Jump to content

Странен звук при завой.


monz

Recommended Posts

Колеги, здравейте!

Днес си получих колата от автотенекеджията, където престоя 2 дни за козметични процедури по бронята. Не знам какво са я правили и как са я карали (навъртяли са и около 30 км.), но от днес колата има странен проблем, който ме безпокои.

Проблемът е следният: При завой надясно се чува еднократно пукване. Особено изразително се чува, когато воланът се завърти рязко. При завой наляво не се чува нищо. Не съм сигурен откъде се чува, но мисля, че е от задната част на колата. Извадих всичко от багажника за да се уверя, че няма нещо което тропа вътре, но звукът не изчезва. Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, здравейте!

Днес си получих колата от автотенекеджията, където престоя 2 дни за козметични процедури по бронята. Не знам какво са я правили и как са я карали (навъртяли са и около 30 км.), но от днес колата има странен проблем, който ме безпокои.

Проблемът е следният: При завой надясно се чува еднократно пукване. Особено изразително се чува, когато воланът се завърти рязко. При завой наляво не се чува нищо. Не съм сигурен откъде се чува, но мисля, че е от задната част на колата. Извадих всичко от багажника за да се уверя, че няма нещо което тропа вътре, но звукът не изчезва. Някакви идеи?

По много странен начин са ти тествали бронята 30 км изглежда са я въртяли здраво аз имах такова пукане и се чуваше отзад отдолу излезе че е задното каре на кардана-беше спукано.Накарай някой да ти кара колата в кръг и ти се ослушвай отвън или ти карай, друг да се ослушва и пиши какво става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:flipoff: Разместили крика милите. :hilezh: Яко блъскал между гумата и пода. :hilezh: По принцип го държа здраво прикрепен там, има едно чопче, та като вдигали кората за номера на боята го разместили. :) изроди, таман бях зазвънял да поръчвам карета на кардана :) И преди ми е чукал крика, ама тогава беше на амортисьори. ся на карета, тцтцтцтц Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: Разместили крика милите. :bia: Яко блъскал между гумата и пода. :lol: По принцип го държа здраво прикрепен там, има едно чопче, та като вдигали кората за номера на боята го разместили. :lol: изроди, таман бях зазвънял да поръчвам карета на кардана :lol: И преди ми е чукал крика, ама тогава беше на амортисьори. ся на карета, тцтцтцтц

ехе, много бързо си поръчваш карета, ама те не се предлагат като резервна част ,аз сложих от ланчия делта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правили са слънца с колата, да тестват дали задната броня няма да се откачи :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правили са слънца с колата, да тестват дали задната броня няма да се откачи :flipoff:

Кви слънца бе, снега се стопи! :steinigung: Аве стига ми да не са я вкарвали студена в кетчупа само...

В зависимост дали крика се ланкати до гумата или под нея, диагнозите могат да варират. От тампон до каре сичко може да си покаже. Хипохондрия беше когато постоянно си внушаваш, че си болен, а как се казва когато постоянно си внушаваш, че колата ти е счупена???

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви слънца бе, снега се стопи! :hilezh: Аве стига ми да не са я вкарвали студена в кетчупа само...

В зависимост дали крика се ланкати до гумата или под нея, диагнозите могат да варират. От тампон до каре сичко може да си покаже. Хипохондрия беше когато постоянно си внушаваш, че си болен, а как се казва когато постоянно си внушаваш, че колата ти е счупена???

Малко ми е тъпо, че си правите ташак с колегата!!! Много сте отворени... Дайте съвет, а не бъзик!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слънцата може и да се правят на сухо, стига да имаш мощност и хубав съединител да му биеш чекии... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  1. Малко ми е тъпо, че си правите ташак с колегата!!! Много сте отворени... Дайте съвет, а не бъзик!
    какъв съвет да дадем на колегата , да си опакова крика в памук ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е лаконично обяснението, но има вероятност за кормилна щанга/накрайник. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какъв съвет да дадем на колегата , да си опакова крика в памук ли?

Повил съм го в едно покривало засега, по ирония на съдбата е памучно.

Кокич, между другото и аз за накрайник си помислих веднага, но после направихме необходимата "диагностика".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...