Jump to content

Volvo S60 D5 - мнения ?


Recommended Posts

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За първото си прав но не знам защо изобщо трябва да се ходи в Мото-Пфое,мисля че има достатъчно кадърни майстори и добри други сервизи,части също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първото си прав но не знам защо изобщо трябва да се ходи в Мото-Пфое,мисля че има достатъчно кадърни майстори и добри други сервизи,части също.

До колкото знам няма особен избор на части. Един приятел чакаше некъв датчик месец и половина орт мотопфое

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, надявам се не се отклонявам много от темата, но да ви попитам: бъдещ шофьор съм и се колебая м/у няколко модела коли. Баща ми ми е обявил цена около 10к и се чудя дали да е въпросното Волво с60, Лексус ИС 200 (1999), Ауди а6(1.8Т или 2.5 ТДИ), Опел Вектра 2003г и Пасат ( не знам точно как се водят, около 2000 година пак). Най-съм се зарибил по волвото и лексуса, не защото не харесвам аудито, а защото повечето а-6ци от тоя модел вървят около 12-13 бона и по-ефтините са ми малко съмнителни. Ако може да ми дадете обективна оценка за плюсовете и минусите на съответните автомобили, ще съм ви благодарен :bia: ПП:Нелегално, но си карам от 3-4 години без проблеми по село и в малките градове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

М даа а а , И аз бях чувал за Волво ,че били дървени , че частите били скъпи , докато еедин ден мои приятел ми предостави волво 850 2.5 бензин Автоматик .... Страхотен Автомобил , и разхода е приличен возията също , Някога имах Ауди 80 Б4 , но на следващите моели на Ауди не ми хареса политиката на фирмата , много скъпа подръжка , от тогава се отказах от Ауди .... По Волвото нищо не съм сменял (освен масла и консумативи, и до ден днешен си е в движение ) според мен получаваш доста повече на по ниска от околните компании Коли , ...

сега да попитам за ЕС 80 , по специално за Автоматичната Скоростна Кутия , има 4 степенна и 5 степенна , има ли някой опит тук коя е за предпочитане ,

за 5 цилиндровия двигател на Ауди знам достатъчно .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених А6 цата с VOLVO S60.Аудито беше 2.5 тди,още сънувам кошмари от тоя мотор.Волвото е 2002г с Д5 163 к.с ,невероятен двигател,при скорост 120-130 км.ч разхода го закова на 4.7 Варна-Плевен,при скорост 90-100 пада на 3.5 страхотно ускорение за такава тежка кола,аудито със своите 155 к.с беше доста тромаво в сравнение с волвото.Като разходи какво да ви кажа за две години за аудито 13 000 лв за ремонти,волвото за две и половина г.все още съм на нула ако изключим масла и филтри.Единствено при возията и маневреноста волвото малко отстъпва,по твърдо вози.Влюбих се в тая кола и не мисля да я сменям скоро,само не знам след някоя годинка с какво ще я обновя,че от 2005 г. след брака с американците,е не ми се кара Форд.Надявам се да не приемете коментара ми за плюене по любимата ви марка,просто направих сравнение от личен опит.

Едва ли някой ще ти повярва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 120-130 ... 4.7/100 ... на 90-100 3.5/100 ... на 60-70 2.7/100 ... след малко намаляме с 10 км/ч и установяваме твърдо, че този автомобил върви на въздух ;)

тва сега в рамките на шегата ... и AEL и NG са спрягани за най-яките двигатели на алди, но и те се чупят и за тях много смехурии са изписани ... така,че няма да се сърдиш :rotcol:

иначе, тия волва са много готини ... винаги са ми хващали окото ;)

Редактирано от Михаил Радославов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лексус ИС 200 (1999)

Страшна кола! ;)

Двигателя е 6 цилиндров и мърка като коте,

шумоизолацията е на много високо ниво.

Също така ми харесва и возията на колата,

сравнително стегната, но същевремено е и

достатъчно комфортна.

Разход в Пловдив 10-12л бензин.

Извънградско ако се кара бавничко също е

приятно икономичен. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К.С.,

Карам и Волво, и Ауди - значи не съм само "волваджия". Разрешаваш ли сега да пиша в Ауди форума :P

Иначе човекът пита неслучайно тук - все пак хората пробват различни коли и могат да дадат мнение в сравнение. Ако искаш нещо критично да кажа за Волво - например С40 версията от 2004 е доста дървена, тясна, а прехваленият 2.0 дизел 136 кс харчи много и трака. Ето - малко критика за шведците :hilezh:

И друго - съвместните разработки с Форд и Пежо засягат основно С40/В50 серията, и моторите 1.6, 2.0 дизел и 1.8 и 2.0 атм бензин. Айде по друг начин да го кажа - Форд и Пежо нямат 5-цилиндров напречен комън рейл дизел, еле па с 2 турбини като последния.

то тракането е от неква паразитна ролка на мондео 2004 е пак така мотор 2.0 131 коня 6 скорости.

това , което искам да кажа като сравнение , че А4 и мондео 3 или 4 незнма точно , а и едното е фейс на другото е като един клас коли мондеото по комфорт и екстри качество на материали са доста над тези който ауди почна да използва от Б5 насам. форда има доста недостатъци като слаба маневреност и гниенето след 5-7 година. бойте на форда са уникално устойчиви(само последните еко бой са изключение) за разлика от ауди.

за харча е по- нисък разхода от 2.0тдди 115 коня .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли някой ще ти повярва

Е то наистина не е за вярване,но просто отвори форума на волво и прочети за разхода на тоя двигател и тогава коментирай.Разбирам само моето да гори толкова и да се изхвърлям но при положение че още 50 човека го казват.........няма да споря.Бях се превърнал в основен спонсор на Лукойл с тоя 2.5 тди,сега сипвам и забравям кога е било.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този разход ако е по борд компютър е "възможен" - на моето В70 с такъв мотор дава грешка около 1 л./ 100 км. Така че трябва да се "добави" един литър и си близо до реалността. А Разход 6/100 със 120-130 и 4.5 - 5 на сто при пенсионерско 90 км го постигам редовно, ако колата не много натоварена.

Последно тестване - до Тимишоара през Сърбия, 40/60 магистрала/първокласен път, малко градско и малко работа на място на границите (около 20-30 мин), спазване на ограниченията горе-долу - общо 5.9/100 за цялото пътуване.

Факт е, че този дизел Д5 (не знам за стария от Ауди) дава същия разход, при това на по-тежко купе на с60/в70, като 2.0 Д 136 кс, на С40 (това е прехвалиения комънрейл на Пежо).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз все такива басни слушам за този Д5, изкарват го, че реално едва ли не гори 1л под каталожните му данни :(

И разни хора се опитват да ми настояват че горял супер малко, а все пак си е сериозна кубатурата, не е 1.9 да кажеш, където 5 навън и към 7-7,5 в града можеш да направиш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спийди, ела да тестваш като не вярваш :( Неслучайно горе написах, че към посочените стойности трябва да се добави 1 литър. Иначе на мен градско в момента ми дава 9.5 - 10 София.

Корсо, за постния интериор - да ти обяснявам ли, че на моята има 2 комплекта духалки за задните пасажери - едни под предните седалки, други в страничните колони. В коя кола с такава цена модел 2000 година можеш да намериш това?

Като стана въпрос за икономичните двигатели - 2.0 Т на а4 б8 (180 кс версията) последно ми даде 6.3 София – Банско. Така де, и ауди имат икономични мотори - като е истина, трябва да се признае :hallo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е39-ката я изключваме тя е боклук по всички критерии , като почнем от 520и и стигнем до 530д.......

пежо е безмислено да го коментираме изобщо....

НО ако оставим тези 2 провала на автомобилостроенето и напълно изключим факта че ауди ми харесва пак не бих взел волво а пасата или б6-цата особено пък Б6-цата е в пъти по-кола от волво......

И все пак всеки си има право на избор , аз харесвам примерно на волво XC70 ама не чак толкова че да го заменя за алроуда примерно.....

Някакси за мене волво лежат на отминала слава , на славата на супер здравите катафалки , даже и модела не им знам едни такива квадратни а и нещо в което форд имат участие.... заеби

МотоПфое няма какво да го коментираме изобщо , те са си злета от край време......

Буааахахаааа :rolleyes:

Ти не си в ред ве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разход на СТАРИЯ мотор на В70 със засичане на компютъра и на колонката - пълно-300км-пълно показва разлика от 200 грама. Разхода в София - 6.6 А за лукса... ми... само ще кажа, че има долби про-лоджик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корсо, за постния интериор - да ти обяснявам ли, че на моята има 2 комплекта духалки за задните пасажери - едни под предните седалки, други в страничните колони. В коя кола с такава цена модел 2000 година можеш да намериш това?

Сааб 900 модел 1994-1998г. ги има всичките тези духалки. :D

Иначе Волво ми е втората любима марка (имал съм едно), след Сааб, абе падам си по шведското. :D

Редактирано от BLUEBAT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разход на СТАРИЯ мотор на В70 със засичане на компютъра и на колонката - пълно-300км-пълно показва разлика от 200 грама. Разхода в София - 6.6 А за лукса... ми... само ще кажа, че има долби про-лоджик.

А може ли да уточниш колега, за кой мотор става дума точно, понеже тук спора бе за Д5 - 2,4 163к.с. Понеже има такъв и 130к.с. а има по-нов 185.

Както и кое поколение е това V70.

Относно разхода за София който си дал - за тази голяма кола мисля, че е просто перфектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторът е на Ауди - 2.5 140коня, колата е 2001-ва година, а аз не съжалявам, че не се набих в А8 на хиляди години...

Редактирано от dri
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карал съм такова, много приятно се кара, много приятен интериор, също много здраво. единствения минус според мен е че е на предно. Такава голяма кола, със сравнително мощен мотор (дизел е все пак има нютони) задно или 4 по 4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...