Jump to content

Recommended Posts

Колеги ,може ли да се намери мобилна версия на Ваг-ком и съответно кабел към Smartphone HTC за Андроид??

За съжаление няма такова нещо,

ако има то не е продукт на ross-tech т.е не е vag-com/vcds

Редактирано от VAGCOM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Искам да попитам дали с кабел USB KKL VAG-COM 409.1 мога да си променя показанието за изминатите километри, защото като си смених километража се оказа,че май си има някаква собствена памет и сега ми показва километрите на колата от която го взех? Ако става с този кабел, как се парави това? Благодаря предварително! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го прави сам, а и да си даваш парите за такова нещо, плати си някой, който разбира да ти ги оправи без проблеми.

Иначе ето ти кабели:

Склад 66

БГ Сале

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

качваш се на колата и като минаваш покрай ПАЗАРДЖИК ми звънкаш 0898364628

за 5 мин си готов и е напълно безплатно, отнася се и за другите колеги в форума. но само за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

качваш се на колата и като минаваш покрай ПАЗАРДЖИК ми звънкаш 0898364628

за 5 мин си готов и е напълно безплатно, отнася се и за другите колеги в форума. но само за тях.

Благодаря ти колега! Живот и здраве като имам път към теб ще се възползвам! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да подкарам алармата да издаде звук когато заключвам,но нещо с тези кодове не мога да се справя.

Ако някои знае какъв код трябва да напиша,нека помогне.

Колата е а4 б6 2002г.

46 - Централна Удобство: K1 - KWP1281

VCDs работи добре. Имахме някои проблеми с грешки при получаване на номера на части от врата Slave . Ако VCDs грешки, докато се опитва да покаже информацията в "Екстра" полета, отидете в Опции на екрана и зададете "Чар Int" на 0.

Има множество опции / функции, които могат да бъдат настроени. Те са контролирани от кодиране и в адаптация и 62. Когато публикува проста маса, много хора не го разбират, така че ето обяснение:

Нека разгледаме първо адаптация и 62 (то е по-проста, по-малко битове от Coding). Първоначалната стойност в САЩ 3.0L модел е 95. И истински VAG инструмент и VCDs покаже такива стойности, в знак след десетичната запетая. 95 десетичен знак е 5F шестнадесетичен или 01011111 в двоичен

Стойност: 01011111

Bit: 76543210

Сега можем да се съпоставят бита с диаграмата

за адаптация и 62:

Членка Bit Декември функция

върху 0 1 прозорците с дистанционно

ON един 2 прозореца с дистанционно

НА 2 4 прозореца до ключ в ключалка

НА 3 8 прозорците надолу с ключ в ключалка

ON 4 16 люк близо с дистанционно

OFF 5 32 люк отворен с дистанционно управление (не се яви на работа)

НА 6 64 люк близо с ключ в ключалка

OFF 7 128 люк отворен с ключ в ключалка (не се яви на работа)

Също така, ще видите, ако добавим десетичната стойности за всеки от битовете , които са на, можем да се уверите, че го направихме точно, защото ние имаме първоначалната стойност Адаптиране на 95

. 1 + 2 + 4 + 8 + 16 + 64 =

95 До сега най-вероятно започват да се чудят защо "Windows с дистанционно "неща, не работи, тъй като подходящата бита, изглежда се . За да отговорим на този въпрос, ние трябва да погледнем кодиране на един и същи начин . Оригиналът кодиране в тази кола е 11 788 (десетична). Това е 2E0C в шестнадесетичен или 010111000001100 в двоичен. Отново, отново можем да се съпоставят двоични бита с таблицата на функцията, точно както направихме по -горе. Централни кодиране Controller Удобство:

Членка Bit Декември функция

OFF 0 1 Великобритания алармена система (само с малко 4)

OFF 1 2 светкавицата, когато активирате / unarming алармена система

ON 2 4 селективно заключване 1 врата / всички врати

на 3 8 активирате алармена система

OFF 4 16 Задна отключване на блок чрез

скорост OFF 5 32 заключване чрез

скоростта OFF 6 64 функции за удобство с дистанционно (адаптират в гл 62!

) OFF 7 128 дясната страна на

волана OFF 8 256 авангарден (стъкло сензори за почивка в задни

странични и задни стъкла (ако е грешка: безопасно LED свети постоянно))

на 9 512 1x светкавица, когато заключване с

дистанционно на 10 1024 рог звучи, когато заключване

с дистанционно НА 11 2048 врата / прозорец-логика (изключване на запалването: Не отворена

врата, ел. прозорци работи 10

мин.) OFF 12 4096 нормално /????- алармена система

на 13 8,192 САЩ няма безопасно функция само

OFF четиринадесет 16384 изолират стъкло PR-Nr 4KR/4KV

, ние може да провери, че направихме това правилно чрез добавяне на всички десетични стойности за бита , които са на:

4 + 8 + 512 + 1024 + 2048 + 8192 = 11 788

Сега забележите, че малко 6 със стойност от 64 и функция "комфорт функции с дистанционно управление (адаптират в гл 62!)" е OFF! Така че, с цел да се превърне това, ние трябва да се добави 64 до оригиналното кодиране. 11788 + 64 = 11852. Recode на модула с този брой. След като го направите, че опциите в адаптация и 62 трябва да влезе в сила, и можете да промените стойност там, за да "фината настройка" функции .. Ако искаш да се добави "заключване чрез скорост" (където колата се заключва веднага щом стигнете до някои ниска скорост), вие ще добавите 32. Ако искате да се превърне Селективно заключване OFF (така че цялата кола се отключва с едно натискане на бутона за отключване на дистанционното), вие ще изважда 4. Надяваме се, че това има смисъл за всички. . :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши на кирица! И каква точно беше идеята на нескопосания превод? Връзка към оригиналния текст щеше да е значително по-полезна.

Идеята съм я написал,а това ,че е с превод смятам,че не от значение!

Редактирано от stefan0111
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги ,понеже не открих друга тема реших да пиша във общата за vag com. Въпроса ми е дали някой от вас си прави диагностика със vag com само че на MAC OS (през виртуална машина като parallels).Аз си взех кабел от един колега от форума но само някой функции работят като я закача (успях да си сменя езика на FIS-a да е на английски)но като пусна "scan" ми дава too many communication errors или no response from the controller.Четох по чуждестранните форуми като audiworld и други но не успях да открия 100% решение.Затова ако някой е успял да направи работеща комбинация от Mac OS snow leopard и виртуална машина със windows (ще пробвам и със vista във виртуалната машина ,сега е с XP) нека сподели :bia: ,благодаря предварително :bia:

Редактирано от Papo 83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги имам този кабел:

http://www.programatoribg.com/vagcan/index.htm

Програмата ми (VCDS) работи коректно, само не мога да прочета ЕДС 15 контролера. Досега пробвах на Ауди А4 Б5, Ауди А6 Ц5(така май се водеше) и на Голф 5 2007-ма и на трите без успех. Като натисна бутона READ, след известно време ми изписва, че не може да се прочете или нещо такова. Къде може да е проблема или къде аз греша? Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, как да направя таблото на ауди 8EC, да свети при вкаран ключ, без да са пусанти светлините. Сега светят само стрелките, без цялото табло :zustimm:

Благодаря:hilezh:

Също така ме итнересува, може ли да се активира софтуерно leavehome модул ?

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай за осветлението това с червеното: Напасване на табло

А за да ти остане осветлението да свети това с червеното: Coming Home

Ще бъдат там една седмица! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой колега с ВАГ-ком,който може да ми изчисти инспекцията,която ми мига на дневния километраж от 3 месеца.Колата е S6 (С4).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има. Стига да позволиш да ти се докосне колата. :zustimm: Че много кисело ми се скара синковеца ти, като ти пипнах фаровете на VW феста. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ее е .. не съм такъв човек,в грешка сте !(имам 12 свидетеля ), та като се обадихте -кой от двамата ще свърши работа?

Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАжете нещо интересно мога ли да правя с този вагком за 8е? някви глезотии :rolleyes:))

Това, което съм пуснал пробва ли или "чукча писател, а не читател"? :flehan::zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета приятел, ама не стана. Затова питам дали има някакво упътване като цяло за функции, които могат да се активират и да седна да тествам, а не да питам поотделно за каквото се сетя :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...