Jump to content

AMI (Audi Music Interface) стъпка по стъпка


sky

Recommended Posts

Ясно, моята е 3450, ще трябва да се ъпгрейдва...

В ebay.de намерих AMI за около 400 евра, а Dension-а е на цена 719 лв. доста солено за удоволствието да се слуша mp3-ки от флашка или SD :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Този АМИ има ли го в Порше БГ?....и на каква цена? :rolleyes:/>

Да попитам, че не съм много запознат.MMI 2G с големия дисплей и навигация-колко пина е жака за сд чейнджъра?(2005 година е колата)

Редактирано от sagiboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Този продавач мога да го препоръчам горещо, пратката дойде на следващия ден след поръчката. Изпраща диск с инструкци, отделно на сайта му има също линк към форум с инструкции, но те са почти същите като тези, които е постнал Sky в началото на темата, дори може би са за по-стар модел или нещо такова, тъй като там препоръчват да се прави някакъв мост между 1 и 4 краче на буксата за AMI-то.

При мен разликата беше, че нямаше нужда дори да връзвам VAG-Com, интерфейса си го откри и намести само, може би е някакъв plug'n'play. Работи перфектно, като при превключване с радиото или CD чейнджъра или въобще изключване от контакт си пази не само до коя песен е стигнало, но и точно на коя секунда. Идеално е много съм доволен. Благодарности на Sky за напътствията и добрата тема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това мостче, което е описано в инструкциите аз му го казах, защото така е оригиналното кабелче. Проблема е, че ако го няма това мостче, двете устройства (AMI/CD) влизат в конфликт. Откриват се на един и същи адрес и хвърля грешка в компа. Та се наложи да му кажа и да ми прати нов кабел и той взе, че ми прати оригинален.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабелите, които ми прати ги огледах хубаво, но такова мостче нямаше. Само 3 крачета имаше свързани, 4ти пин и на 2та изхода беше празен. Явно по някакъв друг начин го разпознава, защото си излиза като отделно устройство и мога да го сменявам с кликане на "media" бутона или като го избирам с въртене на главния бутон. Няма и грешки във VCDS-а и затова предположих, че е някакъв plug'n'play.

Между другото забелязах нещо друго, не всички mp3 файлове, които са на флашката излизат на екрана, някои просто липсват. Не зная дали е от имената на файловете или от начина по който са енкоднати mp3-ките, ще поекспериментирам малко по темата, но ако знаеш нещо по въпроса може да ми спестиш тази занимавка... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддържа макс 8 съб дир. Ако са в повече може и да не става. За енкодинга нямам представа. При мен е нямало проблем.

Отностно кабела, проблема излиза ако имаш и двете неща вързани. При мен се появи този проблем веднага и с новият кабел, който ми прати се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директориите са 4, 2 от тях се показват другите 2 ги няма. В основната директория някои файлове липсват, анализирам каква е разликата между тях, кодирани са с различни версии на lame, но едва ли е от това, нямат и дрм протекшън... Имах някакви файлове на кирилица по директориите, освен това да го сбъркало, ако не е от това ще енкодна по различен начин и ще видя кое се плейва и кое не, може да е нещо с битрейта или нещо друго по енкодинга.

Иначе cd changera и AMI-то са вързани едновременно и си превключвам между тях без проблеми, но нито кабела е с мост, нито съм настройвал нещо от VAG-а, важно е че работи, пък точно как не знам, може да е някаква магия ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтрих всички файлове различни от mp3 и захапа както си трябва, предполагам се опитва да сканира всичко и да вземе id3 таговете, продължителност и т.н. и като стигне до някой, който е с име на кирилица или не е точно mp3-ка и забива и не продължава сканирането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Не съм съгласен изцяло. При запис на аудио диск от мп3, качеството на файла се намалява малко или много. Предполагам, че зависи и от настройките на записващият софтуер. Докато при копиране на "флашка", качеството се запазва и колкото е по качествена мп3-ката, толкова по добър звук! Поне при мен е така ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качеството на МП3ката зависи от битрейта (компресията - примерно 128 та до 320kbps) и, поне за мен най-важното, от кодека с който се "рипва".  
Та опита ми е: на 192кбвс качеството е напълно приемливо с АМИ и боус. ако аз ги рипвам, ги правя на 320. 

 

Обратния процес... от мп3 запис на ЦД, качеството е такова, каквото е на МП3ката - ако има динамика, има, ако е резнат на 16 Khz там си остава ;)  Няма разлика спрямо изходния файл. Разбира се най-добре е да се запише от некомпресиран формат (wave, flac, ape и т.н.), но за колата и стандартната озвучителна система...  и от 192 да запише ЦД - ще е същия звук  като от файла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

wasaby

 

Извинявай, не беше за твоя пост... понеже гледах темата през телефона последен ми излизаше поста на DrOxBoLi.

Неговият имах в предвид.. Иначе твоето е правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже нищо не разбирам от 'рипване', битрейт, компресия и т.н. може ли да ми кажете откъде да си свалям мп3-ки и каква флашка да си взема за да е що-годе нормален звука през ами-то? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто гледаш колко е голям файл-а, реално колкото е по-голям токолкова е по-добро качеството, Флашката е без значение предполагам USB-то на амито е или 1.0 или 2.0 За музиката няма значение тя е с малък стрийм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, отново ще драсна в тази насока.

Като тегля или конвертирам мп3,гледам да са с висок битрейд - 320 по възможност.

Аудио диск правя с Неро,аудио сд, стандартните му настройки. Какво толкова има да знам за изкуството "запис на сд"?!?

Така записана, една и съща песен, на аудио сд, и на флаш, ИМА определено разлика в звученето. Разликата е в полза на ами-то определено! Мога да го демонстрирам на който и когато пожелае ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...