Jump to content

Нормален ли разход от 12-13 лтр.


Yed

Recommended Posts

Здравехте колеги наскоро си купих А3 1.8 125 кончета хареса ми колата да си я карам но ми се струва че разхода на безин в гарада е доста голяам за мен и мойте възможности 12.5 -13литра на 100километра. Искъм да попитъм реален ли е тоя разход или колата ми има някъкъв проблем обслужил съм я изцяло и си я карам доста спокоино без да я натискам а извън града ми пада на 9 на 100 при скороост не повече от 110км. ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако караш в София (не споменаваш кой е града), предимно в пиковите часове и по централните булеварди - нормално е.

Аз и с очите си да видя, пак няма да повярвам, че има колеги, които карат 1.8, 2.0 двигатели и харчат по 10/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално ли е?????????Нормално ли е???????????? ИскЪм да ти кажа че мен специално доста ме дразнят подобни заглавия, все едно се караш ... Толкова ли не можа да напишеш например - "Висок разход на А4 1.8" , т.н. т.н. Хем заглавие "Нормално ли е" не е хич информативно според мен.

А сега на въпроса ти - за 1.8 бензин при големи задръствания като например в София 12-13 разход си е съвсем нормален. 9 разход извън града може да е нормален при натоварена кола + климатик + евентуално други условия (много широки гуми, зимни гуми, т.н.). Но при нормално натоварване и без да се настъпва, както го описваш, според мен разхода е висок. Евентуално нялкой колега с такъв мотор да помага с причини, но според мен е най-добре да прежалиш 20-30 лева и да отидеш някъде да я погледнат в сервиз.

Успех

... и мир (peace) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявяйте колеги не съм искъл да прозвучи така!! Всичкижпримери съм ги дал с празна кола и нормален трафик живея в град с горе-долу средно натроварено движение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми в такъв случай колега, щом не ти е тежък десния крак, ми се струва че е малко високичък разхода за А3 1.8 . Толкова ли няма около теб свястна диагностика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е - на мен A4 1.8 ADR по книжка ми го дават градското 12,2/100 и с пуснат климатроник и в Софийския трафик - толкова си ги дава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е - на мен A4 1.8 ADR по книжка ми го дават градското 12,2/100 и с пуснат климатроник и в Софийския трафик - толкова си ги дава.

Само дето колегата пита за А3 и не за София ;):f_ck_you:

Информация за А3 (и други).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Висок е. На А4-ката ако карам извънградско без да превишавам 110 разхода ми е 7.5/100. За градския е много относително. Мотора е 1.8, ADR.

Редактирано от Shubert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

другия път като пускаш теми бъди информативен в заглавието,такива писъце директно се изтриват съгласно правилата.

Абсолютно нормален разход,ако джамбазина(аверчето,тариката,или там който ти я продаде колата) те е уверявал,че НИКОГА няма да надхвърлиш 10-те заветни литра на 100 В ГРАДА......,иди и го задврати да не лъже повече така :rolleyes: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ти е висок ми се струва аз съм с А3 1,8Т и в СОФИЯ го с леко каране го докарвам до 11-12. твоя трябва да е 10-11 особено в по-малък град. А извън градско нормално със 140км/час ми е към 8/100.

Редактирано от fizo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе за 8 на -100л. при скорост 140км. :rolleyes: Моята ADR и при 140км е 10л.

аа колега недей сега,че някой веднага ще изкочи с разход 6/100 остави ги да си пишат аз много съм спорил за разход ама не искам повече да споря в крайна сметна не им го наливам АЗ те си сипват те си знаят ама не си признават. И аз съм като тебе 10л. бензин а ако карам на Гас па толкова,в града (Пловдив) до към 14 отива гас с климата и 17-ки гуми.Сори за спама ама това беше за А4 ADR според мен на А3-то ще това -1 литър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Русе с А4 1,8 Т средно 13-14 ,като почна да чешя крастата на бмв-ца и голфчета отива 16-17 . Бал сам и майката за това съм я взел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам 8/100 извънградско без майтап меря го почти всеки път като излзиам от Сф. Иначе като я настъпя като трябва може и над 15 да качи и то без много, много да се замисля :rolleyes:

Редактирано от fizo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ебаси гладните малолитражки

то големите мотори горят толкова

за мене споменатия разход е висок - препоръчвам ти диагностика, и то в движение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно нормален е този разход за този мотор.Попринцип ако си в София,градското хич не го засичай,взимай под внимание извънградското. Най-обичам като ми кажат,че 1.8 и 1.8Т едвааам давали 10-11л/100км. и то заради такива ,като ти даде колата 13 и си мислиш че нещо не е наред.

Аз съм с 1.9 ТДИ п.д. 131к.с. и градското ми е около 7.5-8л./100км. и се е случвало в "хубавия" софийски трафик да стигне до 13л/100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя спор е "вечен" като Вселената,още с Големия взрив се е зародил и ще си отиде до края на света нерешен.

Темите по въпроса са вероятно някъде към стотина хиляди,ама защооооо,ама каааааааак,ама възможно ли е да ХАРЧИ МАМИЦАТА ИИИИИ ТОЛКОВАААААА?!?!?!?!?!?

Еми това е,докато се четат рекламните диплянки и 12-15 годишните таралясници се считат за нови новенички от магазина,ще има и ревове от сорта.СВИКНЕТЕ че не карате Перпетуум Мобиле ВЕ :) ,няма начин колите ви да връщат в резервоара.Горят си здраво и с възрастта ще горят още повече.Колега пуснал темата......,ский сега........,значи......,иди в официалния доставчик на Ауди за региона ти,поръчай си де що има датчик,клапан и командна и диагностична електроника по колата си,после.......,отвори си двигателя,купи си нови бутала,сегменти,биелни и основни лагери,направи шлайф на цилиндри,купи си комплект разпределителни валове,верига,обтегач,комплект клапани,водачи и гумички,комплект хидравлични повдигачи.....,там де що има гарнитури и подобни,събери си го двигателчето и ТИ ГАРАНТИРАМ,ЧЕ РАЗХОДА ТИ СЛЕД РАЗРАБОТВАНЕТО НА ПРАКТИЧЕСКИ НОВИЯТ ТИ ДВИГАТЕЛ ЩЕ Е АКО НЕ ДРАСТИЧНО,ТО С ПОНЕ ЛИТЪР И ПОЛОВИНА НАДОЛУ!!!

Ако не падне......,значи можеш да пренапишеш наново теорията на двигателостроенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Из Ауто.ру....

Максимальная скорость 202 (197) км/ч

Время разгона (0-100 км/ч) 9.7 (11.3) c

Расход топлива в городе 10.6 (11.9) л/100км

Расход топлива на шоссе 6.2 (6.8) л/100км

Расход топлива Смешанный цикл 7.8 (8.7) л/100км

В града може да има много субективни фактори, но извън него би трябвало да е по-близко до каталожните данни. Еле пък де е 9/100, къде 6 и нещо...

Редактирано от andre7080
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еле пък де е 9/100, къде 6 и нещо...

Елее аз пък не видях някъде да пише,че е чисто нова колата.За да сравняваме чак толкова призизно.Виш ако беше 10+ извън града съглесен съм да се притеснява човека + това ние не знам какви гуми е сложил ти хакни едни 18-ки качете се тримка по 100 ина килца пък после засичай.

Редактирано от Lex_Luthor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравехте колеги наскоро си купих А3 1.8 125 кончета хареса ми колата да си я карам но ми се струва че разхода на безин в гарада е доста голяам за мен и мойте възможности 12.5 -13литра на 100километра. Искъм да попитъм реален ли е тоя разход или колата ми има някъкъв проблем обслужил съм я изцяло и си я карам доста спокоино без да я натискам а извън града ми пада на 9 на 100 при скороост не повече от 110км. ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ

Според мен радхода е малко висок , но всичко е много субективно. Зависи къде как и кога караш, но за град от малък тип , при нормално каране разхода ти е завишен. Аз съм постигал с нормално каране с 1.8Т минимален среден разход от 6,6 литра на 100 км при измината дистанция от 250 км само извънградско каране (Пловдив-Смолян-Рудозем-Смолян-Пловдив)

Но, при настъпване в града рахода може да се завиши в пъти :stupid: . Напоследък винаги съм със среден раход от около 10/100 или малко под този разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елее аз пък не видях някъде да пише,че е чисто нова колата.За да сравняваме чак толкова призизно.Виш ако беше 10+ извън града съглесен съм да се притеснява човека + това ние не знам какви гуми е сложил ти хакни едни 18-ки качете се тримка по 100 ина килца пък после засичай.

30% разлика малко ли Ви се струва колега? Никъде и не пише, че е на 2 билиона км... Как моите коли(и не само), все преди 2000г горят точно колкото им дават по каталог :stupid: Всяка изправна кола трябва да гори с много малки отклонения от каталожните данни, вървежа също... ПРимери 1000000...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A4 ADR градско в София (преди да сменя термостата) ако ми паднеше до 13-14л. вдигах банкет ... след като го смених: приблизително 11 градско и 6.5-7 по магистралата с 110 без резки движения на десния крак, иначе карам от бензиностанция до бензиностанция :hilezh: .... та все си мисля че е малко висок за изброените условия! Както други колеги те посъветваха една диагностика няма да ти е излишна !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каталожните данни за извънградско се измерват при 90км/ч,на равно и на стенд,което изключва челното съпротивлението. Нали се сещата,че при нарушаване на някои от тези условия дори и малко разхода ще скочи.Изводите са за вас.

Това пък,което каза Нико също е съвършено вярно-едно е кола на 12+ години,друго е новата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...