Jump to content

Задни Амортисьори Б4


Vlad

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Предстои ми смяна на задните амортесьори. Моля ако някой го е правил да обясни.

Махат ли се корите в багажника или не? Необходима ли е скоба.

И накрая каква марка да си взема ?

Колата е Ауди Авант 1,6 АДА

Предварително благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!

Тази събота смених задните амортисьори на моята кола.Процедурата не е сложна.

1. Вдигаш колата на крик.

2. Сваляш гумата.

3. Развиваш болта, който държи ухото на амортисьора.

4. Развиваш четирите болта, които крепят конзолата "6" към купето.В багажника и в купето нищо не се пипа.

5. Изваждаш целия възел навън и развиваш гайката на стеблото на амортисьора като държиш "контра".

Пружината може да се върже в частично свито положение, но и да не вземеш мерки не е проблем.Аз лично не бях я вързал, но при монтажа после гайката се хваща с малко повече натиск.

Разгледай подробно къде ляга пружината върху стария амортисьор и я нагласи по същия начин върху новия.

Монтажа се извършва по обратния ред.

Относно модела, аз си взех маслени амортисьори "Bilstein" от колегата thesaint11. :bia:

Успех. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

И на мене ми предстои тази операция само, че на седан пак АДА :steinigung:

Ако може да ме упътите какви маслени или газови, че с тези нещо задницата не ме слуша в някой завои и както изглежда 15год им стигат :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене ми предстои тази операция само, че на седан пак АДА :wall:

Ако може да ме упътите какви маслени или газови, че с тези нещо задницата не ме слуша в някой завои и както изглежда 15год им стигат :lol:

По стечение на обстоятелствата и аз трябва да сменям задни на седан АБТ мотор ако това има някакво значение, ако можете препоръчайте ми некви качествени за добри пари имам впредвид до около 100-120 лв на бройка казаха ми майстори че Боге и Монро били еднакви по качество но на разлика в цените между 20 и 40 лева на бройка.Не държа на некви спортни а просто да са читави и по възможност да се доближават максимално до тези препоръчани от завода производител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че оригинално вградените на Б4 са Боге. Аз като си купих колата тя беше със някакви газови отзад (не се сещам марката) но ги смених със оригинални (втора ръка) Боге и съм доволен от тях вече втора година!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че оригинално вградените на Б4 са Боге. Аз като си купих колата тя беше със някакви газови отзад (не се сещам марката) но ги смених със оригинални (втора ръка) Боге и съм доволен от тях вече втора година!

Ами ако са Боге и аз в такъв случай ще търся Боге.Мерси колега а цени? :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че и аз скоро трябва да ги сменям.отгоре са загнили и може и да са испуснали.какви ще ми препоръчате за мойто старо audi 80 1.8s(и каква цена).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси и Нитрото имат л.с. за Боге.

Баткото го моля да изчака час и също ще има л.с. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси и Нитрото имат л.с. за Боге.

Баткото го моля да изчака час и също ще има л.с. :lol:

Искам и аз л.с. :lol:

Б-3, 1.8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля за извинение. На всичко останало, вкл. допълнителното питане на НИТРО1 ще имате отговор към 20.00 ч.

Имам неотложен ангажимент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля за извинение. На всичко останало, вкл. допълнителното питане на НИТРО1 ще имате отговор към 20.00 ч.

Имам неотложен ангажимент.

Няма проблем при мен не е спешно колега :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можете ли да кажете някакъв признак за "свършване" на задните амортисьори?

омасляване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можете ли да кажете някакъв признак за "свършване" на задните амортисьори?

По неравностите колата става неустойчива и се люлее. Имаш чувството че поднася.

Може да не са омаслени и пак да са заминали. След смяна е удоволствие да караш колата. стабилна на пътя.

оригиналните бяха боге. Сега отпред съм с билщаин газови а отзад с монро газови. невероятно стабилна и е удоволствие да караш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1171093_t.jpg

по ЕТКА предни и задни за Б4 93год са ГАЗОВИ :stupid:

само, че на 2,6 и 2,8 моторите, за АДА, АБК дали са маслени?

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
Здравей, колега!

Тази събота смених задните амортисьори на моята кола.Процедурата не е сложна.

1. Вдигаш колата на крик.

2. Сваляш гумата.

3. Развиваш болта, който държи ухото на амортисьора.

4. Развиваш четирите болта, които крепят конзолата "6" към купето.В багажника и в купето нищо не се пипа.

5. Изваждаш целия възел навън и развиваш гайката на стеблото на амортисьора като държиш "контра".

Пружината може да се върже в частично свито положение, но и да не вземеш мерки не е проблем.Аз лично не бях я вързал, но при монтажа после гайката се хваща с малко повече натиск.

Разгледай подробно къде ляга пружината върху стария амортисьор и я нагласи по същия начин върху новия.

Монтажа се извършва по обратния ред.

Относно модела, аз си взех маслени амортисьори "Bilstein" от колегата thesaint11. :flehan:

Успех. :bia:

Колега въпроса ми може да ти прозвучи глупаво но бера ядове с това.Значи купих същите амортисьори Bilstein за Audi 80 B4-ката но имам проблем с подредбата на ударния тампон (с заобленото надол или нагоре) и с прашника (с тясната част нагор или надол) Тампона и прашника са на БОГЕ малко по масивен е тампона от оргиналния а прашник изобщо не видях при демонтажа на задните амортисьори.Самият аз се учудих че няма при ословие че в комплекта са ми доставени тампони и прашници. Да дадеш съвет :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...