Jump to content

mp3, i-pod, gsm...... към AUDI concert, gama,chorus...........


maximoff

Recommended Posts

И към двамата - защо не си извадите касетофоните и не видите на схемата, която е върху тях дали имат вход за AUX? При Concert 2 конкретно според мен трябва да има. Ако да - нещата са относително прости - купувате си съответните пинове (трябват 3 за AUX, т.е. 2 кабелчета) и AUX букса, връзвате пиновете в съществуващия конектор на правилните места, прокарвате кабел до където смятате да сложите буксата и връзвате... После евентуално само трябва да се активира AUX-a с VAG-COM.

 

Това се прави на Symphony lll или  ll+,както някои му казват.

На никой плейър от ll-ра серия без симулатор не става да се подаде сигнал към входа и да се активира чрез vag-com.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи честно ти виждАл ли си такива концерти? Правил ли си нещо от рода на нещата писани в темата? Въобще чете ли я?

Нищичко не съм пипал и правил  :hilezh: Който може/иска да чете определено има предимство.

 

Единият колега дори не е посочил за какво Симфони става дума, за това е най-смислено преди да си задаваме 100 въпроса назад-напред просто да си погледнат схемите :verweis: Ама какво разбирам аз... не знам дори къде и каква ми е аудиосистемата и касетофона  :hilezh:  :respekt:

 

@Васил: Бях останал с впечатление, че AUX вход има от II вкл. нататък, така както е при II+... явно грешa.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май определено трупаш мнения!?! Няма тема в която да не си дал компетентно мнение, ЕВАЛАТА за което  :flehan:  :irre:  :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищичко не съм пипал и правил  :hilezh: Който може/иска да чете определено има предимство.

 

Единият колега дори не е посочил за какво Симфони става дума, за това е най-смислено преди да си задаваме 100 въпроса назад-напред просто да си погледнат схемите :verweis: Ама какво разбирам аз... не знам дори къде и каква ми е аудиосистемата и касетофона  :hilezh:  :respekt:

 

@Васил: Бях останал с впечатление, че AUX вход има от II вкл. нататък, така както е при II+... явно грешa.

 

То има AUX,ама трябва да се активира от нещо CD Changer а при липсата на такъв се симулира чрез XCarLink,AnyCarLink и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги става въпрос за symphony 1, но май ще стане само със започване на AUX към пред усилвателя на радиото. Може ли някои колега да ми покаже схема къде да запоя AUX-a!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. няма отделен (извън вход за changer) Aux вход, както е при II+ ? Симулирането на changer е ясно...

НЯМА  аудио медия на ауди с AUX вход!!! 

Трябва да се изкара или да се симулира, че е касета,ЦД,МП3 карта или там каквото и да е било.

 

 

Автора на темата е изкарал вход със съответния жак или "щинч".... но само на касетофони който е имал достъп няма как да направи снимков материал за останалите. Ако някой се навие да му прати симфони 1,2,3,4,5+++ с голямо удоволствие и ще се по поровичка в негои ще каже става ли или не ;)

Aux вход на по-старите е показал на много снимки ;) от вас се иска да четете. 

От другата седмица ще приема оферти ;) за нови модели 

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЯМА аудио медия на ауди с AUX вход!!! 

Трябва да се изкара или да се симулира, че е касета,ЦД,МП3 карта или там каквото и да е било.

Това генерално твърдение просто не е вярно! Разбира се, че има - именно II+ моделите!!!!!! Никакво симулиране - има си директен вход! Мой ред да те питам дали си виждал/пипал въобще подобно радио или просто си четеш темата...!?

Concert II+:

xnzf.jpg

Фабричната AUX буска в случая на A3 8P вързана именно към AUX входа на медията:

 

foto4-6750879852233622566.JPG

 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти сери?ОзнУ ли??? 

Леле,а аз пък рУвичкам вътре при мравките. Пу да му се невиди!!!

Кажи сега пък ти пробвАл ли си на ти я пинове да ли ще свири АЗИС ;)

Или трябва да си купувам нЕкви кутийки,модулчета -  та да разбере голямата черна кутия, че искам да джвака Преслава?

Браво на МУНЧО пак ме просветли  :flehan:  :flehan:  :flehan:  :zustimm:

Иначе май трябва да си купя това а??? 

http://www.kufatec.co.uk/shop/en/volkswagen/golf/golf-4-1j/digital-music-interface-aux-quadlock-audi-vw

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да върна псувните и ругатните като ти кажа, че явно просто си тъп, ама няма да го направя .... :hilezh:

 

Какво общо има аналогов AUX вход с разпознаването на имената на песни и т.н.???? 

 

AUX e AUX - връзва се букса ДИРЕКТНО на него и свири каквото пуснеш през нея. Да го обясня ли по-простичко? Не ти трябват никакви кутийки и боксове.

Повтарям и мисля да не потретвам - буксата (когато я има фабрично) е закачена ДИРЕКТНО на съответните пинове. А ако я няма от завода може да се добави стига да ги има съответните пинове на радиото, които до преди 2 поста твърдеше, че никоя Ауди медия няма  :steinigung: Просто ако не знаеш или не си напълно убеден, че знаеш.... пък замълчи си бре чадо. Мълчанието може да е злато понякога!!

 

Ето ти цялата инсталация, единствената "кутия" е самата AUX букса:

 

36664.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи ми само, че си го правил!!! И ще кандисам ;) 

Стига си ми поствал разни инсталации.

Никой не псува даже и тъп не съм те нарекъл, но понеже аз съм много тъп обясними как и в кой режим ще е черната кутия когато свири АЗИС от АУкс източника? 

Само не ми казвай че ще е в режим ЦД  :nixweiss:  :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В режим AUX, който се активира при повторно натискане на бутона CD.

Кратък, ясен и точен отговор без нелюбезности.  :bia:

И да: 1. Имам го фабрично и 2. Инсталирал съм го на кола, която го нямаше фабрично (но имаше пиновете на радиото). Необходима е и активация с VAG-COM извън хардуерната инсталация, ако те интересува ще ти кажа и точно как и къде, ама мисля, че не е необходимо.

 

Още въпроси?

Дали ще получа извинение?

 

ef8be760.jpg

 

photoxwp.jpg

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре да еб@...ти да видиш - идеално!!!

Ще ги пробвам тези пинове тогава, обеди ме.

Само да ми попадне такава кутия. Щом си го правил   :zustimm:

Чак пък да ти се извинявам! За какво?  :nixweiss:  че пак ме просветли  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам колегата е прав.На серията 2+ има изведен АУХ вход. само трябва с ваг-ком да му се каже че е активен. и аз не го знаех, докато не купих такъв касетофон и не го пробвах.

мен друго ме гложди. на тази серия половината радия четът МП3 другата половина не. как да ги разпознавам.Че се купих един такъв Чорус с надеждата за мп3 ама не стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на ММИто е така когато чете от мемори картата. Аз ги конвертирам с едина програма МП3 Конверт мастер и после ги слагам на мемори картата и забелязвам, че ги чете. Не съм се зайгравал да гледам кой песни от какъв формат не ги чете. По-лесно ми е преди да ги сложа на мемори картата да ги конвертирам и така ;)

Пробвай и сподели ето програмата

http://www.mp3convertmaster.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

toshkov81 говори за това, че не всички модели (междудр. "Коръс" (англ.) или "Хорус"(нем.),  само не Чорус, моля те... това може да е някой австралийски синигер, ама не е техника!) четат mp3 по начало, а не че отделни mp3 не се възпроизвеждат (за такъв проблем за първи път чувам).

По-старите модели просто не четат mp3, а само аудио дискове.

 

Това, което аз знам по въпроса, конкретно по отношение на А3, е, че Chorus така или иначе не чете mp3, а Concert/Symphony почват да четат mp3 от 2-DIN серията. Ако не е 2-DIN не чете mp3 и обратното.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даммм... аз си помислих, че е вързал мп3 носител нали темата е такава.

За дисковете знам.

Малко ОФФ

МУНланд трЕбваЛО е юзърнейма да си го писал УЙкиАуди   :hilezh:  :zustimm:

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да попитам,има ли вариант да се направи така,че от касетофона да се командва фм трансмитер,както е с ченджъра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ако намериш такъв FM трансмитър :)

Ама нещо не схващам замисъла - на къде ще трансмитваш и за какво ти е да трансмитваш по FM ако така или иначе ще връзваш устройство към касетофона? :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че иска да го свърже вместо телефон, само че на тези трансмитери е AUX IN извода. Освен това качеството сигурно пак ще е ужасно, така че според мен няма смисъл.

 

Някой във Варна който да може да изкара AUX на Chorus I по този начин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих от Елимекс едно устройство за 20 лева , в което може да вкарал флашка или мемори карта , и съм много доволен , няма нищо общо със тъпите трансмитери. По назад в темата има и схема как се връзва към концерта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имах впредвид да се свърже директно с кабели не да трансмитва,но да може да се управлява от копчетата на касетофона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 month later...

От днес още една Gamma CC свири с Aux-in.

Качвам снимката, за да е полезна и на други.

Кабелите на ляв и десен канал се запояват на 2 и 5.

Това са крачетата на потенциометрите снимани отдолу.

Максимов,   :respekt:  :respekt:

7286715u.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...