Jump to content

Nokia E52 vs Nokia E71



Recommended Posts

Поправете ме ако греша,но знам че няма Нокиа Е72 с кирилизирана клавиатура като на Е71. Доказателство на това е,че скоро видях Е72 купен от Мтел,който беше с нормална без кирилица.

Така ли е или не е така ?:megacool:

сам знаеш, че е така, да ти го кажа пак ли :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 140
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

сам знаеш, че е така, да ти го кажа пак ли :megacool:

Oт теб го чух и бях сигурен че е така,но реших да попитам за да го има черно ня бяло написано,а и много хор ане го знаят. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвате ли че Мтел правят масовка на Е71?

Визирам рекламите из медиите, а не рекламират Е72 :rolleyes: .

Дали пък нямат количества за "чистене" или са ги купили на половин цена и сега продават на кило..

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми обясни защо уж подобреният Е72 е видимо по-бавен от Е71? Уж бил с почти двойно по-бърз процесор, но лагва осезаемо повече от предшественика си. ЗАЩО??? :respekt::flehan::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E72 нещо не могат да го лансират добре, в предвид високата цена спрямо Е71.

Заради едната камера и процесор + някакви дребни промени, мое мнение.

Не хваля 71-цата но се оказа доста успешен смартфон

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми обясни защо уж подобреният Е72 е видимо по-бавен от Е71? Уж бил с почти двойно по-бърз процесор, но лагва осезаемо повече от предшественика си. ЗАЩО??? :steinigung::):hilezh:

всичко е до операционната система и оптимизацията и, като цяло Е72 не е лош телефон, но скоро нокиа няма да пуснат по успешен модел от Е71

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали Е72 е подобрена версия уж??? С по-добра издръжливост на батерията е, със сензорен навигационен бутон, по-добра камера, повече екстри и т.н.

Не е ли логично да е по-добър като цяло?

Огледах се в златистия вариант просто и затова тегля към Е72. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мобилните оператори започнаха да пускат промоции за е71 ... има два варианта - първият е да имат много бройки и да гледат да се изчистят от тях (като цяло това си политика на всичките оператори, ако сте забелязали), другия вариант е според търсенето да се намалява цената на даден продукт, с цел още по-голяма продажба ...

за пример давам 5800 ... който излезе на една цена, а след година вече се продаваше на половина ... и сега вече можеш да си го купиш и за 400 лева - нов ...

горе-долу става същото и с е71, но при нея намалянето на цената не беше толкова осезаемо и все още държи тази цена поради простата причина че беше телефон за 2009 година, ако не се лъжа ... (поправете ме ако не съм прав), нормално е компанията, а и вече вторичните търговци да държат на дадена цена, за да може ние крайните потребители да си плащаме повечко ...

лично аз от е71 и е72 не бих избирал защото не ми допадат ...

да е72 е подобрена версия и е с повече екстри и като цяло е по-добрия телефон, като изключим намаляването на бутона "спейс" ... но никога няма да пожъне същите успехи като е71, защото просто ще си остане винаги една подобрена версия, а пазарът и хората търсят нещо ново, а не лъскава обвивка и нов софтуер на едно аналогично устройство.

радостното обаче за нокиа е примерно, че преди години е51 излезе и когато си го купих беше на цена 399 с 2 години договор ... след това цената му пак на половина, защото всеки 2-ри си имаше вече такъв телефон ... сега е52 е достоен заместник - ниска цена, прилични екстри, добър дизайн ... но все пак ако забелязвате най-вече хората купуват по даден критерий ... цена, здравина, екстри ... ако едно от тези условия не задоволява клиента, то значи той започва да търси друго устройство ... :rotcol:

като цяло мисля че вече да имаш е71 се изтърка ... има толкова добри устройства на пазара, не виждам защо се забива глава в устройство на 2 години ... при положение, че в момента толкова бързо се развиват технологиите в тази сфера, че купуваш най-новия днес - а утре вече си със стар :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен с горното писание.

Аз обаче го купих щот е метален като първо и че е qwerty.

Останалото е като при другите, червена и зелена слушалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Някой да си е купувал скоро Е52?

Наплаши ме познат от МТел, че само миналата седмица върнали 7 за ремонт и още не били оправили проблема с чуваемостта.

Ма*ка му, Е71 и 72 изобщо не ми харесват, Е52 е това което искам като дизайн, размери, батерия и материали за изработка на телефона.

И така, докато се начудя какво да си купя, си ползвам 6-7 годишната 3100 (поправете ме, ако преувеличавам възрастта и :hilezh: ), която изкара само 2 пъти повече от 6610- ката и Е50- ката ми. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво , само първите бройки са го имали този проблем с чуваемостта. Имам Е52 от няколко месеца като втори телефон и мога да кажа само :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да си е купувал скоро Е52?

Наплаши ме познат от МТел, че само миналата седмица върнали 7 за ремонт и още не били оправили проблема с чуваемостта.

Ма*ка му, Е71 и 72 изобщо не ми харесват, Е52 е това което искам като дизайн, размери, батерия и материали за изработка на телефона.

Това е единствения телефон на пазара който е точно това което искам - нито повече, нито по-малко, но и аз не посмях да си купя заради честите проблеми които дават. Жената има е71, супер телефон, но аз искам простата и обикновена клавиатура, защото когато шофирам и искам да набера "ivan", поглеждам към телефона, взимам го в ръка и без да гледам отварям указателя и набирам буквичките iv и след това зелената слушалка. Всеки телефон с различна клавиатура от стандартната (а именно qwerty или тъч) значително увеличава вероятността за сблъсък с отсрещното дърво при набиране (просто се изисква да гледаш телефона доста повече докато намерич човека който искаш да набереш).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам съмнения че всички "проблемни" партиди са пренасочени в последствие към Източния блок.

За това така се получава, ма може и да е само съвпадение.

Един вид за тукашния пазар ги боли фуя и да не си загубят големите пазари са ги снесли тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм с Е52 от няколко месеца ...и мога да кажа само хубави неща за него.....стилен ..лек ..удобен ..всички екстри (без кожен салон и автоматик :D) и е@аси батерията издръжлива (3 дни на кораво говорене)

Редактирано от Kadiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...