Jump to content

Провиснала задница


viper-666

Recommended Posts

Колеги установих че задницата ми е доста провиснала. В началото си мислех че е зрителна измамам заради скосяването на тавана в посока багажника, но се оказа че не е така. Ако пук се натоварят два толупа отзад и малко багаж ще стане безнадеждно. Не искам да смуквам предницата че през зимата няма да е добре, затова кажете някакво решение на проблема. Нови пружини ще са доста пари а втора ръка може да са същите. Дали ще стане да си врътна две подложки? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги установих че задницата ми е доста провиснала. В началото си мислех че е зрителна измамам заради скосяването на тавана в посока багажника, но се оказа че не е така. Ако пук се натоварят два толупа отзад и малко багаж ще стане безнадеждно. Не искам да смуквам предницата че през зимата няма да е добре, затова кажете някакво решение на проблема. Нови пружини ще са доста пари а втора ръка може да са същите. Дали ще стане да си врътна две подложки? :hilezh:

Решението ти е 2 подложки, не по дебели от 3.5-4 см или както мисля аз да го направя, като свала пружината, долното и легло да го вдигна с околко 3 см и да го точковам на 3-4 места... Тогава пружината си ляга на местото и задницата ти се надига двойно от това на което си повдигнал долното легло... Ако си го вдигнал 3 см- значи задната броня ще се вдигне с 6см. Внимавай само да не я вдигмеш много да запрелича на москвич осмица :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови пружини ще са доста пари а втора ръка може да са същите. Дали ще стане да си врътна две подложки? :hilezh:

Мисля че ще повлияеш на управляемостта на колата, и ще има негативен ефект върху возията

Пружините предполагам че са омекнали + че има едни тапи на амортисиорите дето се деформират с годините и може да седят под ъгъл играят ролята на нещо като тампони поне при с4 е така най-вероятно и при с5 е същото. Освен това мисля че пружините са 3-400 лв общо и ми се струва че не си заслужава да си екпериментираш с окачването :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, при цена за цял комплект пружини около споменатите 300-400 лева по-добре ги смени комплект, и си провери и амортисьорите разбира се :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, при цена за цял комплект пружини около споменатите 300-400 лева по-добре ги смени комплект, и си провери и амортисьорите разбира се :zustimm:

Амотрисъорите съм ги сменил и 4 те като я взех, стабилна е но е сатнала като скода 120л :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах един педиод от време, да речем няколко седмици, през които държах тежки неща в багажника. Когато ги свалих най-накрая, действително задницата беше с около 2см надолу, но с времето явно пружините се раздвижиха и се върна в изходна позиция. Иначе и аз съм си мислил тогава за подложки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта виси отзад след смяна на предни пружини.Ама искам и отзад да стане с клиренс над 50 см.С подложки може ли да стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм пръснал 5 000лв по нея и се чудя няма ли някога да спре да смуче, поне за няколко месеца.

Като караш такава кола, скъп ли ти се вижда ремонт от 300-400лв?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм пръснал 5 000лв по нея и се чудя няма ли някога да спре да смуче, поне за няколко месеца.

До като караш Ауди не няма да спре.Особенно ако навиваш по доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че кво са 5 бона ,

Е верно аз със 3 минах , ама да чукна на дърво след 40 000 км няма никъде да каже троп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета сумите които давате по колите си... значи да не се оплаквам от БМВ-то :respekt:

Сори за офтопика, ама не се стърпях!

Имаш ли теглич за цистерна с бензин :bia: шегичка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Имаш ли теглич за цистерна с бензин ;) шегичка

12.3л./100км. градско мисля, че е горе-долу като на бензинова А6 1.8Т, или като С4 2000см3

Не мисля, че има бензинов автомобил от този клас който да харчи под 11-12 градско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...