Jump to content

въпрос за реалните км.


zorba

Recommended Posts

Колеги наскоро разбрах че на БМВ може да се видят реалните км. с натискане на едно копче, та въпроса ми е на кои други марки коли може да стане това и евентуално как?

на всички колега стига да може да бъде закъчена на компютърна диагностика там ти казват всичко окола 20-30 лв. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали вдига 250км.,значи е под 150 000км и не е издухана........... :hilezh:

Явно искаш да имаш големи проблеми после като се видим.Май ще си одиш пИша до Манхатън :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://garage.by/forum/index.php?showtopic=161 Това е за БМВ което съм открил , но в Италия Б 4 средно около 14 000 , а в Германия 20 000 но има и по 120 000 на година особено в Германия но нали знаете тях не ги внасят тук. Колкото е по мощен автомобила и км. са повече.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата jiko58 ме е разбрал най-правилно.

за такова нещо говоря:

В приборных панелях BMW существует скрытое меню, о котором многие и не знают. Вот какую информацию можно выжать, если разблокировать скрытое меню: (но сначало его нужно разблокировать)

Разблокировка скрытого меню:

1. Зажигание включить (положение ключа в положение 2)

2. Затем нажать правую клавишу (Check Control) нажать и держать. До тех пор пока не появиться " Check Control ОК ", ждать пока не появиться " Test Nr. 01"

3. Теперь нажать на Левую клавишу, покажет производственый номер

4. Последние 5 чисел должны быть подсчитаны, например DG23278 = 22

5. Нажать на правую клавишу до тех пор, пока не появиться " Test Nr. 19"

6. Затем на левую клавишу нажимать до тех пор, пока число вычисленной суммы цифр не будет соответствовать

7. После этой процедуры, скрытое меню разблокировано

Разблокированые пункты меню:

1. Информация транспортного средства (FGSTNR: номер шасси, K No: индекс Tacho, BMWTNR: номер запчастей БМВ, CI:?, DI:?, BI:?, DAT: дата изготовления, HW: версия аппаратуры, SW: версия программного обеспечения, ZYL: количество цилиндров, М:?, S:?, CAN: CAN-Bus-Версия , AEND: номер изменения)

2. Combi Test (очень внушительно)

3. Сервис интервал информация (SI-L: ?, SI-дни с последнего сервиса Reset)

4. Потребление в настоящие время (VBR: литров на 100 км, VBR: литров в час)

5. Потребление Топлива (VBR: литров на 100km, VBR: Литров в час)

6. Содержание танка (TNK: левый податель танка / правовой подателя танка / всего, TNKANZ: все{общее} содержание танка)

7. Вместительность бака (KTMP: температура мотора, N: число оборотов мотора, ATMP: наружная температура)

8. Моментальная скорость

9. Актуальное бортовое напряжение в вольтах

10. Страна / язык (0=Немецкий, 1=UK, 2=USA, 3=Итальянский, 4=Испанский, 5=Японский, 6=Французкий, 7=Canada, 8=Australien)

11. ? (мне неизвестая функция)

12. Время прибытия (VANK: средняя скорость, с которой рассчитывается время прибытия, ANK: время прибытия)

13. Гонг тест

14. Diag информация

15. I/O порты

16. Температура масла

17. ? (мне неизвестая функция)

18. ? (мне неизвестая функция)

19. Разблокирование тестов 03 - 18

20. фактор коррекции расход бензина (ВНИМАНИЕ не менять)

21. Reset

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кадърните джамбази променят навсякаде показанията, щом има начин да се натрупва дадена стойност значи има начин и да се манипулира.

Така че фъргайте на боб и не се косете излишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кадърните джамбази променят навсякаде показанията, щом има начин да се натрупва дадена стойност значи има начин и да се манипулира.

Така че фъргайте на боб и не се косете излишно.

Не е баш така - има и фиксална памет при някои ЕКУ-та...

На СААБ няма начин да се върне километража доколкото знам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що се мъчите бе хора,от човек измислено-от човек манипулирано,няма начин ако искат да скрият пробега,да не го направят.Изобщо за какво става дума??Да иде реч за някаква бутикова милионно-паундова каляска,а то за някакви си там десетко-хилядни каруци,еми карани са и са карани до дупка,ако имаш мерак и пари да ги стегнеш,ще ги караш още дълго,ако ли не....и да питаш и да се пулиш,се тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то не е голяма мъка колега

не всеки търговец може да бърка толкова надълбоко, а и друго си е да знаеш някоя "хитринка" за демонстрация пред продавача :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то не е голяма мъка колега

не всеки търговец може да бърка толкова надълбоко, а и друго си е да знаеш някоя "хитринка" за демонстрация пред продавача :unsure:

когато "обръснеш костенурка" ела и ми покажи "впечатлен и учуден" от нещо продавач-джамбазин :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от служебните коли беше А6 2001г. за три години сложиха 460 хиляди и понеже не успя да се намери тогава кой да оправи километража се намери ново табло и колата си замина за една седмица при новия собственик :blink:. Както се казва здездите ми го говорят, а аз си бутам количката, ако ще преди това по цял ден да е обикаляла екватора. :blink: айй със здраве :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...