Jump to content

Recommended Posts

:hilezh: SAE 10W40 ; SAE 15W40 .......и така на татък.

а,каква е разликата между SAE 10W40 бензин,и SAE 10W40 дизел(турбо).... :huh:

мисълта ми е-сае,знам какво е,цифрите и буквата след това също-разликата между маслото за бензин и това за дизел(турбо),в какво се състои?

и още нещо-последици-ако се сипе масло на бензинов/дизелов ДВГ,а то отговаря за дизелов/бензинов(имам предвид и двата варианта)...... при положение че SАЕ-то отговаря на изискванията за агрегата с другият вид захранване....

заключения подплатени с примери са за предпочитане.в това време и аз ще споделям резултати от лабораторни наблюдения. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова сме писали и говорили за масла тук че ме боли главата като се сетя.

Колега, ако имаш достъп до лабораторни измервания едва ли щеше да питаш за разликите.

Разликата между бензиново и дизелово масло най-вече е в миещите свойства (по-силни за дизел) и съответно дизеловото трябва да има по-силен алкален характер. Съответно каране с дизелово на бензинов ДВГ не би трябвало да е проблем но обратното е силно непрепоръчително.

Цифрите са:

Първата преди W - зимен вискозитет при еди колко си градуса (няма връзка с цифрите).

Втората топъл вискозитет при 90-100 градуса.

Има и трети вискозитет при 130 градуса който обаче е тайна. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако разбираш английски прочети хомологацията на VW 505.00 за маслото VX 500 SAE 10W40:http://www.yacco-bulgaria.com/index.html,и ще разбереш дали има някаква разлика.Давам го като пример,не като препоръка за използване на тази марка.За последното избора си е само твой.

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен лично ме интерисуваше,дали ако сипя дизелово масло на моята колица,ще патя жестоко...

'лабораторните тестове',показаха следното:

1.намален шум от ДВГ,на 'тихи' и високи обороти

2.разход на масло от около 1л. на 3хил/км. -на 0л. за 5хил/км.

3.ауспуха ми най-накрая се изчисти от сажди :bia:

та,следейки тези 'лабораторни тестове',реших да се допитам и до хората с повече знания от моите...

мерси ви за отговорите-съжалявам ако съм досадил на някого с въпроса си,но точно отговорите които търсех ги няма в никоя тема от форума.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега MITEV,явно си прочел документа,който ти посочих по-горе,като пример.Ако не вярваш на двамата шваби,които са се подписали там,отстрани вдясно на документа,има адес,телефон,факс и e-mail на VAG!

В България,няма кой да ти направи такива изследвания,дори и БАН,ЗАЩОТО ТРЯБВАТ ПОНЕ 10 АВТОМОБИЛНИ МОТОРА НА VOLKSWAGEN AG!!!

Толкова сме писали и говорили за масла тук че ме боли главата като се сетя.

Колега, ако имаш достъп до лабораторни измервания едва ли щеше да питаш за разликите.

Разликата между бензиново и дизелово масло най-вече е в миещите свойства (по-силни за дизел) и съответно дизеловото трябва да има по-силен алкален характер. Съответно каране с дизелово на бензинов ДВГ не би трябвало да е проблем но обратното е силно непрепоръчително.

Цифрите са:

Първата преди W - зимен вискозитет при еди колко си градуса (няма връзка с цифрите).

Втората топъл вискозитет при 90-100 градуса.

Има и трети вискозитет при 130 градуса който обаче е тайна. :box:

Колега GRIZZLY,всеки,който чете данни за автомобилните масла,би трябвало да знае,че минималната стойност при по-старите мотори на VAG при 150 градуса целзий са min:3,5

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи кой е този ВСЕКИ че ти си ПЪРВИЯТ тук за 4 години който говори с цифри. :box:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах всеки,който чете дани за маслата,ама като гледам има само още 5-6,като нас(дано да се лъжа).Не искам никого да обиждам.Ако обичаш,прочети по-горния пост,специално за YACCO-BULGARIA и сподели,дали според теб това е верен документ,като се има предвид данните,които VAG посочва?

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...