Jump to content

HDTV на CableTel


Recommended Posts

Имам проблем с Discovery HD, отначалото го имах сега не ми излиза... Гледам само Евроспорт и Нешънъл Джеографик...

Другия ми въпрос е колко цифрови услуги хващате ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, като си отворил темата, кажи каквиса ти впечатленията... Доволемн ли си, струва ли си, как е? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми незнам дали е възможно да се сиви по-добра картина !

Снощо гледах по Евроспорта рали "Дакар" и мога да ти кава, че отначало имах чувството, че е компютърна анимация...

Качеството е уникално !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... че отначало имах чувството, че е компютърна анимация...

Мисля че не си се излъгал. Качеството на цифровите телевизии често е толкова мизерно че приличат на рисувани с пастелчета.

Ама кой не разбира се радва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мечо що го поряза толко лошо до кокъл бе :) , гледам ХДТВ ама от един дриймбокс през нетя (стига да имаш стабилна връзка).

Верно картината е нищо общо ама не е като да е рисувано, просто е по-детайлно и съответно "красиво".

grab00811tt6.th.jpg

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че не си се излъгал. Качеството на цифровите телевизии често е толкова мизерно че приличат на рисувани с пастелчета.

Ама кой не разбира се радва...

Аз пък мисля, че ти незнаеш за какво говоря...

Не става дума за "цифровите" телевизийки... А за HDTV, където картината е по-хубава отколкото да гледаш същото наживо...

Както и да е качеството си е перфектно... Ама питанката е ко прайм с Дискавърито... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не се обадиш да ги питаш тея от кабеларката де е Дискавърито.

Е що... Щото не си плащам за тея програми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младежи, от HDTV до HDTV има огромна разлика... Зависи от самия канал, от приемника, от панела на който се гледа...

Наистина хубаво е, но защото сравнявате с това което гледате в момента...но като започнете да сравнявате с HD-тата...мамата си тракало... :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не оспорвам че има разлика от ХД 1080п свален от арената и ХД 1080п стиймвано от сателита.

Но честно да си кажа не е толкова осезаема, пак си се вижда повече от кристално ясно картината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младежи, от HDTV до HDTV има огромна разлика... Зависи от самия канал, от приемника, от панела на който се гледа...

Наистина хубаво е, но защото сравнявате с това което гледате в момента...но като започнете да сравнявате с HD-тата...мамата си тракало... :bia:

Ми незнам браточка, гледам с V4000 на Sony с вградения HDTV тунер.

Смятам, че по-добро от Сони няма, както и че техния тунер е в пъти по-добър от китайските боклуци, който продават отделно.

Пък и както казах-не си представям по-добра картина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не оспорвам че има разлика от ХД 1080п свален от арената и ХД 1080п стиймвано от сателита.

Но честно да си кажа не е толкова осезаема, пак си се вижда повече от кристално ясно картината.

Говоря само за спътниково HDTV. Засега не се излъчва 1080р а 1080i, и при повечето панели картината е по-добра при 720р.

Аз имам професионално изкривяване и забелязвам всякаква разлика... :bia:

Ми незнам браточка, гледам с V4000 на Sony с вградения HDTV тунер.

Смятам, че по-добро от Сони няма, както и че техния тунер е в пъти по-добър от китайските боклуци, който продават отделно.

Пък и както казах-не си представям по-добра картина :)

Сигурен ли си, че Сони-то има DVB-T2 или DVB-C2 или DVB-S2 тунер? Доколкото виждам от спецификациите му има само аналогов ефирен, DVB-T и DVB-C тунер... Аз досега не съм виждал (поне нямам спомен) ТВ с вграден HD-тунер...

Вярвай ми, че външен HD-тунер е в пъти по-добре от вграден такъв. Защото опциите на този тунер са доста повече, отколкото може да си представиш... :)

Разбира се и аз не говоря за ниския или средния клас...караме аудита все пак, не опели... ;)

Редактирано от velas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря само за спътниково HDTV. Засега не се излъчва 1080р а 1080i, и при повечето панели картината е по-добра при 720р.

Аз имам професионално изкривяване и забелязвам всякаква разлика... :rolleyes:

Сигурен ли си, че Сони-то има DVB-T2 или DVB-C2 или DVB-S2 тунер? Доколкото виждам от спецификациите му има само аналогов ефирен, DVB-T и DVB-C тунер... Аз досега не съм виждал (поне нямам спомен) ТВ с вграден HD-тунер...

Вярвай ми, че външен HD-тунер е в пъти по-добре от вграден такъв. Защото опциите на този тунер са доста повече, отколкото може да си представиш... :unsure:

Разбира се и аз не говоря за ниския или средния клас...караме аудита все пак, не опели... :)

Еми след като с помоща на коаксиален кабел гледам HD телевизии :) Мисля, че съм повече от сигурен.

32V4500 e модела... Зашо ли съм написал 4000 по-горе незнам.1080И е интерпулирано 720П и принципно не трябва да има разлика в картината.720П дава по-добре на повечето панели, защото те не са 1920:1080.

За външните си прав, но само тези които са по една шапка пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на Сонито в къщи тази седмица открих HD-тата на Кейбълтел и :rolleyes: , доста по-добре са от някои торент релийзи, които пускам през Istar-a. Но Дискавърито го нема никакво, само Евроспорт и НГ.

Редактирано от Ombre
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на Сонито в къщи тази седмица открих HD-тата на Кейбълтел и :rolleyes: , доста по-добре са от някои торент релийзи, които пускам през Istar-a. Но Дискавърито го нема никакво, само Евроспорт и НГ.

Ето това чукане чаках :unsure:

Сега ако се намери и някой, който да си плаща за ХД-тата да каже как е при него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1080И е интерпулирано 720П и принципно не трябва да има разлика в картината.

:rolleyes: ??????? :hilezh:

1080i е картина с презредова развивка (interlaced scanning) и с 1080 пиксела по вертикала.

720р е картина с прогресивна развивка (progressive scanning) и с 720 пиксела по вертикала.

Двете резолюции и технология на картината нямат нищо общо помежду си и разликата между тях е осезаема.

На повечето панели 720p е по-добре от 1080i защото прогресивната развивка е доста по-добра технология от презредовата, което в голяма степен компенсира по-ниската резолюция.

Виж тука за повече информация.

Интерполация се нарича възможността на дадено устройство (TV,DVD,STB и пр.) да компенсира липсващите пиксели на видео-сигнал с ниска резолюция, пуснат на екран с висока резолюция.

Малко устройства имат добро интерполиране.

Тая шапка пари за външен HD-тунер ти дава възможност да гледаш и записваш доста на брой и качествени HD-канала, да го ползваш като записващ блу-рей плеър, двучасов таймшифт в реално време, високочувствителен тунер, висококачествено видео, изключително интерполиране, стрийминг към домашния компютър, all in комуникации и още безброй възможности с инсталиране на плъгини и скриптове...

И всичко това в едно устройство с прекрасен дизайн за 938лв.

Да, 32V4500 има ефирен и кабелен HD-тунер, но панела му е 1366х768 пиксела...повече от 1,05млн. пиксела не можеш да му изкараш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: ??????? :hilezh:

1080i е картина с презредова развивка (interlaced scanning) и с 1080 пиксела по вертикала.

720р е картина с прогресивна развивка (progressive scanning) и с 720 пиксела по вертикала.

Двете резолюции и технология на картината нямат нищо общо помежду си и разликата между тях е осезаема.

На повечето панели 720p е по-добре от 1080i защото прогресивната развивка е доста по-добра технология от презредовата, което в голяма степен компенсира по-ниската резолюция.

Виж тука за повече информация.

Интерполация се нарича възможността на дадено устройство (TV,DVD,STB и пр.) да компенсира липсващите пиксели на видео-сигнал с ниска резолюция, пуснат на екран с висока резолюция.

Малко устройства имат добро интерполиране.

Тая шапка пари за външен HD-тунер ти дава възможност да гледаш и записваш доста на брой и качествени HD-канала, да го ползваш като записващ блу-рей плеър, двучасов таймшифт в реално време, високочувствителен тунер, висококачествено видео, изключително интерполиране, стрийминг към домашния компютър, all in комуникации и още безброй възможности с инсталиране на плъгини и скриптове...

И всичко това в едно устройство с прекрасен дизайн за 938лв.

Да, 32V4500 има ефирен и кабелен HD-тунер, но панела му е 1366х768 пиксела...повече от 1,05млн. пиксела не можеш да му изкараш...

За кое устройство става въпрос , за Dreambox ли? Питам защото и аз много се навих за цялата тая система, гледам в "Дигитал плюс" предлагат всичко сателит, приемник DB DM800 и всичко е за 1258лв.

Редактирано от tonyb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човеко направо ме удари в земята ! С какво каза, че се занимаваш ?

Ако се загледаш в аватара му след това ровнеш в гугъл може и сам да се досетиш :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...