Jump to content

На колко оборота сменяте предавки?


Freestyler

Recommended Posts

Мойто 1.9TDI в града го държа най-вече между 1600 и 2200 оборота, което означава 40-70 на 3-та или 4-та предавка от 5, а когато се вижда че дълго време просто ще трябва просто да поддържам скоростта си го оставям и на 5-та на 1500-1600. Доста преди светофар пускам газта и я оставям сама да си спре до 1000-1100 оборота, с което често пиля нервите на шофьорите зад мен, но пък си пестя гориво, накладки, може би и други неща. Надявам се, че тези кратки пускания на двигателя без работа не охлаждат него и турбото твърде много и твърде рязко. Иначе по някой друг път на ден я ускорявам до 3500 за да раздвижи малко турбото и лопатките му, и да издуха каквото има, че с мойто каране в града и SDI щеше да ме оправи :hilezh:

Дали е правилно или не ще разбера след много години надявам се, засега съм доволен от движението на стрелката на горивото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 3000 рядко.Какво ги жалите тези коли, турбината трябва да се върти....

Същата работа съм и аз. Че и до "червеното" често се стига

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че ТДИ-то може да се кара и на ниски обороти (1200 - 1500), стига да не е постоянно, че се получават проблеми със сервизни режими и т.н.

А когато е теобходимо може и до лютеницата, но според мен до към 3500 свършва потенциала на АФН-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Твърдо на 2000 баир равно на 2000 мен на 1600 турбината вече свисти е ько изпреварвам и се дарпам съм я вкарвал в 4400 почти преди помпата да изклучи.А и да питам що турбината се вклучва толкова рано 2.5 тди 2001 е колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си сложих табло с оборотомер,сменям на около 2000-2500 ,но напоследък май я понастъпвам на градско,гледам да е в обороти,а на дълго...яко...не че съм успявал да вдигна повече от 160,но не се и мъча,че "Златка"...е на възраст все пак :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...