Jump to content

Тропане по окачването


sabbath

Recommended Posts

Здравейте колеги,

забелязвам някакво леко тропане отпред отляво - и то предимно като минавам примерно през легнали полицаи.

На какво може да се дължи? Наскоро гледах цялото окачване и смених лява биалетка, друго не било за смяна...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

забелязвам някакво леко тропане отпред отляво - и то предимно като минавам примерно през легнали полицаи.

На какво може да се дължи? Наскоро гледах цялото окачване и смених лява биалетка, друго не било за смяна...

Поздрави

КОЛЕГА ИЛИ Е амортисьор или е тампон на стабилизиращата щанга

опиши звукът да разберем ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше така,но като сложих новите амортисьори и смених тампоните на стабилизиращата щанга,работата заспа.Сега колата има съвсем друга возия и стабилност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

забелязвам някакво леко тропане отпред отляво - и то предимно като минавам примерно през легнали полицаи.

На какво може да се дължи? Наскоро гледах цялото окачване и смених лява биалетка, друго не било за смяна...

Поздрави

А може и да е фтулка нешто...знае ли се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опиши звукът да разберем ......

Аммммм .мммм . мммм . мм мм .. джжжшшш .. ммм . . гхк .. чк .. Аааммммммм ммм ммммм ....

Каква е диагнозата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

забелязвам някакво леко тропане отпред отляво - и то предимно като минавам примерно през легнали полицаи.

На какво може да се дължи? Наскоро гледах цялото окачване и смених лява биалетка, друго не било за смяна...

Поздрави

Абе за вас майстори няма ли бе ?? Как очакваш да ти кажем какво ти тропа,то може да е от 10 неща !!! Отиди на майстор,после ела питай дали смяташ че диагнозата е правилна и тва е.То по телефона не става и майстора вика ела да я погледна,ти и още голяма група от хора искате по обяснение 2 реда в интернет пространсвото да разберете какво ви тропа.Ако пък един майстор не открива проблема,ходете на друг,щом тропа има защо.

Може да са амортисьори,тампони на стабилизиращата щанга,носач или някоя от втулките,рейка също може да е.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше така,но като сложих новите амортисьори и смених тампоните на стабилизиращата щанга,работата заспа.Сега колата има съвсем друга возия и стабилност.

С газови или хидравлични амортисъори сте сега ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше така,но като сложих новите амортисьори и смених тампоните на стабилизиращата щанга,работата заспа.Сега колата има съвсем друга возия и стабилност.

Колежке не ми трябват такива майстори. Колкото и да съм тъп съм наясно, че като сменим всичко с ново и ша спре да тропа. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен като взех колата и се оказа, че леко потропва отдясно. След сума си диагнози се мина през следните варианти

- тампон на макферсона (сменят се и 2та, не се оправи)

- нищо не е за смяна (демек не мога да разбера)

- няма проблем (демек и аз не мога да разбера)

- имаш леееееееееееееекичка хлабина в стъблото на амортесьора (ужас) ама трябва да се смени, та да не ти тропа

- и при моя майстор (понеже най-накрая успях да влезна при него) - тампонче на стабилизиращата щанга, бинго :stupid:

Спестих си парите за амортесьорите и се научих че не се сменя 1вото нещо дето "може би е проблема", от човек, който се опитва да се учи на твоята кола :rotcol: и никакви ходения при случайни "сервизджии-разбирачи" повече :hilezh:

... ама може и да са тампоните на носачите... знае ли човек...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи това тропкане изчезва, когато покарам известно време, предполагам че е от амортисьора, който на шок тест показва отлични резултати.

Другите 2 варианта, за които си мисля са тампони на макферсона, тъй като не съм ги сменял все още, или тая стабилизираща щанга...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери си шарнирите.Ако има тропане само на легналите полицай или ако правиш завои на някоя от посоките е от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шарнирите са ОК, както и тампоните на носачите, вчера бях на майстор и ги гледахме тия неща.

Сега сутринта докато беше студена се чува ясно, като се мине през някоя дупчица или неравност...След време като покарам - съвсем изчезва.

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега или са амортисьорите или тампоните на стабилизиращата щанга! на предната ми А3-ка го имаше това и се оказаха тампони на стабилизираща щанга!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега или са амортисьорите или тампоните на стабилизиращата щанга! на предната ми А3-ка го имаше това и се оказаха тампони на стабилизираща щанга!

на А3-ките и голф4 много често са за смяна тези тампони на стабилизиращата щанга /звукът е "метал в метал" или нещо такова/, цената им е около 4-5лв за бройка, но незнам защо пък като се сменят и новите почват да скърцат :2gunsfiring_v1: на 4-та кола вече ги сменям бахти простотията :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звукът не е метал-метал, ами е някакъв глух и тъп такъв...

утре отивам пак на майстор, щото и като покарам...пак почвам да го чувам...

да види там какво може да е, че много дразнещо така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шарнирите са ОК, както и тампоните на носачите, вчера бях на майстор и ги гледахме тия неща.

Сега сутринта докато беше студена се чува ясно, като се мине през някоя дупчица или неравност...След време като покарам - съвсем изчезва.

Поздрави,

Тръгнали са амортисьорите. Зимата ще е още по зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих на майстор и каза, че рейката е тръгнала и трябвало да се прави.

Възможно ли е да е от нея? За какви пари говорим в случая за този ремонт, тъй като до сега не съм правил ?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е ! На А3 правих рейка и ми излезна 400лв.,всичко-рециклиране,труд и хидравлично масло,кормилни накрайници,има и гаранция.Много съм доволен от ремонта,колата се държи по съвсем друг начин и няма вече това дразнещо тропане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е ! На А3 правих рейка и ми излезна 400лв.,всичко-рециклиране,труд и хидравлично масло,кормилни накрайници,има и гаранция.Много съм доволен от ремонта,колата се държи по съвсем друг начин и няма вече това дразнещо тропане.

Здравейте колеги,

и аз се изръсих 400лв за труд, рециклиране, реглаж, масла и т.н. и сега наистина движението е съвсем различно, стоенето на пътя е различно.

Имам 1 въпрос: как се отвива тая капачка на казанчето за хидравличната течност, със зелена капачка е и като да е за стотинка, но въобще не мога да го отвия, искам да проверя нивото на течността, или ако има друг начин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих, всичко е ок с течността в казанчето :flehan:

Имам друг въпрос, пак по окачването:

- когато рязко въртя волана в движение - наляво / надясно - се чува някакво пукане при смяната на посоката, от лявата страна, същото се усеща и през не-голяма неравност - само в лявата част.

На какво може да се дължи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

При мен пък, след смяна на тампони на макферсони, накрайник и всичко друго УЖ ок, торопането не беше спряло, гледаха 3 пъти и нищо. Днес обаче ходих до ХЕЕД 91 и предположиха, че можело да бъде от отхлабен мост. Затегнаха ми няколко винта на моста и урааа :bia: Толкова досадното тропане изчезна! Всеки път като ходя там все ме изненадват приятно, май ще почна да си ходя само там, разбират си и това си е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...