Jump to content

Темпомат (Cruise control) A4 B6


stilko

Recommended Posts

утре като махна всичко и ще преброя пиновете, но ми се струва че е този. Е може и да бъркам де но по една друга снимка се вижда една зеленикава линия на кабела.Ще видим стискайте палци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Тази точка не мога да я разбера добре !? 

1.Свържете 5-ти пин на 16 пиновата ЧЕРНАТА букса (за модула на кормилната колона) с 10-ти пин на 17 пиновата БЯЛА букса под ECU-то. (това горе долу е ясно, само как да разбера как се броят пиновете на бялата букса, пише ли ги някъде ? )

 

2.От 17-пиновата бяла букса към ECU-то на 10-ти пин продължава кабел с цвят СИН+ЗЕЛЕН. (това не знам как да го тълкувам.Трябва 2-ри кабел ли да се пуска от тази бяла букса или кабела го има вече )

 

Аз го тълкувам така: 1-во пускам един кабел от 5-ти пин на буксата която се включва към модула до 10-ти пин на 17 пиновата БЯЛА букса под ECU-то.След това трябва да пусна още един кабел ли или какво ... 

 

Съжалявам да тъпите въпроси просто съм много скаран с жиците и тоците и се опитвам да го разбера някак си :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Да, пише ги на самата букса. По-точно пише номер на първия пин и номер на последния пин от редът. Намираш къде пише едно и броиш на там по редът.

 

2. 17 пиновата бяла букса е съединителна. Тоест, разделя се на една мъжка и една женска. Кабелът от ECU-то е пуснат до 5-ти пин на женската. А ти трябва да поставиш в мъжката букса кабелът в 5-ти пин и да го изведеш до Steering wheel модулът. Кабелът си има VAG номер и може да си го купиш от представителството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, bsdnikolov said:

2. 17 пиновата бяла букса е съединителна. Тоест, разделя се на една мъжка и една женска. Кабелът от ECU-то е пуснат до 5-ти пин на женската. А ти трябва да поставиш в мъжката букса кабелът в 5-ти пин и да го изведеш до Steering wheel модулът. Кабелът си има VAG номер и може да си го купиш от представителството.

 

Тоест аз само трябва да поставя в мъжката букса кабелът в 5-ти пин и да го изведа до Steering wheel модулът. Другия трябва да си е там няма нужда от 2-ри кабели и т.н.

 

И другото ако може да помоля да ме упътиш, как да го търся този кабел някакво наименоване номер нещо 

 

благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз го имам :)  днес правя монтаж на лост за борбови,лост за темпомат и модул, + кабел за маса на буксата на таблото 1-ви пин (синята) ако нямам кабел там де ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, fstanev9 написа:

светим си като коледна елха,и няма кой да го оправи :D

Ако изпълниш всяка една стъпка както трябва няма да свети ...но явно пропускаш нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста подробно е описано кодирането няма смисъл да го обяснявам ... Аз също не разбирам много на vcds ,но се справих без проблем с кодирането

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте :) ,след дълги мъки с VAS PC ,че VCDS на майстора не работеше подкарахме автопилота и изчистихме грешките .

Но сега проблема ми е ,че не ми работи борд компютъра .Лоста за чистачките всичко работи ,но от копчетата само когато натисна ресет се изключва екрана на таблото (когато го натисна пак се включва) .

Къде може да е проблема :) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Instruments сте пипали. Дай си номера на 17-Instruments и текущата му кодировка. Може за всеки случай да дадеш и номера на 16-Steering wheel и текущата му кодировка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма мъка е с VAS PC не знам дали ще мога да дам нещо :steinigung: .Кодировката в 16  уж я направихме 01042 , но след това нямаше къде да направим това Adaptation Channel 081   00111 .

Ще търся някой приятел с VCDS да видя какво сме измайсторили и ще дам инфо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Колеги, тоя лост  лост - 8Е0 953 521 D ще тръгне ли на Ауди А4 Б6, воланът ми е с опция за превключване на скорости и има модул за темпомат, но няма лостче ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте,

Може ли с подмяна на модула от "F" с "P" и лостче за темпомат, да се оборудвам с автопилот? Колата ми е 1.9 tdi, 131hp, 6 степенна скоростна кутия.

Благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ! Сега и ако някой  каже къде може да го монтират, ще съм изключително благодарен. Става въпрос за град Пловдив. 

Благодаря ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...