Jump to content

питане за А6 96-97г


tampico

Recommended Posts

здр искам да си махам фиата и да си взема а6 но 96-97г колата е комби и е 2000 кубика механична инжекция много ми харесва но продавача ми говори много неща на който не вярвам казва че подражката му е много евтина ремаци филтри около 150 лева ходовата част една биалетка била 12 лева и много не вярвам баща ми има А6 2.5 тди 99година и там всичко е много скъпо моля дайте съвети на мен ми трява кола за работа да е голям и да има теглич и тази е идеална според мен чакам отзови

мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тава тема:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=61900

Там се обсъжда въпросния двигател - консумативите му може да се евтини, но няма никой който да накара тоя механичен инжекцион да работи както преди 15 год., когато е направен. И се почват един разход /100 км., гасненици, липса на мощност ...

Избери си друг двигател в това А6 .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тава тема:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=61900

Там се обсъжда въпросния двигател - консумативите му може да се евтини, но няма никой който да накара тоя механичен инжекцион да работи както преди 15 год., когато е направен. И се почват един разход /100 км., гасненици, липса на мощност ...

Избери си друг двигател в това А6 .....

Пълни глупости!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та кое е пълни глупости не можах да разбера ? Що не вземеш да се обосновеш колега , че не схващам . Споменатия двигател ли е стока или че ще обслужиш напълно което и да е било Ауди за 150 кинта. Явно си фен точно на този прочут двигател . Сподели с нас какви пари трябват за обслужване и колко си доволен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги извинявай те за темата не исках да има караници тук аз нали ви казвам имам А6 2.5 тди и е доста скапо обслужването и ми стана странно просавача като го каза и затова попитах а може ли да ме насочите за някой бензинов двигател искам ауди вече не искам друга и много ли по висок разхода на 4х4 благодаря предварително и моля без караници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом искаш Ауди А6 до 1997, изнамери си 2.3 или 2.6 по запазено ако си фен на бензина или 2.5 тди, относно куаттрото - доколкото съм в час е + макс. 2 литра, в зависимост от стила на каране. При мен случая с 2.5 тди 1999 е аналогичен и мога да ти кажа, че двата двигателя са коренно различни и нямат абсолютно нищо общо един с друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно обслужването,ремъци-1бр ангренажен +3бр пистови

ролки 2бр

филтри-маслен,горивен,въздушен салонен

масло 3л

общо~ 400-450лв,според някой фактори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ACE e прословутият мотор за който всички плюят в тоя форум.

т.е. не всички а доста хора.

2.0 16...103 киловата.

1 година карах такова моторче на А6ца от 95та година, куатро ...от италия.

честно казано по-безпроблемна 1 година не съм имал с никоя друга кола, а не е като да не съм сменял.

по километраж беше на 190 000 като я взех...салонът и купето бяха в перфектно състояние....аз му направих малко над 30 000.

освен да му сменя ремъците и филтрите друго не съм правил.

само сипвах бензин и карах :bia:

чувал съм че има проблеми с газчицата, ама аз си го карах на бензин....в софия си харчеше 12-13....зимата при много зор и дрифтове успях да го кача на 19/100 ... ама много го озорих.

имал съм и ауди 100 с 2.0 115 коньовия мотор, дето го водят в пъти по надежден и здрав....еми разказа ми се играта от поддръжка там.

малко неща не му се смениха.

бтв и за твойто ауди 2.5 дизел тука има некои хора дето ще кажат, че е най големия боклук.

дано си ме разбрал правилно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дано си ме разбрал правилно B)

нищо не се разбра,честно :bia:

Значи извода е -ако имаш късмет попадаш на добре поддържан и неизносен "много" двигател(независимо от вида му),ако нямаш.....,пЦуваш и бъркаш в джоба,така ли? :)

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ACE си е много хубав мотор, но за газ и за метан не става.

Карам вече 60х тоя мотор, но ако колата не е куатро не ти

трябва, силен е само във високите обороти, пък и разхода

му е мин.13л градско с куатрото.

Не му слагай ГИ, ама никога!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги задължен съм ви много имам да черпя всички ви но не разбрах какво ауди комби мога да си взема или всичко е на късмет по моята 6 дадох около 5000 лева ремонти и обслужвания и все пак сам си доволен от нея но и искам още едно ауди кое става за метан :gmorning:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз карам второ АСЕ на газ и нямам проблеми.Ако смъкнеш малко годините на това което търсиш 2,3 мотор е наи добро,аз не намерих читаво,и за това взех пак 2,0.Метана не е много добро решение за които и да е мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо не се разбра,честно :birthday:

Значи извода е -ако имаш късмет попадаш на добре поддържан и неизносен "много" двигател(независимо от вида му),ако нямаш.....,пЦуваш и бъркаш в джоба,така ли? :(

ето че си ме разбрал.

или мислиш, че в купуването на 13-14 годишна кола, късметът няма значение? :(

като знам как се купуват коли в бг от некви "автокъщи" си мисля, че късметът е основен фактор :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето че си ме разбрал.

или мислиш, че в купуването на 13-14 годишна кола, късметът няма значение? :rolleyes:

като знам как се купуват коли в бг от некви "автокъщи" си мисля, че късметът е основен фактор :(

тъй де,обобщих един вид основната идея.Не знам,обаче аз явно съм страшен късметлия,защото преди години когато купувах първата Б4-ка я улучих изключително запазена и в учудващо добро техническо състояние,чак сега разбирам че е било невероятен късмет,далеч съм(и не само аз) от мисълта,че кола от къща е нещо стойностно,тук става дума за доста трудна за поддръжка инжекционна система,вече малко "майстори" я разбират(ако изобщо са го правили някога),не че не се газифицира,но старата истина е,че за целта на бензин трябва да е в прекрасно здраве,а знаем една кола на тия години на какво прилича "отвътре",така че автора, въпрос на луд късмет е твойта работа,ако улучиш улучиш,по-вероятното е да не стане.Преценявай си сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...