Jump to content

Темпомат (Cruise control) A4 B6


stilko

Recommended Posts

Здравейте,

 

Благодарности и от мен на Stilko.

От този уикенд и аз вече съм с темпомат. Доста дефицитен излезе този кормилен модул, но най накрая си го намерих на прилична цена във Враца. Със смяната на модула и лостчето бързо се справих, и дори и с подкарването на темпомата, но доста си играх с кодирането на АБС модула. Дори и си връщах стария кормилен модул но пак не ми приемаше кодирането на АБС-а и все си стоеше не 00000. Накрая обаче намерих един немски форум www.a4-freunde.com/showwiki.php?title=Anleitung+GRA+und+FIS+nachruesten който ми беше доста полезен. Беше нужно следкато не ми приема кода на АБС-а без да изключвам контакта да калибрирам сензора на волана и веднага пак да се опитам да го кодирам, и най накрая ми го прие скапания код :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може в ВагКом. Влизаш в модул 16-Steering Wheel. На следващия екран се появяват няколко номера. Този срещу който пише VAG Number е номера на кормилния модул. А физически се намира зад волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

с големи извинения, но моя номер е 8Е0 920 900 К и не разбирам за какво става.Трябва ли да тарся друг модул.Благодаря на всички отзовали се. Ауди А4 Авант 2002г. 1.9 ТДИ 131

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

С риск да ви досадя на знаещите, но ми попадна такав модул 4F0953549D вместо 8E0953549Q.Някой дали има идея дали ще стане за А4. Благодря предварително и се извинявам, ако е глупав вапроса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=65608&page=5#entry1953106

 

Тук има едно мнение, че от А6 не ставана А4, но пък обратното става. Все пак не съм сигурен дали този модул,който ти е изпаднал е от А6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега погледнах номера на детайла, който си намерил в ЕТКА - излиза, че е за ауди А6 от 2005 година до 2012.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте отново. Монтирах всичко по описанието от парвиа пост, но до там.Таблото светна като дискотека.Не приема кодировката за ABS и си стои на ооооо.Някой за помощ от Бургас или около. Модула е с N накрая, но е втора употреба, може ли да не работи и как да разбера? Дали проблема е в мен или ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мога да ги активирам, но съм в Ямбол. Ако ти се идва на съботна сбирка или пък когато идвам към Стара Загора при приятели - не е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги!!! След като прочетох темата многократно реших и аз да го направя...сложих всичко като по горе описания начин но като стигна до ADAPTATION CHANNEL 081  ми излиза грешка и не ми позволява да въведа стойността...от какво може да е?!?!? благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес пробвах да монтирам темпомат и аз. С монтирането нямаше никакви ядове, но кодирането с ваг кома..........

Следвах написаното в първия пост, но на места не се разбира къде се въвеждат кодовете. След монтирането на модула с буква L накрая и ръчката, цялото табло светна като коледна елха: ABS, ESP и BRAKE  :D

1.Това не го разбрах: "[01] Engine Login

11463 - активиране на темпомата".Влизам в модула и се логвам с12233 предполагам, но къде въвеждам кода?

2.При кодирането на ABS модула какви са стъпките по ред? Кое е първо,  сензора на волана да се калибрира и тогава кодиране на модула ли? 

Не успях да се справя с това, с монтаж на борд компютъра се справих лесно по описанието и мислех, че ще се справя и с това.

Срещнах трудност с кодирането на моя модул ABS който върнах след това обратно, като не разбрах и аз как се справих. Не искаше да приема кода и да калибрира сензора на волана, стойността не помръдваше при завиване на ляво..... по описания начин.

Много объркано стана описанието ми, ама така е всичко в главата ми след днешния опит. 

Ако има желаещ да ми обясни по телефона като на старшинка, ще е най-добре! :D

Редактирано от plamen_iv70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми место да се логваш с 12233 се логваш с каквото ти е написано 11463

самото логване с този номер активира темпомата.

и първо калобровка на сенсора, после кодиране на абс.

случвало се е от 10тия път да стане. 

Редактирано от toshkov81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Преди време имаше из форума снимки, къде трябва да се сложи мостче,за да спре да свети лампичката за ниво на течноста за чистачките. Два дни вече търся... Помагайте, че се предавам вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не лъжа обаче мисля , че се пада на първия пин горе в дясно както гледаш буксата (синята от ляво) да е с пиновете срещу теб по спомен трябва да пише номер 11 на самия пин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модули подходящи за Бордови компютър

8E0 953 549 F, S, L, N, M, P, Q и R

Модули подходящи за Темпомат или Мултифункция

8E0 953 549 L, N, M, P, Q и R

Модули подходящи за Отопление на волана

8E0 953 549 M, P, Q и R

Какво значи ,,темпомат ИЛИ мултифункция?Няма ли да имам и двете?

Редактирано от terorero22
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...