Jump to content

Добър ли е този фотоапарат?


Recommended Posts

Здравейте колеги,

от доста време искам да си взема цифров фотоапарат,сега в момента ми попадна този http://www.get.bg/catalog/product_info.php...oducts_id=22642 според вас добър ли е,гледам в Метро е на промоция за 139 лв. в момента,заслужава ли си според вас?

Мерси предварително. :flehan::puke:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е за повече пари да ,ама гледай да е канон,аз дадох предложение на цената на самсунга,все пак човека гледа примоция да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

значи според вас не си заслужава,така ли...защото имах малко събрани пари,и този ми се стори хубав за цената си...Ще потърся някоя друга марка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SONY, FUJIFILM - това са марките за мене B)

Я па тоз. От кога FUJI стана марка? B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти какво не им харесваш B)

Всъщност много харесвам Super CCD на Fuji. А закачката беше към СпийдиМен защото с него дебатирахме много по въпроса.

Подробно по темата ТУК.

Още се радвам на Фуджи А820 и считам че в момента няма адекватна конкуренция на пазара от нито един производител на база критерии Маса / Тегло / Цена / Качество.

И още веднъж благодаря на Spunky че ме открехна. Уфф, и трябва да го черпя . B)B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да светна аудиторията да не надценява каноните-сапунерки.

Предполагам знаете, че Канон дори не си правят труда да развиват матрица за компактният клас, а ползват такива на Sony.

Хубавото им е че имат готин процесор, който от не толкова добрата матрица вади не-лош JPEG - естествено не безплатно: за сметка загубени детайли се вади тази гладка картинка.

Огледай се за някое FUJI, безпорен лидер при компактните апарати откъм ниво на шум (F30 - май е спрян вече, F50), използваеми са и при доста лоши светлинни условия, а и са на добра цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде сега, става дума все пак за фотоапарат под 200лв. естествено че няма да са вложили кой знае колко зор в разработката на матрицата му. в този ценови клас всичко е компромис, но и аз бих се ориентирал към A-серията на canon - нямам наблюдение по ниския им клас, но за около 500-700лв съм боравил с поне 3 A-серии от различни поколения, и съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде сега, става дума все пак за фотоапарат под 200лв. естествено че няма да са вложили кой знае колко зор в разработката на матрицата му. в този ценови клас всичко е компромис, но и аз бих се ориентирал към A-серията на canon - нямам наблюдение по ниския им клас, но за около 500-700лв съм боравил с поне 3 A-серии от различни поколения, и съм доволен.

Баш много евтините канони са пълен боклук, имам опит с А430.......

При евтините поне според мен най-изгодни като цена/качество са Самсунг.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При евтините поне според мен най-изгодни като цена/качество са Самсунг.....

И аз така мисля. Самсунг са си екстра за любителски апарати. Аз вече търкалям един 2 години и нещо и съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност много харесвам Super CCD на Fuji. А закачката беше към СпийдиМен защото с него дебатирахме много по въпроса.

Подробно по темата ТУК.

Още се радвам на Фуджи А820 и считам че в момента няма адекватна конкуренция на пазара от нито един производител на база критерии Маса / Тегло / Цена / Качество.

И още веднъж благодаря на Spunky че ме открехна. Уфф, и трябва да го черпя . :2gunsfiring_v1::bia:

:)

И за мен Фуджи е един прекрасен избор.

Аз ползвам повече от година S5600 - уникален фотоапарат (SLR like) с много функции, добри ръчни настройки, RAW формат...

благодарение на него се запалих по фотографията :huh:

Компактните им модели също са много добри и предлагат прекрасно съотношение цена/качество :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този клас фотоапарати, основните критерий според мен трябва да са: компактност, ергономичен дизаин, голям дисплей, оптичен зуум и (user-friendly)меню. Всякакви такива резолюций, шумове, детайли и т.н. почти нямат отношение при копирането на един любителски кадър 10/15.

пп А samsungа e дървена марка за фотоапарати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Доста мнения написахте за което ви благодаря най-искренно...

Та по темата сега още повече ме объркахте...а виждам един Никон Куулпикс Л10 само че е с 5.0 мегапиксела...за 166 лв. с подарък карта с памет,как Ви се струва? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HP PhotoSmart M437 - ефтин , малък и много надежден. Поне аз съм много доволен от него. С акумулаторните ми батерий на VARTA изкарват 300-350 снимки със светкавица. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Разгледах доста марки и модели фотоапарати,и най-накрая се спрях на FujiFilm Finepix A900,сега в момента му се кефя даже,доста добър фотоапарат,с 9.0 МП и 4х оптичен зуум,най-вече се спрях на него заради клиповете които прави,за цената си,този ми се стори най-добър прави добри снимки,и на клиповете не засича гадно като на другите модели които разглеждах,единствения му недостатък според мен е,че не е с акумолаторна батерия.Мерси много за съветите ви и Наздраве. :love::rolleyes:

Редактирано от audi2.0S
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я па тоз. От кога FUJI стана марка? :love:

Ами с фуджи имам опит при професионалните апарати. За малките нямах мнение, докато не видях твоите снимки. Добри са :bia:

Лентите на FUJI ако някой снима с ленти са най-добрите.

Но все пак SONY не са по-назад смятам, новите им модели с FULL HD, Face Detection правят много готини снимки :rolleyes:

Само дето повечко КЕШ...

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Разгледах доста марки и модели фотоапарати,и най-накрая се спрях на FujiFilm Finepix A900,............,и на клиповете не засича гадно като на другите модели които разглеждах,единствения му недостатък според мен е,че не е с акумолаторна батерия.Мерси много за съветите ви и Наздраве. ;):hilezh:

Пробвай А820. Не съм сравнявал клиповете обаче.

За батерии - само и единствено SANYO ENELOOP от МЕТРО. Да не сe объркаш нещо.

Не. Няма алтернативи. И после чакам бирата. :bia:

За справка - SANYO ENELOOP са бели със син надпис. Има и друго САНЬО. НЕ!

Ами с фуджи имам опит при професионалните апарати. За малките нямах мнение, докато не видях твоите снимки. Добри са :hilezh:

Радвам се когато се разбираме. :bia:

:hilezh:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай А820. Не съм сравнявал клиповете обаче.

За батерии - само и единствено SANYO ENELOOP от МЕТРО. Да не сe объркаш нещо.

Не. Няма алтернативи. И после чакам бирата. :hilezh:

За справка - SANYO ENELOOP са бели със син надпис. Има и друго САНЬО. НЕ!

Радвам се когато се разбираме. :)

:blackey:

Здравейте,

днес си направих една фотосесиика на количката,много съм доволен от фотоапарата...

А колега за батерийте аз си взех зарядно и акумулаторни батерий Сони ще ги пробвам утре,понеже тия днес паднаха от снимане ;)

ето 1-2 снимки ;):flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...