Jump to content

Странен проблем с А3...


didko_d

Recommended Posts

Нов съм тук, пробвах почти всичко, но проблема ми остана и реших да се пробвам.....

Имам А3 1998, газов инжекцион има следния проблем: при паленето не държи обороти, а веднага гасне, трябва да давам газ постоянно, после като загрее няма вече проблем......освен ако не реша да си пусна климатика... и ако дам на свободна отново изгасва....при пълен ляв и десен завой на свободна също гасне...

Пробвах много майстори но всеки казва различни неща и не знам на кого да вярвам... Моля помагайте...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това кога го прави на газ или бензин.Така както обесняваш ми прилича на малък приток на гориво и саответно двигателя няма мощ.Не съм почитател на газовите истори защото няма специалисти които да ги направт както трябва и след това с тях си издухваш двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов съм тук, пробвах почти всичко, но проблема ми остана и реших да се пробвам.....

Имам А3 1998, газов инжекцион има следния проблем: при паленето не държи обороти, а веднага гасне, трябва да давам газ постоянно, после като загрее няма вече проблем......освен ако не реша да си пусна климатика... и ако дам на свободна отново изгасва....при пълен ляв и десен завой на свободна също гасне...

Пробвах много майстори но всеки казва различни неща и не знам на кого да вярвам... Моля помагайте...

колега,поне кажи какъв ти е мотора. Ако изключим гасненето, нормално ли върви колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ли го казваш?!? Пробвах сигурно всички майстори и всичките различно ми казаха... последно беше - Дебитомер???

А иначе го прави и на газ като е, и на бензин.

1.6 е мотора, иначе колата си е перфектна....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери каква е комперисията като за начало.И аз съм с 1.6 и нямам никакви грижи,без газово съм.За тези двигатели според Autodata дават компресия 10-13 bar. Започни от там пак постепено ще се стигне до решение.Това което са ти казали за дебитомера има логика от него могат да се получат такива ефекти но все пак провери и за друго че не е ефтина част.Виж дали нямаш някъде скъсано по въздуховода след дебитомера.

Редактирано от koko76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време се бях ровил в нета да намеря какви трябва да са показанията на дебитомера при дадени обороти и намерих една таблица която ми беше доста полезна но не знам каде забутах фаила.Можеш от там да разбереш дали ти отчита вярно и дали е тръгнал да си заминава.По спомен там даваха че ако има отклонение 12% от показнията е трагнал вече.Можеш да провериш дали не е замърсен има специални спреьове за почистване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕЕЕ, чак пък компресия :)

Първо виж дали не смуче въздух от някъде, макар, че не всички маркучи се виждат добре. Но най добре иди на свестен сервиз да ти направят диагностика. Колегите от града в който си да те насочат към някой кадърен и на който може да се има доверие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно казано са и правили няколко пъти диагностика, но според тях проблем - няма!!! Още като я купувах я закачих да я гледат, но нищо не излиза....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам каква и диагностика и какво са гледали но ако става дума да се гледа само за грешки това е почти нищо.И аз като си купих мойта и като не разбирах за какво става дума приемах всичко,но като си купих кабел и прочетох и начих доста неща вече не ходя при такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един който само с Audi се занимава и казват че е много добър но там ставало с записване.Ще му взема координатите и ще ти пиша.Мисля че Радо се казваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един който само с Audi се занимава и казват че е много добър но там ставало с записване.Ще му взема координатите и ще ти пиша.Мисля че Радо се казваше.
Еми ще чакам..... и благодаря предварително....!

........и аз съм на опашката :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми дава никакви грешки.Също така при завиванв и при загряла кола,ми се полу4ава налягане във волана и скоростите ми стават по-твърди.а относно изгасянето това е постоянно ,загряла не загряла постоянно си гасне,а да не говорим 4е въобще не мога да си пусна климатика в града,без да давам постоянно газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сервиза се намира като се тръгне по околовръстния път посока затвора и след като минеш подлеза на пътя за Каменар от лявата страна има един авосалон "Европа" след него има автоморга и между нея и авосалона има едно пътче там се намира сервиза.Радо се казва не можах да му намеря тел. но ми казаха че тои и не вдигал на непознати номера.Както ми казаха този 5 години е работил в Германия в сервиз на VW и само с такива коли се занимава и бил много добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам подобен проблем само че при мен не го прави постоянно и с моя майстор се чудим и маем какво става.На газ проблема е доста по сериозен и странното е това че го прави при завои :flipoff: ако ти открият проблема моля пиши!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа при този Радо още не съм намерил време да отида, но говорихме с един мой познат майстор, но без да гледа колата, и каза,

че било стъпковото моторче......?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес ходих да ми 4истят стъпковото мотор4е,ще видим какъв е ефекта.Малко по-добре е но като4ели проблема си го има още! :hilezh:

Сега заминавам към София и ще видя как е!!!ако не ще се ма4им пак с моя 4овек.

Ще пиша какво е станало,ако и ти разбереш нещо пиши,4е направо ми писна да ходя по сервизите!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...