Jump to content

Изгоряла подсветка на термометъра в таблото


jordanik

Recommended Posts

Изгоря ми подсветката на термометъра в таблото на Б4-та и искам преди да сваля таблото да се снабдя с нужата крушка.Имам някакви спомени,че тя трябва да е 12V/0,4W,но нито в ЕТКА,нито в АУТОДАТА намирам необходимата информация.Какви стойности трябва да има крушката на подсветката и има ли значение външния габарит на крушката/ограничено ли е мястото за поставянето и/?Ако ме упътите и откъде най-лесно в София да се снабдя с нея,ще съм много благодарен! :)

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е от Ауто+. Крушките са стандартно 1,1W, макар че аз на мойта сложих 2W. Със специален цокъл са и най-добре свали старата и с нея отиди в магазина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда не съм бил достатъчно прецизен в заглавието на темата.Става въпрос за термометъра показващ външната температура на таблото/дисплея в долната част на таблото/,а не за уреда показващ температурата на антифриза. :)

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно и аз не съм те разбрал правилно. При мен освен за уредите има и отделна крушка за дигиталният часовник, но за дисплея за температурата нямам представа.

Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампето е на 12V, а това му е габарита:

P1070536.JPG

Купувал съм от магазинчета за радиоелектронни резервни части, май са част от подсветката на старите касетфони, има различни цветове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е 1.2 Вата а по-малко.

И накрая идват при мен за светодиод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега де,три отговора и три варианта на въпросната крушка-1,1W,1,2W,0,4W,светодиод. :) Колеги,няма ли някой който наскоро да е сменял тази крива подсветка и да сподели резултата,защото не ми се сваля два-три пъти таблото и да си правя експерименти? :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора е прост. 1.2 Вата се слага на сигналните лампи на таблото. Доста грее. И ще стопи термометъра.

В него е нещо като 0.6 или 0.4 Вата. Ще си купиш китайска и ще свети 3 месеца. После пак.

Ти решаваш кой е верният за теб отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си преправих със светодиод за габарит,изпилих му върха за да "убия" малко насоченоста на светлината щото ми я правеше в точка,иначе трябваше и малко оформяне на пластмасовото легло на крушката,и диода се запоява с прилежащите му резистори.Свети в малко по-ярък цвят от оригиналното,но не е нещо фрапантно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после установих какъв е точния вид на лампичката за подсветката /PN 272-1092, 12V, 60mA, 0,7W/.Използва се за подсветка в доста уреди и изглежда така http://www.gm-trucks.com/forums/lofiversio...php?t85792.html

Сега остана само да видя дали ще я намеря лесно по магазините. :respekt:

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да довърша темата все пак.Смених си въпросната крушчица/доста пипкава работа си е/ и сега термометъра ми свети идеално.Реших да не я търся по магазините,защото със сигурност щяха да ми пробутат китайче.Следвайки съвета на колегата Shado :megacool: се порових малко сред едни стари развалени автокасетофони и сваляйки панела на едно Sony/доста стар модел/ се оказа,че в него има поне 25 такива лампички/бели и цветни с шапчици/,които са идентични на крушката на термометъра,а и със сигурност нямат нищо общо с китайските боклуци. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...