Jump to content

Касетофона ми не работи


speedracer

Recommended Posts

Касетофона ми не работи когато колата е студена. Като я покарам около половин час и се управя. Някои друг има ли такъв проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марката му е Audi Concert, така си я купих колата и исках да си остане с него но май няма да стане. Занесох го на един майстор сменяше му някакви неща вътре установи че е от панела. После го сложи във фризера, замръзи го пробва и каза че няма проблем, но на следваяата сутрин пак същият номер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е следния , като отвориш горния капак на касетофона и тои е с панела срещу теб в левата страна кадето е ИС на краиното стъпало до нея има един SMD диод (едно стъклено кръгло с споики в двата края) презапои му споиките ако пак не стане направо го смени с един обикновен 5А диод.Има място каде да се сложи.Но все пак може да има проблем и на друго място в някоя друга споика или елемент.Това дето ти казах е най-често срещано.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам май няма да се занимавам и ще си сложа Pioneer-a и това е, пак си намерих и капачета за отстрани. Благодаря на всички за помоща! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам май няма да се занимавам и ще си сложа Pioneer-a и това е, пак си намерих и капачета за отстрани. Благодаря на всички за помоща! :rolleyes:

Концерта ако е със здрава механика, може да измислим нещо... :nixweiss:

П.П. Откъде си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Касетофонът свети няма драскотина, аз затова исках да си го уставя но... Даже и чейнджър си намерих за него, макар да не е много запазен, но така и не можах да го пробвам. Пък и от вътре е перфектен вече незнам колко пъти съм го отварял заради този проблем и ми писна. Аз съм от Свиленград

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата които е пуснал този руски сайт и тези проблеми които са описани в него важат за касетофоните направени от Blaupunkt при които памета е вътре в CPU.Има същите касетофони но производство на Panasonic и при тях памета е ваншна и може да се сменя без проблем и те ги нямат тези проблеми.Те са с савсем други процесори.Погледни дали твоя е с външна памет и ако е така радваи се , заслужава си да се оправи.За другите има решение на проблема но нещата са по сложни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като му гледам какъв му е проблема, силно се съмнявам, че не е Блаупункт. Вместо да се чудиш, на сайта който съм ти пуснал има изброени номерата на сериите на тези касетофони които са с кофтия чип. Погледни си какъв е твоя номер и ще си наясно. По принцип когато питах за моя ми казаха цена от 95 лева за чипа и отделно за работа 40-50, така че ти си прецени дали има смисъл да се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят е наистина Блаупункт и като сръвнявам номера по сайта, който ми прати наистина е такъв от проблемните. Така, че не мисля да продължавам да му се моля да тръгне като му е студено. :respekt: Утре си слагам MP3-ката която имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ли не разбрах??????? от неработи и неработи има разлика до небето

какво не работи?

звука?

изобщо не тръгва?

ако тръгва всичко само звук няма проблема ти е описан в руския сайт, ремонта на панасоника и блаупункта са равни.....

все е от 80 до 100 кинта

ако е нещо др. се радвай, иначе касетофона си заслужава де се оправи!!! нищо че е касетофон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ли не разбрах??????? от неработи и неработи има разлика до небето

какво не работи?

звука?

изобщо не тръгва?

ако тръгва всичко само звук няма проблема ти е описан в руския сайт, ремонта на панасоника и блаупункта са равни.....

все е от 80 до 100 кинта

ако е нещо др. се радвай, иначе касетофона си заслужава де се оправи!!! нищо че е касетофон

Касетофона не иска да тъгне изобщо, само святка червеният дисплей и това е, даже не изписва нищо на дисплея. Като си покарам колата около половин час си тръгва и вече за деня си нямам проблеми с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...