Jump to content

Препоръка за вериги


Recommended Posts

С две думи събирам информация за вериги.

Какво ще препоръчате като се гони качество на поносима цена.

Все пак може би няма да се налага да ги монтирам но ако се наложи то искам да държат както трябва.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично си купих някакви гръцки Guard или нещо такова, в едни зелени куфарчета са, от Еко си ги взех, имат пружина и се самонатягат, стоят плътно и се слагат за 10мин. Цената беше към 35лв. Ползвал съм ги 5-6 пъти и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Певак -австрийски (ковано желязо) да чукна на дърво досега не ми се е налагало да ги слагам :tear:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с австрийски, от Порше за 65 лв. , за цолаж от 13-15 , над 15 цола са други веригите. Приятели ми ги препоръчаха за супер здрави. Досега не съм ги ползвал , заради зимните гуми с които карам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега съм се спрял на тези:

wwwsnowchainsbg1128150.jpg

Но какво ще рече това:

Веригата може да се ползва двустранно, което увеличава два пъти живота и.

П.С вериги под 60-70 лева не знам дали има смисъл и дали може да им се вярва......

Тези от бензиностанциите нямам идея колко са вериги или са шаномано работа за заблуда че "уж" колата е екипирана.

С нови гуми съм, но идеята е за лед+сняг ако се наложи.

Знам че са затворени пари един вид но там т@шак не бива като е сняг навън.

В града как да е......... знаете как точно когато не трябва се налага, дето се вика да не дърпам дявола за опашката.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ползвал ли ги е тези.

sherpa_186.jpg

На служебният бус имахме такива и един път се наложи да ги ползваме. Понеже не сме ползвали такъв модел и на едната гума поизпитахме трудност с колегата да я поставим и като се опита да изкара буса от снега и тази гума от страни (оранжевата) се скъса> Втората вече след като напатихме от първата я поставихме правилно и нямаше ядове даже доста стабилно си се държеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това изглежда поне на вид добре.

Но ако имаш някъде тестове или информация за конкретния модел ще ми помогнеш доста.

Подобни има на Thule ама цената е сериозна (близо 600 лева :D )

wwwsnowchainsbg9597378.jpg

Аз търся нещо до 100 лева и да не е боклук с неясен произход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти. За мен тези 100 лева са си грешни пари.. ама много грешни :rolleyes:

Първите вериги които си купих бяха от Авто манията за 25 лева. Ползвах ги 5 пъти за четири години. Освен, че поръждясаха бяха големи стабиларки. Много прости като конструкция и лесни за употреба. Сега пак щах да съм с тях, но просто не стават на новия цолаж и ги подарих ;)

Вчера си взех от тези гръцките, само че от Лукойла. 34 лева.Направих една тренировка на сухо и впечатленията ми са че са доста добре направени. Само стискам палци да не ми се налага да ги ползвам :) Все пак живея в планината и винаги имам едно наум.

Така че ти си решаваш. Прецени колко често ти се е налагало да ги ползваш и дали изобщо си заслужава набутката ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега не се е налагало от както имам колата.

Но никога не е късно да потрябват, та ще проверя все пак в ПоршеБг що за модел са и мисля ако ми харесат да ги купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично си купих някакви гръцки Guard или нещо такова, в едни зелени куфарчета са, от Еко си ги взех, имат пружина и се самонатягат, стоят плътно и се слагат за 10мин. Цената беше към 35лв. Ползвал съм ги 5-6 пъти и съм много доволен.

И аз съм с тия зелени гръцки вериги и нямам никакви оплаквания от тях. Взех ги миналата година, ползвал съм ги 2-3 пъти из Смолянско, лесно се слагат, лесно се свалят, колата си върви. :hilezh:

Редактирано от kasho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на nikicar за информацията :steinigung: .

Сведох избора до два модела:

този

getdata0006611.jpg

или този

getdata0015146.jpg

според вас какво да предпочита и защо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извън бюджета са ми а и в крайна сметка реших да са тези.

getdata0006611.jpg

Цената е приемлива а и не са пък баш ментаци.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпи,Скъпи колко па да са СкЪпи някой ще сподели ли цената интересно предложение ми се виждат за качество и проходимост ако се наложи незнам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и за 195/65/15 ми излезе същата цена от 145лв.

Но ако е вярно написаното като сигурност и т.н за тях.

Това е много добро предложение за избягване на неудобства от страна на КАТ и в случай на нужда.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...