Jump to content

LeMans серии


SpeedyMan

Recommended Posts

Тука нещо Пежо почнаха да се правят на интересни... ще става шоу тази година B)

Победа за екипа Лами-Саразeн с 908 HDi FAP

Apr 30, 2008

Състезанието 1000 км на Монца, втори етап от Сериите Льо Ман, бе решено в 20-те последни обиколки. Педро Лами на волана на 908 HDi FAP N8 пресече финала след оспорвана борба с Майк Рокенфелер, пилот на Audi R10. Другият автомобил Peugeot с екипаж Минасиан-Жене, потеглил от първа позиция, но забавен от повреда на трансмисията, се изкачи от 34-то на 5-то място, което определи Peugeot като лидер в Шампионата на Конструкторите.

Стефан Саразен и Педро Лами са на 3-то място в шампионата на пилотите, след екипа на другия 908 HDi FAР, Минасян и Жене, който пък отстъпва пред екипажа Рокенфелер-Према с 2 точки. В шампионата на конструкторите Peugeot застава начело пред Audi и преди следващото състезание Спа-Франкоршам, където Жак Вилньов и Александър Вурц ще попълнят отбора.

Мишел Барж: „Радваме се на едно чудесно състезание и отличен финал. Надпреварата между Peugeot и Audi беше много ожесточена, както и във всяка категория, което доказва високото ниво на шампионата Сериите Льо Ман. Тук честваме годишнината от първата ни победа, постигайки първо място и най-добрата обиколка в състезанието. Това е много добър резултат за Peugeot Sport и отлична подготовка за 24 часа на Льо Ман.“

Педро Лами: „Състезанието беше трудно, имахме едно сериозно поднасяне, за разлика от N7, която бе с по-добра подготовка. Освен това, в продължение на 20 обиколки трябваше да водим истинска битка!

Стефан Саразен: „Беше много важно да спечелим тук, за да имаме шанс за победа в шампионата. Странно е, че говоря така само след два манша, но на следващия етап трябва да си дадем сметка, че сме минали половината сезон.“

Марк Жене: „Имах отличен автомобил, но ми беше трудно да се преборя с Капело. Макар че излязоха от пистата, Капело и МакНиш останаха много бързи до края. Никола и аз трябваше наистина да постигнем невъзможното, за да ги догонваме и да излезем на 5-та позиция.“

Следващ етап : Spa-Francorchamps, 9-11 май

Link: http://www.auto-press.net/index.php?cat=6⊂=4679

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 478
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аууууу как сме могли да паднем от франсетата B)

Бе де да знам, и аз тва се чудя, ама нека да има малко интрига...

... обаче те направо все едно че са спечелили шампионата... толкоз се радват горките.. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бият ни за втори път само на старта на ALMS ги бихме. Хегемонията свърши, а и до момента болида ни №1 се представя 5-6-то място

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пежо винаги са обичали да се появяват отникъде и да бият ауди - още от група Б едно време. И мене ме дразнят обаче :hilezh: леман си е ауди територия след като нямат участие в Ф1 ама нанайси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наща колица е стар модел вече,но не вярвам нещата да се оставят така.Стискаме зъби и ще видим за в бъдеще

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щях да направя същата аналогия с Група Б, но ти си отговорил преди мен, колега. Това, обаче е само едно автомобилно състезание и не мисля че трябва да се говори за територия. Дори да победят в шампионата, това няма да промени отношението ми към която и да е от 2-те марки, а и в изработката. Нито Пежо ще станат по-комфортни, нито ще им сложат по-качествени материали. Затова съм твърдо против фанатизирането на феновете на спортовете - винаги само един ще е на първо място, а ако не е моят фаворит... здраве да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто отбора за Европа е сръвнително нов и още не е съвсем сработен а това че сме една секунда по бавни ще го наваксаме догодина. Все пак миналата година пежото сдаде багажа на на 24-часовите състезания но 1000 км. са бързи ще ги видим тази година какви ще ги сътворят. НО в УСА им късаме шортите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто отбора за Европа е сръвнително нов и още не е съвсем сработен а това че сме една секунда по бавни ще го наваксаме догодина. Все пак миналата година пежото сдаде багажа на на 24-часовите състезания но 1000 км. са бързи ще ги видим тази година какви ще ги сътворят. НО в УСА им късаме шортите.

Абе махни ги тия смешници от Пежо. Не вярвам от Ауди (считай Порше) да оставят така тази работа така. Още е рано да се радват френчовете :(

ПС. Между другото цитатът от подписа ти не е е ли от мое мнение? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитата е точно твое мнение ама и порше са в играта със собсвен автомобил но в друг клас Р2

Дааам.. така е, но трябва да знаеш, че LEMANS е състезанието на Порше, те имат най-много победи там. И сега трудно ще допуснат някой да бие АУДИ, защото е важно да се наложи марката особвно в USA :(

Но все пак всичко зависи от бюджета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ги видим франсетата на 24-те часа какво ще направят, че мин път до колкото си спомням бяха с 10 обиколки назад от Ауди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези години Пежо конструираха кола, точно заради доминацията на Порше и донякъде Мерцедес. Не забравяй, че са до болка шовинисти. Така, че изобщо не са за подценяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да, прав си, преди тях Мерцедес май побеждаваха в това състезание. А Жан Тод беше шеф на отбора... нещо такова :steinigung:

Edit: Обаче и двете години в които побеждават Пежо е нямало поршета в Клас 1.... Някакви мазди и тойоти само :(

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година напаро беха смешни пежата р10 направо обикаляше в кръг около тях(има филмчетата в ютуб), обаче 24 те часа са у Франция и може тая година да им пуснат фандък малко че да не се срами прослувутия "френски дизел", дебиш лузерите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година напаро беха смешни пежата р10 направо обикаляше в кръг около тях(има филмчетата в ютуб), обаче 24 те часа са у Франция и може тая година да им пуснат фандък малко че да не се срами прослувутия "френски дизел", дебиш лузерите

Да, Пежо ще са на ниво тази година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Състезанието на СПА -БЕЛГИЯ започва в момента!

Който иска да си пусне ЕВРОСПОРТ, дават го LIVE

Ванина Икс също кара :respekt:

(Кефи ме тази мадама :rolleyes: )

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...