Jump to content

Отново за климатроника....


Recommended Posts

Здравейте отново, значи днес бях на майстор за климатроника , набутах се със 100 лева, ама да речем че ще за добро , защото ходих да питам как така конденза от работата на климатика ми изтича понякога в краката ...(вярно че е готино в жегата , ама ...не бива), та отговор не ми дадоха ами предложиха да донапълнят с фреон ......., но въпроса ми е следния за моята кола ауди 100, AAD, 115 коня , 1992 г. има ли филтър на климатроника или не , защото майстора твърди че тази кола нямала????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аман от "майстори" братче... :dance:

за какво да ти дозареждат фреон-климата бачка ли-щом има конденз значи бачка!

провери си дренажа на кутията на изпарителя и евентуално си го коригирай/отпуши.

филтър може да има може да няма-има коли с клима и без филтър (моята) както и с филтър и без клима... :angry::dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз разбрах , че е така ама както и да е сега поне охлажда по-бързо, а относно този дренаж се чудя и аз как да го отпуша защото се намира изцяло под капака на изпарителя а там бъркане няма , ако знаеш начин , моля казвай .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото ми каза майстора дет ми оправи климатика на мене - на ауди 100 филтъра е без климатик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора ако някой знае как се сменя филтър за климатроник на audi b4 coupe, или поне къде да отида да ми го сменат, да каже. пък ако имате и ценоразпис перфектно. двигателя е ABK

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора за кой филтър говорите- за филтър-дехидратора, който е част от системата на климатика; или за хартиения филтър- дето пречиства въздуха, засмукван от вън?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, значи днес бях на майстор за климатроника , набутах се със 100 лева, ама да речем че ще за добро , защото ходих да питам как така конденза от работата на климатика ми изтича понякога в краката ...(вярно че е готино в жегата , ама ...не бива), та отговор не ми дадоха ами предложиха да донапълнят с фреон .......,  но въпроса ми е следния за моята кола ауди 100, AAD, 115 коня , 1992 г. има ли филтър на климатроника или не , защото майстора твърди че тази кола нямала????

Здрасти,

Имам същата кола като твоята. Гарантирам ти че филтър на климатроника нямаш.За водата в краката мисля, че вече ти казах - 100 % са ти запусхени отводнителните канали отпред където са ти въздухопроводите на климатроника.Отвори предния капак и ще видиш една голяма пластмасова кора към чистачките. Махни я и ще видиш 2 дупки, които най-вероятно са запусхени с боклуци.

Надявам се дасъм помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи става въпрос за филтъра който се намира под таблото, не този който е при двигателя. Намира се в една черна кутия в която е един малък фреонов радиятор, на тази кутия е и вентилатора. Самия фреонов радиятор също е запушен. Аз резнах с флекс тая кутия и почистих малко радиятора но беше много замърсен. След това запоих кутията с поялник. И в крайна сметка пак духа слабо, за това предполагам че зад радияторчето има филтър който се е преебал. Та ако можете, помогнете, ако знаете ниякъде сервиз за смяна на този филтър или да могат да ми пречистят системата поне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Имам същата кола като твоята. Гарантирам ти че филтър на климатроника нямаш.За водата в краката мисля, че вече ти казах - 100 % са ти запусхени отводнителните канали отпред където са ти въздухопроводите на климатроника.Отвори предния капак и ще видиш една голяма пластмасова кора към чистачките. Махни я и ще видиш 2 дупки, които най-вероятно са запусхени с боклуци.

Надявам се дасъм помогнал.

Да , наистина до едната дупка за отпушване стигнах и я почистих -имаше боклуци, ама точно под кутията с изпарителя май се намира изхода на този дренаж и там без разкачане на цялата система не може, поне аз не намирам начин да бръкна и да почистя....., ще продължавам да да опитвам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно, почистването на целия климатроник е много сложна процедура. За да стане както трябва се разглобява цялото табло, сваля се цялото управление на климатроника и т.н. С една дума цялата процедура първо ще ти струва към 300 лв. с източването на стария и вкарване на нов фреон. Аз лично се птказах да го правя не толкова заради парите.На мнение съм, че винаги при разглобяване на таблото след това не могат да го напаснат както трябва и ще има някои счупени щипки и прочие дребни проблемчета.

Поне аз под изпарителя до сега не съм намирал отводнителен канал. Та като застанеш с/у колата мисля , че едната дупка беше в лявата половина, а другата в дясната.Не съм много сигурен, че отдавна не съм ги почиствал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...