Jump to content

Нов колега с някои въпрси : )


Audi addiction

Recommended Posts

Здравейте от един нов член на Ауди клуба! : ) От доста време чета форума, но чак сега се регистрирах!

Наскоро си купих А4(В6) комби 2002 г. 1.9 ТДИ 130 к.с. с 6 степенна скоростна кутия. Колата е германска на 180 хил. км. Очарован съм от вървеж, разход и останалите глезотийки, но ме мъчи един проблем:

Когато ускорявам в диапазона от 1800-2100 оборота се чува едно звънтене или по точно хъркане. Това става само на скорост (на свободна не се чува) и като че ли по-осезаемо е като отпусна газта.

Изчел съм доста за прословутия маховик, но при мен няма претрисания и други тревожни шумове...доста горе ми отделя съединителя, но от прочетеното до тук разбрах че Аудитата по принцип са така. При едно пътуване до Варна отидох до официалния сервиз и повозих приемчика да чуе шума. На него не му звучало на маховик ( каквото и да означава това).

Четох и за меката връзка, но колата си работи тихо - по часовник.

Мисля си дали не може да е изпуснал тампон на двигателя и при натоварване да се накланя мотора и от там да се отразява на съединител и ск. кутия!

Ами това е засега от мен! Ще се радвам да обменим опит и съм сигурен, че срещна подкрепа във ваше лице! : )

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% сигурен ли си, че е на скорост ?

Ако е на скорост може да е от някой тампон, защото при генерацията проблемите са както на скорост, така и на свободна.

Ако проблема се получава при всички предавки, при определен диапазон на оборотите - по скоро е проблем с меката връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, само на скорост го прави и само на описания диапазон обороти, сто пъти проверявах на свободна и не издава никакви обезпокоителни звуци....май ще се върна на варианта за меката връзка, звучи логично! Тампон също е вариант. Колкото и да не ми се иска може и в съединителя да е проблема, въпреки че не звучал като "тръгнал" маховик.

Мерси за отзивчивостта на всички :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги, един беден студент се присъедини към вас. :hilezh:

На скоро си купих А4 Аvant B5 1.8Т и се нуждая от комплект щанги за окачването и евентуално нов турбокомпресор, защото си мисля, че не доставя нужното налягане, но това ще стане ясно след диагностика... Та искам да ви попитам дали сте пазарували такива чаркове по ebay, цените изглеждат доста приемливи, но ме е страх, че и качеството може да е занижено. Ще съм благодарен ако споделите мнението си. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в темата за носачите са доста коментирани ebay-ските http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=64676

За турбо внимавай, че повечето са китайски реплики и не много качествени а оригиналните са на същите цени като тука. Имаше един колега дето си беше купил едно дето изглежда качествено на добра цена ама неговото се оказа здраво и продаваше новото. Потърси в купува продава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, един беден студент се присъедини към вас. :flipoff:

На скоро си купих А4 Аvant B5 1.8Т и се нуждая от комплект щанги за окачването и евентуално нов турбокомпресор, защото си мисля, че не доставя нужното налягане, но това ще стане ясно след диагностика... Та искам да ви попитам дали сте пазарували такива чаркове по ebay, цените изглеждат доста приемливи, но ме е страх, че и качеството може да е занижено. Ще съм благодарен ако споделите мнението си. :flipoff:

Първо: Добре дошъл :flipoff:

Второ: Пусни си нова тема, със всички интересуващи те въпроси, така както си си пуснал мнението в темата на колегата, не е редно!

Трето: Поразгледай форума- отдели си време да го направиш спокойно- има раздели като Купува/Продава, Сервизи, Ремонти... там има информация за всичко интересуващо те по отношение на резервни части- както и дискуси така и колеги които могат да те снабдят с търсените части.

Дано съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз имам абсолютно същият проблем , обаче и аз нямам никаква идея от какво може да е.Ако разбереш причината пусни ми 1 лс моля ... карам А3 96година 1.8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...