Jump to content

A3, неработещи ел.стъкла


ralenekov

Recommended Posts

  • 9 months later...
  • Отговори 113
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

здравейте колеги, снощи сглобих моята с новите водачи защото задния се беше счупил и след сглобяването с маркиране, гресиране и всичко по описания начин сега имам 2 забележки за който да дадете идей - еднатa, че когато пусна стъклото максимално до долу и остава 1 пръст изпъкнало от задната страна и с леко натискане се прибира в крайна позиция <_<

другото е, че ми се струва, че в горната част при вдигане на машинката и става по трудно придвижването нещо я затруднява, а не помня дали и преди го правеше ??

поздрави за хубавата тема :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Здравейте момчета Карам А3 а на мен теиа дни ми излезна проблем и то доста странен предното дясно и задното ляво стъкло ми отказаха да се спускат и дигат , и като тръгна да смъквам примерно дясното и се чува ч цъкане от машинката какво ли не правих , бушони гледах релета гледах кабели прозванявах и няма и няма не мога да открия какъв е проблема ако някой е имал подобен ще се радвам да го сподели :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здраве?те колеги имам следния проблем с предно ляво стъкло на ауди а3,стъклото нито вдига нито смъква,а като натисна копчето за на доло или на горе се чува само тък,и до там.Благодаря предварително на одзовалите се.

Редактирано от sevdaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Много хубава тема колеги, благодарности на всички за мненията. Единия водач на стъклото на дясната врата се беше счупил и се наложи да сменя  и двата с нови.  :eusa_angel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

много е трудно да намеря водачите,може ли да помоля ако не е много нахално ако има някой във форума от Бургас да ми пише адрес или да ми помогне да се здобия със тия водачи че е голям зор намирането им.Колкото до монтажа на самите водачи аз питах едно маисторче и ми каза че за 15лв. само ще ми ги смени.Ходих до един магазин направо дадох номера 

 4B0 837 463 B (оригинална VAG част) и човека ми каза че точно тая част с тоя номер я няма ,и че може да ме поръча оригиналната част,която струва 10лв. но ме притеснява че няма снимка и не съм сигорен дали е това което ми трябва



искам да кажа просто че не е лошо първо да се пита някой маистор колко струва да постави стъклоповдигача преди сам да почнеш да го сменяш , поне човека си е маистор.Има много такива сервизи за авто стакла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a3windowrepair1.jpg

 

Някой знае ли как се отделя дръжката на вратата от самата кора, имам предвид черната дръжка в случая над средната стрелка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най подръчното според мен е поялник за 7 лв. не по малък от 60 вата. Не е голямо вложение. Приготви се да ти се умирише душичката на разтопена пластмаса.  

А защо  искаш всъщност да ги разпояваш и сваляш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ги боядиша черни, както са на примерната снимка горе, защото в момента са едни одрани и супер грозно стоят. Преди време боядисах централната конзола + барчето и пепелника и се получи много добре, само дето не съм ги лакирал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно разбрах. Само да добавя, че ако не ти се разглобява и занимава с боядисване и т.н. това покритие което ти е надраскано, се лющи с твърд предмет и отдолу остава само пластмасата, която е в същия цвят. След като излющиш всичко дръжките изглеждат като нови. Ти така или иначе трябва да ги шкуриш преди боядисване, така че преди да ги разпояваш пробвай така. След това ако не ти харесват винаги ти остава варианта с боядисването. Мой приятел е направил така както ти обясних и много добре изглежда. От долу е твърда пластмаса която не се дере много лесно. И аз се каня да направя така, но все не мога да си отделя 1-2 часа за тая манипулация :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здрасти колега!!! Много готина темата, дано да ми свърши работа. Аз днес си закупих водачи от Юнитрейд и там са по 10 лева бройката и нямаха бройки...имаха само две, а на мен проблема ми е само в моето стъкло,така че ще ми стигнат за сега, а по-натам ще подменя и на другото, та да знам че няма да имам ядове!!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз днес си купих 2 плъзгача за стъклата, последни от Порше Варна. Цената им е 10,20 лв. :) Но наместването на рамката е голяма мъка, понеже не я маркирах....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По пътя за с. Каменар отдясно мисля се падаше има човек който продава водачи, също и сменя.

Редактирано от venkYYY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Много добра тема за което искам да кажа,Благодаря!

Водачи ги поръчах от тук - http://www.goldenpages.bg/bg/b/614DBDBC-6D83-DB11-9273-00145E9525E4 (Юнитреид).

Пратиха ми ги по Еконт до Пловдив - 40лв (водачите) + 9лв (транспорт).

Време за смяната на 2-та - 2 часа, 2 човека.Сега всичко е 6 :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги днеска смених целия стъклоповдигач защото самото жило беше прецакано нямах под рака нитачка използвах болтчета с гайки 8 мм всичко добре но стъклото трудно се дига от какво може да е ? колата е с 5 врати благодаря предварително :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Трябва да се смажат ролките, жилата и металните шини, по които се движат водачите. Другия вариант е да си усукал рамкатa на вратата при регулирането. Махни кората и леко разхлаби болтовете на рамката и пробвай без кора и с разхлабени болтове как се вдига/сваля стъклото.

Редактирано от ralenekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми пробвал съм на земята без да съм монтирал рамата без стъклото лесно се вдига и сваля но като монтирам стъклото трудно се движи. Тия водачи  има ли нещо за регулиране защо то забелязах че металното дето се завива винта  играе на ляво и на дясно ?

Редактирано от audi13121
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен стъклото ти се забива в рамката, лошото е, че непомня какво правих когато сменях моите, за да ти дам по-точен съвет..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...