Jump to content

Подмяна на механизъм на прозорец


Donchev 90

Recommended Posts

След дълго търсене из цяла България,не успях да намеря пластмасовите държачи за моето АУди,и реших да купя целия механизъм без машинката ,който ми излезе 70 лв чисто нова от магазин КОСЕР .

Ето и няколко снимки

2063854.jpg -СТАРИЯ МЕХАНИЗЪМ

2063855.jpg

2063856.jpg

Редактирано от Donchev 90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега точно в кв.Княжево не мен с подняната и смяната ми взеха 60 лева с еднодногодишна гаранция.На много лесно място е точно преди да завие трамвая за последната си спирка малко по нагоре по булеварда .. мисля че Цае Борис беше ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,счупиха се пластмасовите държачи ,къде ли не търсих и не питах намерих ги само за Ауди А3 ,но те не стават за А4 на цена от 8 лв броя.Докато намерих целия механизъм и го монтирах сега е перфектно.Не мога да повярвам ,че немеца ги е направил така глупаво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мерси за отговора, но ще те потормозя още малко :rolleyes:

При мен проблема е следният - стъклото се сваля без проблеми, но като тръгне да се качва и изчатква нещо и механизъма продължава да работи но стъклото увисва - при теб така ли беше? Сега някак си го изтиках до горе и му откачих буксата, че да стои поне затворено.

При мен колата е а3 и предполгам, че може да мина само със тия държачи - лесно ли се сменят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,счупиха се пластмасовите държачи ,къде ли не търсих и не питах намерих ги само за Ауди А3 ,но те не стават за А4 на цена от 8 лв броя.Докато намерих целия механизъм и го монтирах сега е перфектно.Не мога да повярвам ,че немеца ги е направил така глупаво

Водачите ли имаш в предвид ? Тези на които е хванато стъклото и се движи по релсите на механизма ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водачите ли имаш в предвид ? Тези на които е хванато стъклото и се движи по релсите на механизма ли ?

Да,точно тях колега

Колега мерси за отговора, но ще те потормозя още малко :rolleyes:

При мен проблема е следният - стъклото се сваля без проблеми, но като тръгне да се качва и изчатква нещо и механизъма продължава да работи но стъклото увисва - при теб така ли беше? Сега някак си го изтиках до горе и му откачих буксата, че да стои поне затворено.

При мен колата е а3 и предполгам, че може да мина само със тия държачи - лесно ли се сменят?

Да ,същото ,само,че като се свали прозореца изчатка на пластмаса 4-5 секунди и повече не се вдигна, а се чува ,че машинката работи.За А3 е по лесно,защото тези държачи (водачи ) се продават отделно и в Русе цената им е 8 лв парчето и смяната не е много лесна ,поне за мен :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сори, че ти ползвам темата, ама се надявам да не се сърдиш :(

Искам да попитам дали някой знае от къде в София може да се купят тия пластмасови държачи и дали някой ги е сменял?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги,

Явно това е проблем, който тормози доста от нас. :lol:

Аз лично намерих решение: комплект пластмасови държачи-30лв.

post-41599-1250786996.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете за непълната информация в предния пост.

Комплекта си го купих от едно магазинче в Шумен.

Доставен е за някой и той не си го е взел, и така се уредих аз.

Смяната не е много трудна=20-30 мин сам човек на тъмно :lol:

Ако има интерес някой от Вас, ще говоря с момчето от магазина да праща по куриер или нещо такова,но си мисля, че

щом аз намерих в Шумен, би трябвало и по другите градове да има- не по големите сервизи ,защото в софтуеъра ,който използват

тези малки чупливи нещица ги няма като резервна част и съответно продават целия механизъм (200лв) по моргите пък е 80лв.

post-41599-1250788070.jpg

post-41599-1250788216.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,счупиха се пластмасовите държачи ,къде ли не търсих и не питах намерих ги само за Ауди А3 ,но те не стават за А4 на цена от 8 лв броя.Докато намерих целия механизъм и го монтирах сега е перфектно.Не мога да повярвам ,че немеца ги е направил така глупаво

Колега няма нещо което в ЕТОСА да го има като номер и да не могат да ти го доставят в Ауто+, просто няма. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Темата нещо позамря.Аре някой който е по наясно да даде номер от ЕТКА, ЕТОС,каквото и да е,за да можем да ги тарсим тези водачи по някакав номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За плевенчани да кажа, че аз си ги купих от магазина на бачи Милен Динков до автомивката на Гергушки за около 20лв. Не се лъжете да си ги сменяте сами - НЕ Е ЛЕСНО ( оня дето па и на тъмно ги смена - лъже) Хората са казали: 1 кило брашно да имаш - дай го на майстор да ти направи хляб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги тези белите водачи са като от лъки бой само като ги гледам и с поглед се чупят. Ето тук е истината www.mikrondocev.com обаждате се казвате какво ви трябва и те ви го пращат, ако го имат налично, ако не го правят. От 2 години съм с техни водачи и трябва да ви кажа, че няма мърдане. Ето и как се сменяват http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=66178 успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... От 2 години съм с техни водачи и трябва да ви кажа, че няма мърдане.....

При мен пък единия издържа една година и се извади метала от пластмасата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
Аз съм от Русе колега ,и да дойа до София ... :)

колега, гледам че поста ти е доста стар, но ще съм много благодарен ако кажеш дали ли се справил и от къде си взел

Редактирано от streetracer1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,счупиха се пластмасовите държачи ,къде ли не търсих и не питах намерих ги само за Ауди А3 ,но те не стават за А4 на цена от 8 лв броя.Докато намерих целия механизъм и го монтирах сега е перфектно.Не мога да повярвам ,че немеца ги е направил така глупаво

колега, поста ти е стар, но ако си спомниш къде си намирал за а3 ще съм ти много благодарен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...