Jump to content

Технически въпроси B8 Avant


SpaceBo

Recommended Posts

Пратил съм ЛС.

Ще е супер, ако ме сдобиеш с туй нящо.

Пратил съм го и на двамата, лошото е, че сървъра от който го смъкнах нещо се загуби и не мога да дам линк за повече хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пратил съм го и на двамата, лошото е, че сървъра от който го смъкнах нещо се загуби и не мога да дам линк за повече хора.

Супер си. Много ти благодаря. Точно това ми трябваше.

Ще чета с интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, кажи какво стана с разхода?

Мен на старото Ауди ми крадоха наскоро бензина. Много елегантно, следата беше само една малка резка по боята до капачката - там където бяха пъхнали нещо и бяха огънали петлето, което заключва капачката. Веднъж разбита, колата ти става бензиностнация за апашите и могат всяка нощ да "зареждат" от теб. При мен това много вдигна разхода... ;):dance:

Да не говорим, че на старата кола наскоро ми откраднаха чистачки за 6 лева, на възраст почти 3 г. Това не вдига разхода, де... Поне не на бензин :):hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята нощува в гараж, а и капачката ми е здрава... за сега.

Разхода падна значително след първата смяна на маслото и след навъртане на малко километраж.

В момента е на 22 000 км. и без да съм засичал точно (както знаете нямам борд комп.) мисля, че в града дава между 11.5 и 12.5. Извънградско около 8 -8.5, но това с натискане. Споко каране до 120-130 км.ч. дава към 7.5-8.

Пак казвам, че това е според мен без да съм засичал с капкомера.

След като колегата Scott така любезно ми предостави User's Manual на английски, случайно някой да може да ме ориентира за сервизните интервали. При мен са на немски и мога само да гадая кое кое е. Пък ми се ще да прочета всички подробности препоръчани от производителя относно поддръжка и сервиз. Тия в Порше БГ викат: А бе, нема страшно. Фани некой да ти преведе от немски.

Редактирано от SpaceBo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като колегата Scott така любезно ми предостави User's Manual на английски, случайно някой да може да ме ориентира за сервизните интервали. При мен са на немски и мога само да гадая кое кое е. Пък ми се ще да прочета всички подробности препоръчани от производителя относно поддръжка и сервиз.

Моята сервизна книжка е уж на български - ще видя от там и ще докладвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята сервизна книжка е уж на български - ще видя от там и ще докладвам.

Ако е за В8, направо сканирай първите страници със сервизните интервали и указанията (мисля, че са 4-5 страници) и я пращай.

Стига да имаш възможност, разбира се. Ако не, ще се радвам и на пост тук. Пък и така ще е полезно за останлите форумци.

Освен баналните неща се интересувам и от по-тежката поддръжка: масло на скорости, ремъци, спирачна и охладителна течност, поддръжка на серво и т.н., каквото има.

Предварително ти благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Здравейте, имам едно питане относно моята б8 ца 2.0 ТДИ.Днес при първият сериозен дъжд а след това и сняг за тази година забелязах че при рязко подаване на газ на по ниска предавка 3-4 колата вдига оборотите рязко(нормално)до към 2700-2800 след което се получава едно леко спадане на оборотите с около 200-300 надолу като това по никакъв начин не оказва влияние върху ускорението.Дали това е проблем или сработват системите за сигурност като ASR ESP и така нататък защото не светва контролната лампа на таблото ако сработват системите, а мисля че те работят защото бях цяла седмица на Пампорово и доста често им се налагаше да сработват и индикацията светеше когато се наложи да предотвратят боксуване.Това ми го правеше по пътя между Пампорово и Асеновград където скороста не е много висока предвид завойте,след това магистралата за София никакъв "проблем". Дали да се притеснявам или правилно разсъждавам относно системите за сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...