Jump to content

Подсветката на парното на В3


Shado

Recommended Posts

Айде да разкажа как бъзикнах подсветката на парното, което

при мене с трите лампички светеше слабо и неравномерно.

То няма кой знае какво за разказване де: под всеки символ ледче,

под стрелките също, а под средната много.

Сега вече парното ми свети колкото останалите лампета в колата.

Средната стрелка като се врътне прелива плавно от синьо в червено.

Другите две пък, ако не са на някоя от фиксираните позиции не светят.

P1080168.JPG

P1080169.JPG

P1080170.JPG

И те така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ме кефи така аз на мойта бях сложил 2 вата крушки и светеше много добре така губиш голяма част от чара на конзолата всичко трябва да свети едновременно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахам, доуплътнявам си отпуската - тия дни ще подхващам вълшебната ланба дето е като трети фар при тебе :D

Аз също бях сложил 2 вата лампички и светеше по-добре, но не съвсем, поне за моя вкус.

Чара като виртуален фактор в случая е въпрос на още 5-6 диодчета, като ми омръзне така, ъпгрейд през

някоя от дългите зимни нощи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nice

подобно на това го бях правил много отдавна,с тая разлика,че всичко светеше в ярко червено,а само символите в синьо

идеята идваше от там,че всико останало по таблото е в червено и синьо(много малко)

всичко ми тръгна от плеъра и от брат Инкози :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Айде да разкажа как бъзикнах подсветката на парното, което

при мене с трите лампички светеше слабо и неравномерно.

То няма кой знае какво за разказване де: под всеки символ ледче,

под стрелките също, а под средната много.

Сега вече парното ми свети колкото останалите лампета в колата.

Средната стрелка като се врътне прелива плавно от синьо в червено.

Другите две пък, ако не са на някоя от фиксираните позиции не светят.

P1080168.JPG

P1080169.JPG

P1080170.JPG

И те така.

Колега,а как разглоби врътките и как стана номера с преливащата светлина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Врътките се махат:

1. Като подпреш внимателно с права отвертка не от страната на стрелкичката, а точно от срещуположната. С другата ръка хващаш врътката и дърпаш към теб. Има възможност при невнимание отвертката да нарани таблото, затова може да се подложи парцалче или да се използва нещо неметално.

2. Хващат с клещи и дърпаш към теб. Отзад трябва да се покажат болчета, тях ги развиваш.

Редактирано от Marcus Aurelius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на мойте сложих от малките смд диоди , заляти с силикон. Добре се получи , но немога да се оправа с настройките на фотоапарата да се вижда както трябва.

snv82692.jpg

лятото на силна дневна светлина

snv83976.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на мойте сложих от малките смд диоди , заляти с силикон. Добре се получи , но немога да се оправа с настройките на фотоапарата да се вижда както трябва.

Ауууу много готино е станало :hilezh:

Колега разкажи как го направи.

Пусни ако имаш снимка какво е вътре.

Синьото кефи :lol:

Колега vasilnantchev, за врътките - дърпаш смело.

За преливането - под стрелките има диодчета, аз използвах 3мм.

Както каза колегата pif по-нагоре, ако е измислено да свети, то е добре да свети, иначе чара се губи.

Определено първата версия не беше завършена, вече е така:

P1080441.JPG

P1080443.JPG

P1080444.JPG

Преливката на стрелката:

P1080449.JPG

И те така party0006.gif

P1080440.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми са разглабя да го снимам сега , но няма нищо особено . По 7-8 диода по цялата дълцина ( от ония квадратните малките , които светят не точка а 160-170 градуса) , а в врътките на парното вътре в тях син светодиод , най обикновен 3мм.

Диодчетата съм ги лепил с канаколит за светловода , като след запояване всичко е залято с силикон за по добро разпределяне на светлината. Така че и да го снимам отзад се вижда само силикон.

snv83029.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :hilezh: Страхотни идеи за подсветката на парното, браво.

Имам няколко въпроса.

След като сте монитрали диодите от къде вземате захранване за тях ? Предполагам е и едно захранването на всичките диоди, та как са вързани всички диоди, за да използват едно захранване ?

Другото което ми е интересно, скоростния лост лично ли е правен да свети или е копуван допълнително ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Getza, не се бях сетил за смд-тата, страхотно е.

Имам няколко въпроса.

След като сте монитрали диодите от къде вземате захранване за тях ? Предполагам е и едно захранването на всичките диоди, та как са вързани всички диоди, за да използват едно захранване ?

Другото което ми е интересно, скоростния лост лично ли е правен да свети или е копуван допълнително ?

Аз свалих оригиналната подсветка и на нейните букси боднах новата. Диодите ми дойдоха по 5 червени или по 2 от сините на резистор, и после връзка с кабелите.

Тъй като го бях направил веднъж и после реших да ъпгрейдвам и стана некво мазало отзад, направо не е за показване.

Някъде нагоре смело се бях изказал, че е въпрос на 5-6 диода, а то излезе на 50-60 :flipoff:

Свещената тема за скоростния лост има цитати в "Направи си сам" на WV-форума.

И там пичовете бяха подпалили моторетките да си светкат топките :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще започна да майсторя топката.Само ме притеснява как ще пусна проводници от врътките на парното до скоростния лост...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сваляш кората където е скоростния лост, сваляш отваряш отпред врътките на парното и пускаш кабел, ако ще го криеш сваляш и пепелника и кабела ти минава зад пепелника, под кората на скоростния лост и честито :shocked:

ти принципно може и от друго място да си пуснеш ... но в край на сметка нали трябва да имаш и гЪЗЪрията да използваш потенциометъра в таблото ... :shocked:

ПП. Как разбирате аджеба кое е + кое е - ? на диодите специално ?

Редактирано от Михаил Радославов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :shocked: Страхотни идеи за подсветката на парното, браво.

Имам няколко въпроса.

След като сте монитрали диодите от къде вземате захранване за тях ? Предполагам е и едно захранването на всичките диоди, та как са вързани всички диоди, за да използват едно захранване ?

Другото което ми е интересно, скоростния лост лично ли е правен да свети или е копуван допълнително ?

Взима са захранване откъдето взимат стандартните кружки , аз ги изкормих и ползвах тяхната букса.

Свързваш три светодиода последователно и един токоограничаващ резистор за тях (изчислява се по закона на ом , спрямо какъв е пада на напрежение върху всеки диод и тока през него ) , при мен е 100 ома.

На мен ми трябваха осем тройки за цялото осветление на врътките (всяка тройка се вързва успоредно на другите )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взима са захранване откъдето взимат стандартните кружки , аз ги изкормих и ползвах тяхната букса.

Свързваш три светодиода последователно и един токоограничаващ резистор за тях (изчислява се по закона на ом , спрямо какъв е пада на напрежение върху всеки диод и тока през него ) , при мен е 100 ома.

На мен ми трябваха осем тройки за цялото осветление на врътките (всяка тройка се вързва успоредно на другите )

Това написаното е на китайски :flipoff: за хората като мене ... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм,тези бутони,между аварийните и фара за мъгла??Май не съм виждал такива,за какво са?

Предполагам, че питаш мен.

Вертикалната лампичка е от ауди дето е било такси, и е за плафона май.

Аз си превключвам с него външна/вътрешна температура.

Другия, заедно с един на който пише SPV ги свалихме от едно ауди дето е било

полицейско на младини. Грам идея си нямам за какво са.

Може би са били за сирената и лампите.

Копчетата ме кефят как светят и ги набодох в началото заради

шаренийката, но вече си имат функции и даже са ми малко :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Парно версия 3.14 :badgrin:

P1110634.JPG P1110635.JPG P1110636.JPG

Тъй като идеята беше първо да се палят стрелките а след тях символите,

съответно стана малко уплетено с 2 независими кръга от подсветки, но

като се сложи капака не личи :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парно версия 3.14 :badgrin:

P1110634.JPG P1110635.JPG P1110636.JPG

Тъй като идеята беше първо да се палят стрелките а след тях символите,

съответно стана малко уплетено с 2 независими кръга от подсветки, но

като се сложи капака не личи :hilezh:

Много хубаво се получава колега.Платката ти ли си я направи?Аз като видях тази платка ми мина през ума че може да се направят такива и който желае да си купи за колата.Ако има някой желаещ от София да поеме инициатива ще питам в Бг Аудио Клуб дали ще направят платки.Там си практикуват така правят някаква цифра платки за определена схема и който ги е поръчал продава на другите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...