Jump to content

mp3, i-pod, gsm...... към AUDI concert, gama,chorus...........


maximoff

Recommended Posts

Maximoff, голям си късметлия - където се намесиш всичко се нарежда :)

Вече съм с новата джаджа от същия човек с Пежото, спазарихме се!

Сега предстои да оправя старото, но първо ще поживея на морето :D

А след това ще взема да изпълня отколешната си закана да дойда в Доспат и мноооо :bia::bia::bia::bia::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха...:) слънчеви дни на морето. Радвам се за свършената работа

Sent from плод и зеленчук using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз имам 2 въпроса:

Имам на буксата 4 колони в колата (2 в задните врати) а касетофона е с 2 изхода.В момента свират само предните ако хвана последователно! лява предна лява задна и в ляв изход 20Вата на касетофона и дясна предна врата дясна задна и в дясния изход 20вата ок ли е?

Разбрах от темата, че мога да си пусна aux in на платката а мога ли на изхода за CD changer да запоя жиците от mp3?кой точно са изводите на касетофона?

post-71163-0-72198800-1345450346_thumb.j

post-71163-0-32804200-1345450418_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че Концерт-а е с 2 изхода?

В началото на темата имам снимков материал къде се запояват кабелите за външно аудио и как се използват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да сигурен съм, има само 4 мъжки пина касетофона, за всеки канал по 2. Конектора който включвам има 8 кабела за всеки говорител по 2.

Моята идея е да мина по лесно вместо да запоявам 2та кабела на платката да хвана входа от cd changera не съм сигурен, че е възможно. А тези кабели на платката като се запоят от mode се превключва на tape и нужно ли е да се слага фашива касетка преди да се пусне mp3?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако хванеш входа на чейнджъра, трябва да се правиш на такъв, че да излъжеш Концерта...

Иначе от "mode" се превключва на tape и се слага касета без лента. Аз го ползвам без касета, с отверка внимателно бутнах палеца, който задейства механиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си Велес иначе нямаше да има нужда от това

http://www.ebay.co.uk/itm/MP3-iPod-DVD-AUX-ADAPTOR-AUDI-A3-upto-2005-CTVADX001-/270817573842?_trksid=p4340.m1850&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D11%26meid%3D1477940012635647504%26pid%3D100011%26prg%3D1005%26rk%3D2%26

емулатор на чейнджър с вход

Явно ще поя платката и ще свържа ключа за включена касетка на късо благодаря спести ми време.

Колоните ще свържа паралелно + съпротивление да не изгоря крайното стъпало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде в София може да ми го монтират това нещо от Елимекс?

Редактирано от ole
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички които питаха дали може да ми изпратят касетофоните си, ДА вече може.

:zustimm:

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

От седмица съм собственик на Ауди А4 1,8 и съм сериозно впечатлен от форума, който водите (поклон пред Maximoff ).

Намерих доста ценна информация за модела двигателя и т.н. Една от основните причини да си взема Ауди беше BOSE-то и бях решен да си взема някакав рисийвър, но след като видях темата размислих.

Касетофона е Delta CC, видях схемата за свързване и ще се пробвам да я направя. Процедурата е доста лесна, но бих искал да попитам дали през касетката, може да се изкара Dolby звук, поддържа ли няколко канално аудио. Разбира се сигнала, който идва ще е стерео, дали усилвателя може да го разпредели след това на няколко канала. Не че ако не е няма до ползвам така, ама друго си е "готяния" звук.

Поздрави на всички във форума и продължавайте с добрата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долбито се изкарва, но звука става доста по-глух. Моя Концерт поддържа няколко канално аудио и звука си е достатъчно "готЯн"... Ако на устройството, от което плейваш има разни звукови ефекти, мо'е да се наакаш от кеф... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

От седмица съм собственик на Ауди А4 1,8 и съм сериозно впечатлен от форума, който водите (поклон пред Maximoff ).

Намерих доста ценна информация за модела двигателя и т.н. Една от основните причини да си взема Ауди беше BOSE-то и бях решен да си взема някакав рисийвър, но след като видях темата размислих.

Касетофона е Delta CC, видях схемата за свързване и ще се пробвам да я направя. Процедурата е доста лесна, но бих искал да попитам дали през касетката, може да се изкара Dolby звук, поддържа ли няколко канално аудио. Разбира се сигнала, който идва ще е стерео, дали усилвателя може да го разпредели след това на няколко канала. Не че ако не е няма до ползвам така, ама друго си е "готяния" звук.

Поздрави на всички във форума и продължавайте с добрата работа.

Долбито се изкарва само през касетата и е много глух ефект, идеята е била за по добро звучене на МОДЪРТОКИНГ :hilezh:

Аудиото се възпроизвежда от усилвателя на касетофона, каквото му подадеш това ще услили и това ще чуеш. Също като при жените ;)

Усилвателя е с двуканален вход и изход - ляв и десен или стерео.

Не разбрах нещо за какво са тия питания :gruebel: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че пита за Долби съраунд. :bia:

то май друго долби няма :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брате Максимов .Дай ми подробна снимка къде да си запоя кабела за стерео жака за Ауди Гама СС .Големият дисплей .Аз още не съм го разкодирал но скоро и това ще стане че ми писна със тези дискове .Бяхме говорили веднъж с теб по телефонЯ.Гледах за снимки ,но май си прибрал снимковият материал от темата . :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си вързах радиото по схемата дадена във форума и съм много доволен. Поклон пред техническата мисъл на всички колеги във форума :flehan:

За Dolby-то питах, защото първоначално мислех да си свързвам смартфона и се чудех дали има смисъл да качвам Lossless на него. Dolby Surround е в колата и на мен не ми се вярваше да поддържа 5.1, така че Lossless отпада като вариант. В крайна сметка ръгнах една музикална Nokia, нахакана с Gangsta Rap от 90-те и повече нищо не ми е нужно.

Още веднъж ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ на всички.

п.с.

Не успях да направя снимки за да ги постна, майсторчето се схвана като му изкочих с лаптопа и му показах снимките как се закача. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

ей,хора,много големи мъже има тука,Юли благодаря за всичко:flehan::respekt:

тик има всичко което ви трябва относно настройките на касетофоните ви.Са мо да не си помислите че знаете,аз поне не знаех до вчера нищо

http://www.ibiblio.org/tkan/audi/radios/radios.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Помощ! Разглобих системата, но не изглежда като тази на снимките ... не знам къде да запоявам?

Редактирано от kukumuk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помощ! Разглобих системата, но не изглежда като тази на снимките ... не знам къде да запоявам?

Коя система, на Дянков ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай повече инфо какво си разглобил и от кой модел и....

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай повече инфо какво си разглобил и от кой модел и....

Благодаря за отговора :) След като прегледах обстойно платката и схемата, с малко късмет вече и аз се радвам на качествен звук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден.От 2 дни и аз вече си намерих Ауди...тоест най-накрая успях да си купя.Вътре е с Audi Gamma касетофон и до врътката за вкл/изкл пише GALA.Разгледах и темата,но не видях конкретно за този модел къде трябва да се свържат кабелите.Технически съм добре(долу-горе) и бих бил благодарен ,ако някой се наеме с тежката задача да прикачи снимка и на кой пин кое да запоя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...