.com. от Варна и как работят.Предлагат 41 к.с. за 650лева за А4 1.8Т

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се похваля...пък и да изкажа благодарности на Стефан. От днес и аз съм в клуба на чипосаните:huh:. Резултата е доста приятен....след 1800 оборота колата оживява:huh:. За съжаление в тази задръстена София човек не може да си потества на спокойствие. Както и да е....мисля да направя и един дино тест да видя реално какво се е получило, та някой ако знае къде може да се мине тази операция по-тънко да не се притеснява да сподели, че парите си летят.....кат колата:hilezh::) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземем да си организираме един дино дей ... па може и отстъпка да има ... ауди клуб дино дей.:huh: Преди време се правиха такива клубни дино дей в Prospeed ... даже имаше и хубава отстъпка.:huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземем да си организираме един дино дей ... па може и отстъпка да има ... ауди клуб дино дей.:huh: Преди време се правиха такива клубни дино дей в Prospeed ... даже имаше и хубава отстъпка.:huh:

Супер е идеята за такъв дино ден. Махо отвори нова тема да видим колко ще са желаещите. Ти записа ли победи с Аудито и срещу какви коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около седмица и моята зелена жаба (A4 B5 AFN Avant) мина през сервиза на колегата SUMISTA, за смяна на заводските чипове у компа B) Мноо се изненадах от промяната в поведението на автомобила, изразена в доста по-бързо набиране. Днеска реших да си махна и катализатора по препоръки на майстора. След махането на катализатора колата стана още по интеретсна за дране и тая вечер реших да я придера с един приятел който наскоро си взе A3 2,0 Tdi quattro 06г(140кс.). Пичове искам да ви кажа, че него оставих да диша горкия, много пушак излапа зад мен и до към 180 км/ч. му бях дръпнал с около кола и нещо. И всичко това се повтори и потрети. Незнам с колко коня ми е вдигната мощноста на колата, но вече знам че като натисна педала на газта и става някакава лудница :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземем да си организираме един дино дей ... па може и отстъпка да има ... ауди клуб дино дей.:hilezh: .....

Подкрепям напълно....аз съм от ЖелаещитеB) На страницата на Prospeed с цените все още стои следния текст: "Проспийд предлага отстъпки при групови посещения на членове на авто-клубове при предварително договорени условия и график.

".....та може да се получи мероприятието.

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около седмица и моята зелена жаба (A4 B5 AFN Avant) мина през сервиза на колегата SUMISTA, за смяна на заводските чипове у компа :) Мноо се изненадах от промяната в поведението на автомобила, изразена в доста по-бързо набиране. Днеска реших да си махна и катализатора по препоръки на майстора. След махането на катализатора колата стана още по интеретсна за дране и тая вечер реших да я придера с един приятел който наскоро си взе A3 2,0 Tdi quattro 06г(140кс.). Пичове искам да ви кажа, че него оставих да диша горкия, много пушак излапа зад мен и до към 180 км/ч. му бях дръпнал с около кола и нещо. И всичко това се повтори и потрети. Незнам с колко коня ми е вдигната мощноста на колата, но вече знам че като натисна педала на газта и става някакава лудница :hilezh:

Хммм...! :huh:

Тва означава, че чипа ти е смъкнал 2сек от ускорението до 100!!!, а за да го дърпаш и след тва, тва означава, че би трябвало да си над 320Нм!!! :huh:

Чип ли е, чудо ли е! :lol:

Ще намина пак през Стефчо! :flehan:

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще намина пак през Стефчо! :flehan:

недей се занимава с глупости, да си разваляш кефа от шофирането :hilezh:

ти още ли не си минал през него? :huh: аз от прованса мисля да отида да ме сбори, ти си при него и още не си се газирал/чипосал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

В събота и аз минах през Стефан за т.нар. чипосване :hilezh:. Аз съм с Ауди А3 1.8Т AGU и резултата е доста добър поне по първоначалното ми усещане. Нямах много възможности да тествам колата, все пак е -10 градуса навън :flipoff: . По натам като натрупам повече впечатления ще споделя.

Иначе колегата - Сумиста е много точен и му благодаря за добрата работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък току що минах през дино теста в Prospeed и резултатите са доста добри. Обещаха ми до довечера да ми ги пратят и на мейл, та ще прикача и графиката тук евентуално. Инак цифрите са следните според както ги разчитам на хартишката:hilezh:

Средни - Максимални

312,2 Nm\2139 rpm - 316,9 Nm\2014 rpm

94,6 kW\3606 rpm - 97,7 kW\3463 rpm

Като това са стойности измерени на главините на колелата. Загубите по скорости и други карантии според човека там са между 6-8%. Та това е.....чипа е добър и си върши работата. Още един път благодаря за отличната работа на SUMISTA.....само дето започва да ме яде от вътре, какво ли би било с ония по-големите чипове....ммммммм:hilezh:

ПС: Забравих да спомена все пак на кво се возят тия чипове....AFN 110hp/81kW/225Nm....на колелата след загубите /~7%/ ще дойдат към 102hp/75kW/209Nm. Трябваше да извръткам и един тест преди смяната на чиповете за да е по-сигурно...ама ей на. Kато цяло увеличението според както го виждам е 27hp/19.6Kw/103Nm.

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм...! :)

Тва означава, че чипа ти е смъкнал 2сек от ускорението до 100!!!

Поне 2 секунди смъква, а ако печката е над 600 000 км. /реални 150 000/ свяля 3,5 секунди. ;) Става нещо кат Ламбо гаярдо, ма с по-нисък разход. B)

Така че Адаш действай, но наистина помисли заслужава ли си загубата на удоволствието от карането. :D:hilezh:

п.п. Не забравяйте че има случаи в които 1,9тди /110к/ с чип пада от 1,9тди /110к/ без чип. Просто не се пускайте с такива, а ги убийте от компа с нисък разход. :hilezh::blink::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. Не забравяйте че има случаи в които 1,9тди /110к/ с чип пада от 1,9тди /110к/ без чип. Просто не се пускайте с такива, а ги убийте от компа с нисък разход. :D:blink::)

:hilezh::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...