Jump to content

Разход C4 2.5 TDI i5 quattro Avant


Spidercho

Recommended Posts

Имах в предвид, че не трябва да включваш друга скорост освен 1 и 2, защото не можеш да докараш 16/100. Нали си гледам кпоказанията за моментен разход.

Това да успяваш да изгориш толкова гориво в София, значи, че си тормозиш яко мотора и турбото и замърсяваш повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах в предвид, че не трябва да включваш друга скорост освен 1 и 2, защото не можеш да докараш 16/100. Нали си гледам кпоказанията за моментен разход.

Това да успяваш да изгориш толкова гориво в София, значи, че си тормозиш яко мотора и турбото и замърсяваш повече.

Виж са... това,че ти не си карач,не значи че трябва да караш колата само на 1-ва и 2-ра.Аз лично съм докарвал приблизително такъв разход на тоя мотор.А... и не вервай много на тоя борд.Това,че ти дава моментен разход 7 далеч не значи,че колата РИАЛ ти харчи толко.Капиш?

П.С Толко мнооо хора замърсяват средата,ти на девойката намери да напраиш забележка..... дет си праи кефа от време на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива изпълнения съм правил през ноща или след някой празник като няма никой по магистралата. На средна скорост 100 (следях я и спрямо ГПС) ми е давало 5.1 (с използване на темпомат).

Ама това с работещ термостат ли, колега? :machkaputt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж са... това,че ти не си карач,не значи че трябва да караш колата само на 1-ва и 2-ра.Аз лично съм докарвал приблизително такъв разход на тоя мотор.А... и не вервай много на тоя борд.Това,че ти дава моментен разход 7 далеч не значи,че колата РИАЛ ти харчи толко.Капиш?

П.С Толко мнооо хора замърсяват средата,ти на девойката намери да напраиш забележка..... дет си праи кефа от време на време.

Добре знам как да чета показанията и за моментен и за среден и за изгореното количество от запалването. И съм го проверявал дали смята вярно като минах 250 км без да гася и сметнах изразходеното количество за километрите. И съм го засичал и с пълен резервоар и не лъже много.

Не правех забележка, само отбелязвах!

Не знам какво разбираш под "карач" - въртене на гуми ли, каране дизел с 5000 rpm ли, въртене с дръпната ръчна ли, изпреварване в насрещното ли, мога да продължавам. Мога ги всичките, но ми е минало отдавна. Дано и на теб ти мине скоро, че си опасност за околоните с това мислене и предполагам шофиране!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

м аз незнам да си бях земал 2,5тди лии :machkaputt: мойто е А4 1,9 тди и ми гори извън града 6 като го подгоних преди 3 4 дни към търново като през селата сас 90 а по първокласния път 150 незнам как става тва с тея мотори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под 7 не съм я свалял,Продава се :huh:
Купувам.

Абе добре ви горят колите,мен 1з в града сигуно(казвам сигурно щот не ми работи бензиномера)ми гори 8-8.5/100км,да не споменавам,че толкова ми е горяла и ВТ-София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво разбираш под "карач" - въртене на гуми ли, каране дизел с 5000 rpm ли, въртене с дръпната ръчна ли, изпреварване в насрещното ли, мога да продължавам. Мога ги всичките, но ми е минало отдавна. Дано и на теб ти мине скоро, че си опасност за околоните с това мислене и предполагам шофиране!

Оп.... Стой малко ве... де видя ти споменавам такиа раЛти..... пак се превъзбуди колега.... аз само отбелязвам... ти нещо се зимаш насериозно и се форсираш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си споменал, вярно е, но аз не съм и твърдял такова нещо!

Аз предположих какво имаш в предвид.

Да, взимам се насериозно, защото съм си сериозен!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта лятото 2000км точно 120л. /6 на 100/ даде с зареждане до горе но не е quattro .

с него би трябвало да е поне 1л нагоре.

но трябва да се смята разхода с дозареждане макар и той да не е точен

за компа съм сигурен че не го смята точно при градско :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз установих, че компютъра смята и стоенето на място към разхода. Той явно дели количеството изгорено гориво на изминатите километри от нулирането и непрекъснато изчислява средна стойност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Аз вяра на разход за гориво имам само на пълен до горе - изпразване и пак пълен до горе с обезвъздушаване. Моят чипиран AEL по-малко от 6.7 за 6 години каране не успях да го сваля с каране 110 ~ 130км. с юркане 140 ~ 160км си гореше 7.5 ~ 8л. с гуми 235/45/17

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги гледам тук : Много малко горат тези колици

аз имам А4 1.9 ТДИ 1З мотор - около 6-8 л/100

и А 100 2.5 ТДИ 116 к.с. ААТ под 8.5 не е падал от 4 години а градско под 12 не пада

за стила на каране не казвам нищо ама в норми до 140 -160

максимум по първокласни пътища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега...не се стягай, не виждаш ли че дават показания по компютър....при мен се получават разлики от порядъка на литър, литър и половина с реалния. Кой ми докара 7 разход у Софето на 2.5 ТДИ ще го призная за некъф магьосник невероятен.....виж 10-11 си е съвсем нормален разход за тоз двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят разход в града не съм го засичал освен по компютър.

НО извън града съм го засичал с пълен резервоар няколко пъти и е наистина съсем малко по-голям от това, което дава компютъра. Примерно компютъра дава 5,2 а реално е 5,7. Но не е сигурно дали е така, защото за последния резервоар не съм направил сметката с пълненето, а на компютъра гледах след като бях минал 800 км със средна скорост към 120-130 и може това да е вдигнало разхода по компютър, което аз не съм отчел със зареждане. И за тези 800 км не съм напълнил резервоара, за да разбера за тях колко е разхода, но са се отразили на средната стойност по компютър. А засичанията, които съм правил преди това по резервоар са били с не толкова висока скорост и там е били сигурно към 5-5,2.

Аз 1 резервоар в града ще го изразходвам 2-3 месеца сигурно. Правя по 200-300 км градско на месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Здравейте колеги и колежки от около година карам 2.5 аел авант . помпи ( гнп) сменях , чипосвах ( ifidik) , дюзи 216-ки под 6 извънградско и 9.5-10 градско не пада на нормално каране зареждам само до горе .а като се настапва извънградско 7-8 а в града 11-12-13 л .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то тез разходи 5,5/100 са специално за извън града при каране 100-110 и 2ооо оборота на 6та. А и ти с тоз тунинг не се надявай на икономии. многото вървене става с пове4ко  гориво и съответно въздух от турбината. Не случайна е приказката 4е с трици маймуни не се ловят ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата горе е много прав. От 120-130 нагоре вече минава 6/100. При мен средния разход ми се върти межди 6.5 и 7, като извънградското ми е около 60%. Все пак караме шлепове по 1600-1700кг, а с багажа и някой-друг човек може спокойно да мине 2тона. Не очаквайте тези коли да ви харчат 4 извън града.

Най-добрия ми разход до сега е 5.5 извън града Пловдив-Шумен-Пловдив с още двама на борда. На отиване със 120 на магистралата, на връщане със 100кг гуми и джанти товар, по подбалканския път 100-110. Времето беше хладно и климатик не съм пускал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...