Jump to content

Пукане на предницата при рязко завиване


pepsi

Recommended Posts

Еднократно пукане при завой може да е от лагера на маферсона - дето пружината се върти на него. Като завиваш той е затегнал и задържа пружината, докато стане по-голяямо усилието и успее да преодолее съпротивлението на лагера - тогава успява да превърти и изпуква.

Случвало ми се е на Ситроен, но тук е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднократно пукане при завой може да е от лагера на маферсона - дето пружината се върти на него. Като завиваш той е затегнал и задържа пружината, докато стане по-голяямо усилието и успее да преодолее съпротивлението на лагера - тогава успява да превърти и изпуква.

Случвало ми се е на Ситроен, но тук е същото.

Много вярно.

По принцип френските коли го правят често,но не е лошо да си провериш тези лагери...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това не е никакво каре пукането е от долния носач задния имам го същия проблем но от сервиза ми казаха да карам още много. Ако някои има що годе читави носачи да се обажда :hilezh: ако в сервиза се ме излъгали за това пукане и аз те лъжа ако е къре трябва да ти пука при самото тръгване и без да си завил :lol:

Е ТЕ ТУК ? Можем да поспорим колега няма тако ва каре което да чука на право при каквото и,да е потегляне????? колкото и да е разбито ако е много износено се пука жътрешната звезда и край спираш ама бе да пука на право.......

п.п давай ти си :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги проблема си го има и до ден днешен вече 30 000 км. Мисля че съм забравил да кажа автомобилът е ауди а4 1.8Т куатро 96г. При рязко завиване нещо по предницата "пука" звука не е продължителен като при каре, усещам го под краката си дайте предположения. Във Фолцфаген сервиз оглеждаха 1 час и нищо не можаха да констатират. Надявам се някой от вас, който е отстранил същият проблем да сподели от какво е било.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Пробвай да си стегнеш болтовете на предния мост. Ако са разхлабени пукат в завой доста силно, случвало ми се е на А3-ката. (Не ми се четеше цялата тема и се извинявам, ако някой вече ги е споменал)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих го, изчезна, но за крадко ... След 2 дни се появи отново. От какво може да се разхлабва така периодично ? Налага ли се да сменя цялата предница или просто може проблема да идва от друго място ... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, и при мен първия път като ги стягахме, много скоро се разхлабиха и пак започнаха да пукат, но след втория път всичко заспа. И аз се чудих доста, но след като се оправи не съм търсил обяснение. Ако смениш цялата предница е логично да спре да пука, но пък да сменяш здрави части не е много смислено.

Редактирано от pNkLr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени болтовете с нови.. не са по лев-два, ама не са и по 20лв.

ако не ти върже само с тази процедура, направи ми една-две снимки на снадките/заварките на предния мост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно не ти е това проблема, но аз бях скъсал пружина веднъж. Не я знам как се беше наместила, защото не ми прави проблеми около 1 седмица(докато я смених), но чукаше на завой(не помня ляв или десен), на дупки и на рязко натискане на спирачка(т.е. когато има някакво усилие върху предницата). Но пък аз знаех, че е от нея, защото когато се скъса имах чувството, че някой хвърли камък по колата ми. Глупаво е това да ти е причината, но пък не ти пречи да провериш.

Успех! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...