Jump to content

Губи антифриз АУДИ 1,8Т 95


marcho_1973

Recommended Posts

Бяга ми охлаждащата течност,но според мен само когато ми работи климатроника.Дали е възможно това?Паркирам на сухо място,после поглеждам няма петно под колата,но за жалост на 500 км доливам към 700-1000 грама.Бордовият ми свирва и хоп литърче течност.Дали е от климатроника или нещо много по сериозно?Между другото при работещ двигател и климатроник имам чувството че повечко вода ми капе,отколкото преди.Може и да си въобразявам.Мерси предварително на форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моята като карам извън града и като я настъпвам повече и тя губи охлаждаща течност, бях се стреснал да не е гарнитура на главата, но се оказа, че не е . Ходих в сервиз да ми я погледнат и казаха, че при висока скорост се покачва налягането в разширителния съд и избива от към капачката мисля. Огледаха двигателя отвсякъде и всичко ми е нормално, няма никъде течове. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я си погледни ТАПАТА на блока да не е почнала да гние? Аз миналата година имах проблем, на опредедлено време доливах антифриз. Като отидох при един приятел майстор и почнахме да търсим откъде се губи тази течност и установихме че тапата на блока ми е почнала да гние и капи лекои той антифризаз малко по малко заминава. Нова тапа струва 3лв.(в Русе поне) но смяната е малко кофти;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я ме светнете за каква тапа на кой блок иде реч ?

аз 2 пъти в месеца доливам по около 200-300 мл, при положение че колата ми 3 пъти годишно влиза в сервиз за пълна инспекция ...не съм се сещал да питам досега къде се изпарява течността , но едва ли е проблем след като не са ми обърнали внимание

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имах подобен проблем и се оказа,че при смяна на термостата не е било залепено хубаво и от там течеше!За около месец доливах и аз по 1 литър. Та за това провери около термостата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много често срещан проблем е самата капачка на казанчето.Още на б4-ките си дава фира...Другото е фланеца зад главата, той е често срещан виновник, сменя се малко кофти, но като пари не е скъп...Аз залагам първо на капачката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега прегледай си всички водни съединения ! Аз 1 година доливах и накрая ми писна и разглобих всичко и намерих теча !

Махни корите на мотора и почни отстрани от блока да гледаш и има 2 или 3 пластмасови съединения които може вече да са много разядени и да капе от там! Много е неприятно да доливаш постоянно :bia: Щом имаш локвичка според мен ти капе от някъде и може би в един момент ще избие по-силно.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни маркучето за обезвъзбушаване на системата (намира се в горната част на разшерителния съд), запуши отвора на разширителния съд, отвори капачката и накарай някой да запали колата и гледай ако нивото в казанчето започне да се покачва 100% издухана гарнитура!!!! Щом няма видим теч при тези драстични загуби на антифриз ми се струва, че гарнитурата си я заминала. Провери го това, не отлагай защото последиците са жестоки!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тапата за която писах е отляво на блока като заастанеш отпред. В момента не се сещам кво е около нея НО СЕ ВИЖДА САМО С ОГЛЕДАЛО КАТО СЕ НАСОЧИ. Утре ще погледна къде е точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бас ловя че проблема ти е от някое водно съединение!!! На нашите стари колички е хубаво добре да се огледат и подменят повечето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Колеги макар че е стара темата ако има хора които да помогнат ще съм Благодарен - Говоря за 1.9 ТДИ ПД колата варви като самолет,никво изменение в работата на двигателя, но колата губи огромното количество от 2 литра за 100 км - колата варви ОК и няма никакви проблеми но загравя само по баири ..... Има ли нагорнище загравя ако е наравно или надолу не!!!! Колата е със сменен термостат + антифриз в началото на годината и Водна помпа с ремъци през март... ИДЕИ? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам на Петох.йник, водното разклонение зад главата.

Наскоро го гледах тоя филм и резултат има.

Иначе положението и при мен беше същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега днес пробвах колата при студен двигател дали прави балончета в казанчето ..... няма следи така че втори признак че не е глава.... размърдах малко клапанчето на капачката и днес няма проблеми - не губи антифриз и не надува,не загравя което ме навява лека на мисалта че може да е от нея..... !!! Тествахме и термостата си работи ок ... надявам се да се окаже капачката ако не продължавам да търся до оправянето на проблема! :blink::flehan::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема се оказа капачката на разширителното казанче!!! Нова капачка за 4.95 лири и всичко е 6 поне за сега! :flehan::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...