Jump to content

Летни гуми модели 2008


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Ами не е до шарка, максис е доста солидна фирма в правенето на гуми.

Това че не е разпространена в България не я прави по-малко качествена от която и да е гума в средния клас.

Може да попитате всеки колоездач в планината що е Максис :flipoff: .

Iso предложи гума и се обоснови, борд, протектор, симетрия, асиметрия, поведение на мокро.

Не съм богат, ама и не искам да се фърля на първото дето видя.

Това че не се вписвам в стандартните представи и не купувам Известна марка не значи нищо за мен.

Марка кола не кара, а и както писах по-горе гумата си е гума независимо дали на Ауди А8 или на 80-тка.

Също и за Firenza ST08 пишат хората че е добра гума, някакъв австралиец с някво субару импреза wrx нагледно показа снимки как нова е ок.

След 1000 километра изтезания потвърди че е пак ок и следя темата му.

FirenzaST08.JPG

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Iso предложи гума и се обоснови, борд, протектор, симетрия, асиметрия, поведение на мокро.

...Известна марка не значи нищо за мен.

Кво да ти кажа!?Аз в момента се оглеждам също!имам няколко варианта,като бягам от Мишлен например!(тва относно робуването на марки) ;)

Симетрични или асиметрични,за мен няма значение!Хората се хвърлят на асиметрий напоследък,доста такива мдели са много успешни,така че може и да има резон!(Бриджстоун,Дънлоп и т.н)

Поведението на мокро за лятна гума е също важно!Трябва да има канали за отвеждане на водата и т.н.!

Модели Pirelli P5000D-много странна гума с огромен двоен канал по средата,която я разделя много необичайно на две!(от снимката не се вижда,на живо е много странно :flipoff: )1062_1175588332.jpg

Yokohama AS01-фен съм на Йокохама и Тойо-имат много интересни и добри модели...

Унироял Rainsport 2...

Най-вероятно някоя от тези,ще е следващата ми летна гума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Yokohama AS01-фен съм на Йокохама и Тойо....

Най-вероятно някоя от тези,ще е следващата ми летна гума!

Yokohama са невероятни гуми, и AS01 и по - евтината C.drive. Хубавото е, че са японски за разлика Мишлен и Бриджстоун правени в знайни и незнайни заводи :hilezh:

Май не се сещам за някой който веднъж е карал с Yokohama да се замисли за друга гума. :)

Редактирано от exstasy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това къде е правена гумата, много-много не ме вълнува.

По-скоро ме интересува какви тестове е минала и как се е представила.

Тойо е добра гума, Yokohama също ама всеки си има и евтини модели на ниски цени.

Аз все повече клоня към Максис или Фиренца, днес ще издиря вносителя на Сумо (Фиренца) и ще го разпитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SunShine

максис-а си е максис,но не може да го сравняваш с toyo proxes

на колата на братовчед ми(рено 16v 136 к. с.) беше сложил такива отпред 195/55/15 и въпреки че бяха стари и към края на живота си вече,останах сюрптизиран от поведението на тея гуми

след това сложи мишелин пилот

еми разликата от небето до космоса

със тoyo-то все едно беше със спортно окачване,много стабилна

а мишелина..по друго

пак казвам toyo-то беше към края на живота си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това къде е правена гумата, много-много не ме вълнува.

Напротив, много е важно даже, замисли се защо за една и съща марка и модел от Мишлен, Бриджстоун, Гудиър има много противоречиви мнения, - щото има разлика дали Бриджстоун-а ще е полски, Гудиър-а словенски, и т.н.

Докато при Yokohama и Toyo няма такива изгъзици и всичко си идва от Япония....за сега... :flipoff::flipoff:

Редактирано от exstasy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аз пък си мисля че е пак относителна работата.

Не казвам че не са хубави, просто има заводи дори и в по-бедни страни където качествения контрол си е на ниво.

тия максис имат много добра визия

къде ги намирате тия екзотични марки на пазара? кой е вносител?

Няколко поста по-горе съм писал фирмата вносител на Максис.

akulata реното е 136 коня и е лека, демек бегачка.

Та нормално е по-добрата гума да се държи по-стабилно впредвид цената и.

А и впечатленията за максиса не са лоши, само ме притеснява как е на мокро с тая "шарената шарка" :flipoff: .

Току що разговарях с Примекс и ми казаха че внасят Сумо Фиренца само за тежки машини, упътиха ме към Маргел за леки автомобили.

Разговарях с Маргел и се оказва следното:

Модела по-горе Фиренца СТ08 размер 195/55/15 ще има налично след 10 дни и цената е 104 лева на бр.

И цената е ок и писаниците на чичката дето ги тормози със субарото.

Размер 205/50/15 няма да се внася също ми казаха от Маргел, защо незная :flipoff: .

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да дам малко обратна информация от покупката, която направих наскоро на летни гуми.

Вярно е, че е 17", но все пак...

Купих си следният модел на считам изключително изгодна цена: 99 Евро в Германия.

Dunlop 225/45 R17 94 Y ZR

SP Sport Maxx XL MFS

864361_orig.jpg

Смених ги още миналата седмица и вчера ми се наложи да пътувам до София от Пловдив.

Като тръгнахме в Пловдив и по магистралата до тунела времето беше супер.

Но на тунела почна да вали сняг и след това до София беше заснежено и дори заледено на участъци... :flipoff:

С тези летни гуми, пък макар и нови, бях доста внимателен в началото, но се оказах много приятно изненадан.

Колата беше супер стабилна при скорости на моменти до около 160 км/ч. Аквапланинг не се усещаше и колата се справи много добре.

Сравнението ми със зимните 15" Вредещайн Сноутрак 2 е малко излишно, но пак повтарям, че бях очарован.

Изводът, който си направих е, че по-хубаво от новата гума няма.

Аз лично гума втора ръка ще купя само в много специфичен случай и с гарантиран произход и пробег...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това ровя толкова за нови гуми.

Идеята 2 нови отпред и 2 стари отзад не мъ кефи никак.

Макар и да съм с предно с тая лека задница, смотано сцепление + смотана гума (стара) ще е зле.

Колко и да спира с предните то си трябва и задни, 70:30 мисля беше съотношението.

Та тея 30% може да са катастрофални в даден момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ориентирам се към следните два модела гуми:

Uniroyal rallye 550

Vredestein Sportrac3.

Ще съм благодарен на всеки който сподели мнение за моделите и каже накаква нормална цена могат да се намерят!!! :flipoff:

Редактирано от ivelin_1976
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и впечатленията за максиса не са лоши, само ме притеснява как е на мокро с тая "шарената шарка" :hilezh: .

на мокро е перфектна-за супурнайсти път го казвам :flipoff:

зимай ги без ама без изобщо да се замислиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си Сложих на А4 куатро Унироял RainSport 2 205/55/16 страхотна гума очарован съм много на този етап това е гумата за тази година модел 2008 г. имам много приятели които се занимават само с това но всички казаха че е най добрата като цена /качество ето и сайта :

http://www.conti-online.com/generator/www/...nsport2_en.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За УНИРОЯЛ само :f_ck_you:

Мноо добри гуми! Знам ги от чичо ми, той винаги си кара аудито с унироял!!!

MaXXIS са си китайски гуми... хубави, лоши ама КИТАЙСКИ :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубави лоши не знам

с тях съм като залепнал за пътя

колежка от форума вече си поръча такива и ше следя с интерес темата да видя нейните отзиви

колегата SunShine също мисля се е насочил натам и също няма да е разочарован,а напротив-очарован

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоенето като залепнал на пътя в повечето случаи си е нормално за чисто нова гума, обаче какво се случва като я покараш и поостарее каучука? Какво става като покараш малко със 190 км/ч и нагоре? Какво става при леко влажен асфалт? Или при реки по пътя? Или като минеш някоя друга дупка?

И аз си харесвах НОКИАНА, но сега след 12000 км ако знаеш на какво приличааа.....

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тестовете, който се провеждат сочат, че китайските гуми имат поносимо поведение на сухо и изключително лошо поведение на мокро.

Авто Билд - 23 февруари 2006 г.

Цитат от там: "При мокра настилка спирачното поведение е пресъпно слабо"

Спирачен път до 0 от 100 км/ч в метри:

Конти-52

Максис-57.9

Траял-58.7

Тигър-58.9

Нексен-60.5

Нанканг-69.8

Вярно, че теста е за зимни гуми, но предполагам и при летните е подобно.

Ако имате $ избора Ви следва да бъде:

Мишлен; Бриджстон(ER300),Континентал,Йокохама (АС01- добър и евтин вариант), Пирели(П6 и П7 в 15 цола са доста добри, като цена и качество)

Дънлоп, Good Year.

За по-малко $:

Клебер, БФГурич, Гиславед, Унироял, Фулда, Семперит, Вредщаин ( последната в различни тестове показва много добри резултати, но не съм и фен)

Сигурно съм пропуснал нещо...Над тези имам набл'дение.

Всичко останало е компромис със сигурноста според мен. Ако карате, като "баби" можете да вземете и Корморан, Дебица, Максис и т.н

Поздрави и приятна почивка :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година АУТО БИЛД успяха да разпорят на високоскоростния тест китайска гума. Не беше MAXXIS, максис вероятно са по-добри, но колко по-добри?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заболяха ме пръстите да пиша вече по тая тема :rolleyes:

така аз съм ги карал с 210

извън града принципно под 170-180 не пада скоростта ми

зимата карах с тях

от ямбол до видин ходих и се върнах (а тва си е има няма около 1000 км.)

до търново Х пъти ходих(забравих им бройката вече)

до морето 2Х ходих (сщо им забравих бройката)

на мокро на сухо стабиляги са не правя разлика на сухо ли карам на мокро ли...моментното им състояние е страхотно толкова суперлативи за 1 гума никога не съм казвал или писалами

отделно където съм карал градско,до сливен,до петолъчката и т.н. общо да имам около 10К айде 11к км.(не че са много но за това време ми се струва че ако бяха нещо некачествени примерно се някак си щях да усетя)

за тва време не са мръднали просто

мисля,че вече няма кво да ги коментираме тея гумета

Редактирано от akulata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заболяха ме пръстите да пиша вече по тая тема :rolleyes:

така аз съм ги карал с 210

извън града принципно под 170-180 не пада скоростта ми

зимата карах с тях

от ямбол до видин ходих и се върнах (а тва си е има няма около 1000 км.)

до търново Х пъти ходих(забравих им бройката вече)

до морето 2Х ходих (сщо им забравих бройката)

на мокро на сухо стабиляги са не правя разлика на сухо ли карам на мокро ли...моментното им състояние е страхотно толкова суперлативи за 1 гума никога не съм казвал или писалами

отделно където съм карал градско,до сливен,до петолъчката и т.н. общо да имам около 10К айде 11к км.(не че са много но за това време ми се струва че ако бяха нещо некачествени примерно се някак си щях да усетя)

за тва време не са мръднали просто

мисля,че вече няма кво да ги коментираме тея гумета

Може и така да е. Аз не споря. Просто теста показва 7 метра спирачен път разлика от премиум гумата на Континентал. Може и да не ги усетиш, но в критични ситуации може и да е фатално.

Не го пожелавам на никого!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам тестовете какво сочат

но моите лични впечатления са такива

а това,че всички останали модели гуми(те не че останаха много де,ти ги изреди на 99%)е компромос ми звучи някак си...

все една да кажеш,че всички останали марки автомобили освен ауди,бмв,мерцедес(примерно) сакомпримис

Редактирано от akulata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами гумите имат награди от GM и FORD, гледам че имат заводи в щатите, т.е. марката е регистрирана в САЩ, но са към корпорацията CHENG-SHIN. Иначе за това че континентала спира със 7 метра по-добре - ами това ДООООСТА...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...