Jump to content

Нормален ли разход от 12-13 лтр.


Yed

Recommended Posts

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

колеги и аз имам а3 1.8 125кс AGN,не ми харчи толкова много изван градско 7/100 ПРИ МЕН НЯМА ГРАДСКО и незнам за разхода градско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз чух такова нещо но знаеш ли каква е разликата като например аз трябва да съм с 15-ки а реално съм с 17 ?

http://www.diana-ltd.com/

Най-отдолу на страницата има калкулатор точно за тези разлики. няма значение джантата, ако си с ниско-профилни и външният ти диаметър е същия като на стандартните ти гуми няма разлика в показанията и пробега.

Редактирано от Minkooov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а аз сам с А4 1.8Т и в софия ми харчи 10 с нормално каране,а с яко настъпване и климатроник малко над 11/100 ми дава,а при А3 което е по леко със същия двигател трябва да ти е по малко с 0.5л разхода поне :puke: поне според мен

ама това го казваш сериозно :D ?

Разхода на моята А3 от неделя: смятано от лампа до лапма само градско каране, без климатик - сипани 10 лв. и нещо, който по бележка бяха 5.53 литра изминах до следващото светване на лампата 60,5 км. Нормално градско каране без излишно юркане на колата.

A ти разбираш ли колко грешно засичаш :)))))

по темата : последното зареждане на мен (от горе до лампа и обратно), на една и съща бензиностанция, на една колонка, докато спре пистолета ми е 11.5 :D

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.............и въпреки всичко барон Фон Мюнзаузен ЩЕ ЖИВЕЕ ВЕЧНО!!! :stupid::blink::hilezh:

И не само той :) .

Нормално е поне според мен мойто 1.60 с климатроника харчи по 9-10 градско, като града е София

Колега тоя разход градско в София можеш да го докараш само на северната дъга на околовръстното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A ти разбираш ли колко грешно засичаш :D ))))

Само не разбрах, ако от лампа до лампа заредя 10 литра и измина около 85 км с тях градско (както се случи), това нищо ли не значи? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тоя разход градско в София можеш да го докараш само на северната дъга на околовръстното.

... при попътен вятър :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

колеги моя АДР 1,8 125 автоматик ми дава 13,14 в града и 11 извън него обаче имам лек мирис на бензин в купето може и затова да е гледах за течове и няма никаде някои ако кара автоматик да сподели колко е неговия

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата...Аз карам А3 1.8 AGN и в Благоевград нормално каране през зимата 10 (лятото предполагам пак там някъде) а извън градско пак с нормално каране около 7 :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата...Аз карам А3 1.8 AGN и в Благоевград нормално каране през зимата 10 (лятото предполагам пак там някъде) а извън градско пак с нормално каране около 7 :flehan:

И аз карам същия мъртвец ама с 17-ки и 225/45,същия разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата...Аз карам А3 1.8 AGN и в Благоевград нормално каране през зимата 10 (лятото предполагам пак там някъде) а извън градско пак с нормално каране около 7 :flehan:

И при мен е същият разход. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата...Аз карам А3 1.8 AGN и в Благоевград нормално каране през зимата 10 (лятото предполагам пак там някъде) а извън градско пак с нормално каране около 7 :hilezh:

Аз съм със същият мотор карам колата вече 4 години в София разхода под 11,5 не съм успявал да го сваля лятото съм с 205/55/16 зимата 195/65/15. Извън градско съм успявал да го сваля до към 6 само с двама човека и без климатик с каране до 90. С каране около 160-180км климати пълен багажник и 2-ма човека в колата около 8,5-9.

P.S. имах твоят проблем с извън градският разход, но се оправи след като смених дебитомер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:steinigung: А3 1.8 125к.с. разход градско около 10-11 газ,но не смятам че карам на бенз. докато не си прехвърли на газ.Важно е за колата да е нормален термостата според мен, приятелката ми кара голф 1.8 който не загрява повече от 70 градуса в задръствания мин.13 бенз. Редактирано от milenvg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкопали сте пак старичка тема :blink: Градските разходи, които чета ми се струват нормално обаче извън града нещо не е добре положението според мен.

Моята кола гори 14-15-16 градско, само на къси разстояния се кара. Много е разбира се. Обаче извън града на няколко пъти засичам - около 300км преход, 80% извънградско, разход - 7,4л. Пред половината време е работил и климатроника! Скорост 90-120, най-често около 100. Карам и допълнителни 200кг.

Това го засичам 3 пъти вече и все толкова излиза. Виждате, че градския ми разход понякога е повече от двойно.

Не разбира обаче как а3 ще гори 8-9 извънграда със спокойно каране?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен при нормално каране в София - 13л./100 км., намирам го за нормален, но извънградския ми се струва висок - 8-9 и то с не повече от 90 км/ч, за да си направя експеримент, колата е А4 1.8 Т, как се постига - 7 и нещо :eusa_pray: за да го направя и аз :flehan::flehan::flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...