Jump to content

Windows 7


Recommended Posts

A всъщност човека пита за х64. :2gunsfiring_v1:

Ще разсясниш ли всъщност каква е разликата на нас неосведомените :zustimm:

http://en.wikipedia.org/wiki/X86-64

The terms x86-64 and x64 are often used as vendor-neutral terms to collectively refer to x86-64 processors from any company.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкарал съм го на Acer D150 с 2GB RAM и се държи учудващо добре...

Даже нямаше нужда да му търся драйвери :2gunsfiring_v1:

P.S. Ако някой не знае, това е малък и бавен нетбук :zustimm:

Редактирано от ggatwo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще разсясниш ли всъщност каква е разликата на нас неосведомените :2gunsfiring_v1:

http://en.wikipedia.org/wiki/X86-64

The terms x86-64 and x64 are often used as vendor-neutral terms to collectively refer to x86-64 processors from any company.

Странно е, че са написали amdX64 - при положение, че самите 64 битови инструкции би следвало да се разглеждат на ниво ОС,

а не процесор.

Може би е просто печатна грешка.

@Иво - ако имаш възможност да го пробваш ще е супер.

Но опитай след това да си "оживиш" XP-то, като му инсталираш малко софтуер - Офис, Демон тулс и т.н.

При мен във VMWare - всичко работеше супер стабилно до един момент. От там на сетне - всеки опит да стартирам някаква инсталация вътре

във виртуалната машина - завършваше с тотално успиване на компютъра... Което ме навежда на мисълта, че сигурно ползва някоя инструкция самата ВМ,

която не се обработва читаво от хостващата ОС (в случая Уин 7).

Редактирано от Viper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го сложил 7-цата и на настолното PC и на ноутбука и се държи перфектно, бърз лек и удобен, екстра е.. като говоря за x64 варианта, 32 битови не слагам отдавна... със хиледите програмки и глупости дет съм му наслагал заема 18гб хард и 2.2гб рам със отворени кво ли не скайпове winamp firefox и куп други, като се има предвид че съм му махнал изцяло виртуалната памет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно е, че са написали amdX64 - при положение, че самите 64 битови инструкции би следвало да се разглеждат на ниво ОС,

а не процесор.

Може би е просто печатна грешка.

Не е печатна грешка разбира се.

Така е правилно да се пише защото x86-64 е спецификация на AMD.

Те са я разработили.

В последствие е преименувана от тях на AMD64

Това е официалното име и Интел ползват дизайна на AMD.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е печатна грешка разбира се.

Така е правилно да се пише защото x86-64 е спецификация на AMD.

Те са я разработили.

В последствие е преименувана от тях на AMD64

Това е официалното име и Интел ползват дизайна на AMD.

Все пак Майкрософт си наричат архитектурата х64, а не amdх64 -

от там изхождам, но вероятно си прав.

Т.е. би следвало под Win7 x64 да работи - дано да е така :)

:gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

На работа ми се налага да ползвам VMWare. Много ме дразни щото реалните ни машини са с 1GB RAM, което за нас е комично. VMWare-а се влачи ужасно, особено ако на компа съм си пуснал всичко необходимо за работата. Отскоро ни разрешиха по желание да ползваме и VirtualBox. Сега го разцъквам него. Имат си плюсове и минуси и двете решения. На VirtualBox-а сякаш е малко по лек. Кефи ме, че може да си шернеш на реалната машина няква папка и тя директно се вижда от VirtualBox-a, а не се налага да правиш drag&drop като на VMWare. Лошото на VirtualBox-a е, че ресайзва размера на имиджа динамично и съответно постоянно пише по харда.

Иначе тия дни ще пробвам, като ми остане малко време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На работа ми се налага да ползвам VMWare. Много ме дразни щото реалните ни машини са с 1GB RAM, което за нас е комично. VMWare-а се влачи ужасно, особено ако на компа съм си пуснал всичко необходимо за работата. Отскоро ни разрешиха по желание да ползваме и VirtualBox. Сега го разцъквам него. Имат си плюсове и минуси и двете решения. На VirtualBox-а сякаш е малко по лек. Кефи ме, че може да си шернеш на реалната машина няква папка и тя директно се вижда от VirtualBox-a, а не се налага да правиш drag&drop като на VMWare. Лошото на VirtualBox-a е, че ресайзва размера на имиджа динамично и съответно постоянно пише по харда.

Иначе тия дни ще пробвам, като ми остане малко време.

VMWare-a позволява (с някои ограничения) share-ването на партиции от хостващата машина (но това естествено не работи под GUID партиции)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На работа ми се налага да ползвам VMWare. Много ме дразни щото реалните ни машини са с 1GB RAM, което за нас е комично. VMWare-а се влачи ужасно, особено ако на компа съм си пуснал всичко необходимо за работата. Отскоро ни разрешиха по желание да ползваме и VirtualBox. Сега го разцъквам него. Имат си плюсове и минуси и двете решения. На VirtualBox-а сякаш е малко по лек. Кефи ме, че може да си шернеш на реалната машина няква папка и тя директно се вижда от VirtualBox-a, а не се налага да правиш drag&drop като на VMWare. Лошото на VirtualBox-a е, че ресайзва размера на имиджа динамично и съответно постоянно пише по харда.

Иначе тия дни ще пробвам, като ми остане малко време.

От 3 седмици съм само с Windows 7, като XP ми е на виртуална машина под VMWare 6.5. И под vmware можеш да шернеш диск от хост машината като аз съм го map-нал постоянно под виртуалната и по този начин от виртуалната всичко изглежда както преди ъпгрейда. Компютъра е ноутбук с Т9300 и 4 ГБ рам. Пуснах и XP mode но нещо не съм толкова доволен колкото от VMWare. Няколко човека се оплакаха от процесор и памет - в момента и на двете неща цените са убииствено низки (16$ за 1 ГБ) - добавете памет или добър процесор (ако не греша Е5200 е първия който поддържа виртуализация и струва 72$, а ако той не поддържа то Е6300 струва 92$). Дори и да не се ползва компютъра за правене на пари, времето което губите да го чакате е много по-скъпо от тези две неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 3 седмици съм само с Windows 7, като XP ми е на виртуална машина под VMWare 6.5. И под vmware можеш да шернеш диск от хост машината като аз съм го map-нал постоянно под виртуалната и по този начин от виртуалната всичко изглежда както преди ъпгрейда. Компютъра е ноутбук с Т9300 и 4 ГБ рам. Пуснах и XP mode но нещо не съм толкова доволен колкото от VMWare. Няколко човека се оплакаха от процесор и памет - в момента и на двете неща цените са убииствено низки (16$ за 1 ГБ) - добавете памет или добър процесор (ако не греша Е5200 е първия който поддържа виртуализация и струва 72$, а ако той не поддържа то Е6300 струва 92$). Дори и да не се ползва компютъра за правене на пари, времето което губите да го чакате е много по-скъпо от тези две неща.

Аз се опитвам да подкарам същото нещо Win7 + XP във виртуална машина.

Дай малко повече инфо за рилийза на Уин-а, който ползваш :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак Майкрософт си наричат архитектурата х64, а не amdх64 -

от там изхождам, но вероятно си прав.

Т.е. би следвало под Win7 x64 да работи - дано да е така :)

:gut:

Майкрософт и много други са решили да бъдат неутрални и ползват името x64 като имат предвид x86-64.

SUN с техния Virtualbox са решили да ползват правилното име за x86-64 и то е AMD64

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко часа съм с Win 7 x64 и вече ме боли главата от него. Гълта рам колкото виста. Не усещам да е по-бърз. Някои драйвери от виста не работят и ме озориха. Скайп 3 не тръгва. Трябваше да инсталирам гадната 4-ка. Нещо не мога да си сортирам папките както желая. Не мога да си сложа toolbar my computer най-отгоре на екрана. Моето мнение е, че има още мнооооооого да се изпипва бозата. Ще си инсталвам пак вистата. :stupid: Знаех си, че такъв ще е резултата, ама реших да пробвам. Между другото сложих една игра и взе, че тръгна на бозата. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма аз и се кефя щото тя самата ме кефи. :flipoff: Движи ми много бързо. От 1 година съм с виста и съм си свикнал с нея. :hilezh:

(CPU: C2D E8400, VGA: 8800GT 512MB DDR3 256bit, RAM: 2x2GB 1000Mhz GSKILL)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен колкото и да не ме кефят шарениите на Виста си сложих 7-цата х64, преди това бях с ХР х64 Като цяло компа ми не е лош Athlon 64 X2 6400+ BE, на MSI K9N SLI Platinum, 8 GB RAM и ATI 4870x2 пак производство на MSI. Някакси все още обаче за този Уин 7 не е добре супортнат хардуера и го забелязах че с неговите си драйвери работи по-добре от тези на производителя. Колкото и да не ми е приятен това е бъдещето, след 2-3 год най-много като спре поддръжката на ХР всички ще преминат на по-нова платформа. Който не иска - има си алтернатива ЛИНУКС :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах що си мислите че 7-цата е нещо по-различно от фейслифтната Vista....и как може Vista-та да не ви харесва, пък се прехласвате по новия и вид :flipoff:. Сега, че има оптимизации и подобрения е повече от ясно...все пак 2 години по-късно излиза. От друга страна си имам едно правило и то е никога да не минавам на нова OS преди да е излязъл първия Service pack за нея....обикновено в него се оправят най-грубите грешки и бъгове, пък и всички са имали достатъчно време да пуснат 2,3 версии на програмите си и да се донастроят към новата среда. Не ме кефи да съм бета тестер и да си късам нервите с дребни проблеми....та горе долу другото лято смятам да минавам на 7-цата....дотогаз ще си карам с "гадната" Vista :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах що си мислите че 7-цата е нещо по-различно от фейслифтната Vista....и как може Vista-та да не ви харесва, пък се прехласвате по новия и вид :flipoff:. Сега, че има оптимизации и подобрения е повече от ясно...все пак 2 години по-късно излиза. От друга страна си имам едно правило и то е никога да не минавам на нова OS преди да е излязъл първия Service pack за нея....обикновено в него се оправят най-грубите грешки и бъгове, пък и всички са имали достатъчно време да пуснат 2,3 версии на програмите си и да се донастроят към новата среда. Не ме кефи да съм бета тестер и да си късам нервите с дребни проблеми....та горе долу другото лято смятам да минавам на 7-цата....дотогаз ще си карам с "гадната" Vista :hilezh:

Ясно е,че е фейслифт на Виста,но за нея излязоха 2 сървис пака.Факт е,че е по-лек и по-бърз.

Виста я правиха от нулата,а 7 ползва много от нея като са оставили само читавите неща(надявам се).

При мен и скоростта видимо е по-добра.Има някой досадни разлики,но като цяло е в пъти по-добър от Виста...за ХР нищо не мога да кажа,не го помня вече :D

Мдаа вече инсталвам Windows Vista Ultimate x64 :P

Хич не ти трябва,бях със същата.Пробвай 7 х64 ultimate и ще видиш разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От обяд до сега се мъчих с тая 7-ца бе човек. Не ми харесва. Все още не е готова за взискателни потребители като мен. :flipoff: Имам си едно хубаво копие на Vista x64 от което съм си доволен, и което вече инсталирам. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От обяд до сега се мъчих с тая 7-ца бе човек. Не ми харесва. Все още не е готова за взискателни потребители като мен. :flipoff: Имам си едно хубаво копие на Vista x64 от което съм си доволен, и което вече инсталирам. :hilezh:

Ти си решаваш.Скоро излязоха RTM като преди това имаше доста бъгави версии...може да си попаднал на такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е по-лек, или просто за 2 години доста хора са си ъпгрейднали машините и за това си мислят така. Може и да е по-бърз /което ще се разбере скоро от многото ревюта, които ще излязат в деня на пускането му/, но при всички положения ще говорим за %-ти /и то ниски/, не за пъти по-бърз.... Като цяло смятам, че преди първия SP не си заслужава миграцията за хора, които в момента са на Виста....за тия с XP става :flipoff:

ПС: Лично аз не смятам, че Вистата е бавна, нито пък нестабилна....Да, гълта повече ресурси от XP-то, ма няма да се върна на него, както и никой няма да се върне на 98....щото пък той направо "лети" в сравнение с тия новите /е и бързо пада по нос, ма тва е друга тема :hilezh:/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...