Jump to content

Затъмняване на прозорци


Ganev87

Recommended Posts

Момчета около Пазарджик,Пловдив да знаете някой добър майстор за лепене качествено, и да работи с хубаво фолио ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове проблема със закона е на този който не го познава.Разберете си правата и да видим дали ще ви се правят на интересни куките.Така закона казва че се забранява затъмняването на предното и предните странични стъкла,а на задните странични се разрешава когато имате огледала за виждане назад,а за задното не пише че е забранено,но непише че е и разрешено.Едно е ясно ако ви пишат акт за задното ще падне в съда.Другото което искам да ви кажа е че милиционера на улицата неглобява,той съставя АУАН(акт за установяване на административно нарушение),демек той само го установява.Съдът е този който налага глобата ако прецени че има нарушение,така че понякога е хубаво не да давате 20-о левки,а да си обжалвате.Трето и сигурно най-важното е ,че откакто сме членове на Европеиския сьюз ,у нас важат законите на ЕУ,които са над нашето законодателство и респективно над Гръцкото.Аз няма да лъжа честно казано не съм се интересувал какво казва ЕУ за затъмнените стъкла,но каквото е-това е ,и ното гръцки нито френски куки могат да ви глобяват.Ще се поинтересувам,но незнам дали ще успея.Ако някой е мераклия да потърси и той и да пише,щото лято идва и моренцето е гръцко :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок тук се разминаваш с 20лв,а като те спрат у Гръцко и ти напишат акт за 200-300 евро и повече кво правиш?

Какво гласи европейския закон,за да знаем как да реагираме било тук или в ЕУ?

В събота имам час за фолио във Варна и в момента съм пред голяма дилема?!

Предните странични безцветни ли да ги правя или всички странични с най-малкия процент затъмнение?! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок тук се разминаваш с 20лв,а като те спрат у Гръцко и ти напишат акт за 200-300 евро и повече кво правиш?

Какво гласи европейския закон,за да знаем как да реагираме било тук или в ЕУ?

В събота имам час за фолио във Варна и в момента съм пред голяма дилема?!

Предните странични безцветни ли да ги правя или всички странични с най-малкия процент затъмнение?! :hilezh:

Е тва ми се струва глупаво! Няма как да се съобразяваш със всички закони навсякъде. Например, ако си украинец, дето там 100% затъмняване е позволено, кво? Не можеш да излезеш с колата си из европа ли? Глупости.

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги затъмних вчера при колегата bulaki със "SUN-TEК" - High Performance и стана добре. Доволен съм от работата на колегата и от тоналността, щото доста я избирах.

post-9911-1271975408.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги затъмних вчера при колегата bulaki със "SUN-TEК" - High Performance и стана добре. Доволен съм от работата на колегата и от тоналността, щото доста я избирах.

И колко пари ти излезна? И това с фолио ли е или тонаж?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малък процент няма смисъл.. 1во- защитата на самото фолио (ако има такава) е еднаква, без значение тона. 2ро - ако те спрат от КАТ пак ще се хванат за фолиото, пък дори и да е с мин.затъмнение (пак ще личи че си барал нещо по джамовете)... Така че.. праскай смело най-тъмното и до когато издържиш! Все пак и майстора е човек, и той семейство храни.. :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малък процент няма смисъл.. .

Има. Но само при грамотна изработка и само при светъл интериор + шибидах. Идеята е да има отразена светлина отвътре. Ефекта става супер интересен. На пръв поглед въобще не се разбира, какво не е наред с колата, но оставя някакво луксозно впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задното+задните странични?Предните с прозрачно ли са или нямат фолио?

Задното+страничните на комбито+на задните врати. На предните врати си беше леко зелено, но сега, като че ли се получи ефект да изглеждат по-тъмни, може би щото в цялата кола стана леко по-тъмно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Интересува ме за А4 комби, задните + задния на 100%, предните на 30%, и по възможност челния 15-20% с лилав отенък ! Място и цена ? Пишете на ЛС !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фолио с лилав отенък не съм срещал (освен старо, изсветляло и некачествено фолио). Предни стъкла с 30% затъмнение са все едно без затъмнение. Минималното затъмнение, което предлага тониращото фолио е 50% (има и фолио с 20% "затъмнение" но то не се забелязва и е доста скъпо). Стандартно автомобилните стъкла (било те дори и чисто бели) ограничават преминаването на видима светлина през тях в определен процент. Стандартно тонираните стъкла на повечето автомобили създават около 10-15% отразяване на видимата светлина. Към това "затъмнение" трябва да се прибави и затъмнението, което добавя фолиото и се получава крайния резултат. С 2 думи под 30% реално отразяване на видима светлина няма начин да се постигне. В същото време в повечето европейски страни позволено е затъмняване на челно и странични стъкла НЕ ПОВЕЧЕ от 15%. Смятайте как ще стане това с каквото и да е фолио.

Дори и целофан от бонбони да залепите пак давате основание на КАТ да ви пише акт.

Аз ИМАМ фолио на предните стъкла, което е със 70% светлопропускливост и с 39% TSER(total solar energy rejection). Единствената причина все още да е на стъклата ми е, че не се забелязва. Тоест - ако искате да имате фолио, което да ви дава комфорт през лятото и да нямате ядове с полицията е само това варианта. В случая трябва да се интересувате колко слънчева енергия отблъсква то (демек какъв TSER има). Ако искате да сте "лоши", "тарикати" и т.н. слагате каквото и да е тониращо фолио (дори и най-евтиното)и плащате, докато един ден не ударите греда с полицай, който не взима пари.

Редактирано от neon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за % нещо ме обърква ... щото като гледам снимки в интернет на 30% или 35% си тъмнее и си е основание от органите на КАТ за заяждане и т.н

Освен нещо представите за проценти да се разминават незнам :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

за колегите от югозападна България, ефтина и качественна работа само в Сапарева баня!!! Аз само там ходя. Момчето работи директно с вносителите на "3М", "GLOBALL", и вносителите на "LUMMAR"! Е които иска има и менте фолио, което се продава по авточастите но не си заслужава!!! А3 8L фолио "GLOBALL" истинско американско фолио 99% ув защита 120лв. С менте американско без ув защита 60лв. За контакти на маистора пишете на лч. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еб...и цените не че съм скръндза или каквото и да е ама в Айтос от където съм ,по принцип вземат по 15- на страна и 30 за задното говорим за хубаво фолио не онези по 3-4 лв дето като си свалиш прозореца 2 пъти и заприличва на смачкан вестник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...